Chciały uzmysłowić innym, że rak to nie jest wyrok. "Przyszłam przytulić te wszystkie kobiety"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rak piersi to nie wyrok
Rak piersi to nie wyrok
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Samobadanie piersi może uratować życie
Samobadanie piersi może uratować życie
Życie z rakiem piersi – jak o siebie zadbać?
Życie z rakiem piersi – jak o siebie zadbać?
Artystka Magda Atkins i dziennikarka Anna Puślecka połączyły siły, by stworzyć wyjątkowy wernisaż połączony ze zdrowiem. Wydarzenie było poprzedzone prelekcjami ekspertów. Wśród zaproszonych gości znalazły się m.in. wokalistka Margaret i dziennikarka kulinarna Daria Ładocha.

Wernisaż obrazów Magdy Atkins

Magda Atkins to znana artystka i makijażystka, która zachorowała na raka piersi. 26 kwietnia odbył się wernisaż jej obrazów malarskich "W pełnym blasku". Wydarzenie miało również wydźwięk edukacyjny. - Wernisaż został połączony ze zdrowiem, ze wskazówkami dla kobiet, które przechodzą tę ciężką drogę - tłumaczyła Magda.

Ekspozycja była poprzedzona "Klubem Zdrowia". - Mieliśmy siedmiu prelegentów m.in. profesora onkologii, onkologa chirurga. Opowiedzieli o tym, jak dbać o organizm, na co zwracać uwagę. Pod koniec spotkania była rozmowa z trzema dziewczynami. Trzy historie i trzy różne kobiety - dodała dziennikarka, ekspertka mody Anna Puślecka.

Wernisaż połączony ze zdrowiem

Gościem wydarzenia była m.in. wokalistka Margaret oraz dziennikarka kulinarna Daria Ładocha. - Ja się badam, ponieważ w mojej rodzinie ten rak piersi występował, więc jest to coś, o co staram się dbać mniej więcej raz do roku - wyjaśniła Margaret.

- Dzisiaj kobiety kobietom chciały uzmysłowić to, że rak to nie jest wyrok, że o raku można myśleć inaczej. Bardzo wzruszające. Jestem po prostu płaczką, przyszłam przytulić te wszystkie kobiety i powiedzieć im dziękuję - podsumowała Daria Ładocha.

Wystawę będzie można zwiedzać od 27 kwietnia do 8 maja w Muzeum im. B. Biegasa w Warszawie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości