Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Montrealu. "Jestem z siebie naprawdę dumna"

Iga Świątek wygrała Miami Open
Iga Świątek po długiej walce pokonała w 1/4 turnieju Amerykankę Danielle Collins 6:3, 4:6, 6:2.  Pojedynek, zakończony przed godz. 3 w nocy polskiego czasu, trwał 2 godziny i 21 minut. Z kim Raszynianka zmierzy się w finale? O której spotkanie?

Iga Świątek wygrała w 1/4 turnieju WTA w Montrealu

Jak podaje PAP, 29-letnia Danielle Collins zajmuje 48. miejsce w rankingu WTA, a do fazy głównej imprezy w Montrealu musiała przebijać się przez kwalifikacje. Przed meczem z Igą Świątek nie straciła żadnego seta w pojedynkach z: Ukrainką Eliną Switoliną, Greczynką Marią Sakkari i Kanadyjką Leylah Fernandez. Z kolei Polka miała wolny los, a w drugiej rundzie pokonała Karolinę Pliskovą 7:6 (8-6), 6:2, zaś w trzeciej - w pojedynku przerywanym przez deszcz - wygrała z Karoliną Muchovą 6:1, 4:6, 6:4.

Spotkanie Igi Świątek i Danielle Collins rozpoczęło się w sobotę, 12 sierpnia po północy polskiego czasu, a zakończyło przed godziną trzecią. Amerykanka stawiała duży opór Raszyniance. Potrzebny był trzeci set. Jak przypomina eurosport.tvn24.pl, pierwszy taki w ich dotychczasowych pojedynkach. Ostatecznie po 2 godzinach i 21 minutach Polka pokonała Amerykankę 6:3, 4:6, 6:2.

Jestem z siebie naprawdę dumna, że dotarłam już do półfinału. Cieszę się z możliwości rozegrania tutaj następnego meczu
- powiedziała Iga Świątek po wygranej.

- Chciałam dzisiaj grać mocno i jestem zadowolona, że udało mi się nawet zwiększyć siłę uderzeń w trzecim secie - dodała.

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Montrealu

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Jessica Pegula. Jak informuje eurosport.tvn24.pl, Amerykanka, rozstawiona z numerem czwartym, wyeliminowała swoją rodaczkę Coco Gauff (nr 6) 6:2, 5:7, 7:5.

Iga Świątek i Jessica Pegula grały przeciw sobie już siedem razy, z czego Raszynianka wygrała pięć. Ich mecz - jeśli pogoda na to pozwoli - ma się odbyć w sobotę, 12 sierpnia o godzinie 18:30 czasu polskiego.

Więcej informacji na stronie eurosport.tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.