Fiona Williams swego czasu narzekała na bolesne miesiączki, które okazały się serią poronień. Ich powodem była poważna choroba. Lekarze uznali, że kobieta nigdy nie zostanie mamą. Mimo tej diagnozy urodziła troje dzieci.
Trzyletni Antoni większość swojego życia spędził w szpitalu, zmagając się z licznymi wadami wrodzonymi i nowotworem wątroby. Chłopiec ma za sobą dwadzieścia cykli chemioterapii i trzy operacje, jednak jego stan jak dotąd nie uległ poprawie. Kosztowna terapia w jednym z amerykańskich szpitali to dla niego jedyna szansa na przeżycie.
Zwolnienie z WF to plaga w polskich szkołach. Powodów dla których dzieci niechętnie chodzą na lekcje wychowania fizycznego jest wiele, m.in. słaba infrastruktura sportowa czy nudne zajęcia. Co jeszcze sprawia, że młodzież unika WF-u? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: mamę dwóch synów Iwonę Tomaszewską, dziennikarkę TVN24 Justynę Suchecką i mamę trójki dzieci Olgę Hilger. Byliśmy także w miejscowości, gdzie uczniowie lubią zajęcia sportowe w szkole.
"To nie jest program, na którym można coś wygrać".
"Ogólny stan pacjenta jest doskonały"
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy partnerki sportowców: Monikę Półgrabię, Paulinę Hebel oraz Oliwię Łaskarzewską, które na co dzień wspierają swoich ukochanych.
Przygotowanie dietetyczne do kolonoskopii to jeden z ważniejszych czynników wpływających na jakość badania. Niezmierne ważne jest przestrzeganie zasad żywieniowych, które jasno określają, co jeść przed kolonoskopią. Złe przygotowanie może spowodować powikłania oraz konieczność powtórzenia badania.
- Są bardzo dojrzałe - ocenia trenerka Agnieszka Szot.
Lekarze zauważają tendencję wzrostową rozpoznawania raka jelita grubego wśród osób poniżej 50. roku życia. Jak stwierdziła wiceprezes Fundacji EuropaColon Polska Iga Rawicka, 45-latek ma dziś takie samo ryzyko zachorowania, jak 50-latek 10 lat temu. Dlaczego chorują coraz młodsze osoby?
Dawcą szpiku może zostać każdy w wieku 18–55 lat, pod warunkiem, że jest zdrowy. Lista przeciwwskazań uniemożliwiających zostanie dawcą szpiku została opisana m.in. w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 12 marca 2010 roku. Przedstawiamy historie Kamila Golla, który był biorcą szpiku i Rafała Zemke - dwukrotnego dawcy szpiku.
O swojej sportowej pasji Małgorzata Krawczyk opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Nalewka z jarzębiny bywa nazywana również jarzębiakiem. Ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy, a ponadto owoce samej jarzębiny mają znacznie więcej witaminy C niż cytrusy i karotenu niż marchewka. Sprawdź nasz przepis.
"Doszedł do świetnej formy".
Zobacz, jak wygląda trening.
Szacuje się, że w Polsce na otyłość choruje ponad 8 milionów dorosłych Polaków. Okazuje się, że w 95 proc. w ogóle nie jest leczonych. Dlaczego tak się dzieje? Jak powinna przebiegać kuracja? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział prof. dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, chirurg bariatra.
Z pomocą przychodzi metoda LSD. Kilka cennych wskazówek na jej temat przekazał w Dzień Dobry TVN trener oddechu Piotr Mencina.
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu szczepienia 2. dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat.
Adrian Kostera był jednym z trzech Polaków, którzy postanowili pokonać dziesięciokrotnego Ironamana. Przepłynął 38 kilometrów, następnie na rowerze przejechał 1800 kilometrów, a na koniec do mety biegł przez 422 km (w tym 144 km w klapkach). W cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" opowiedział o kulisach wyścigu oraz zdradził, jaki jest prywatnie.
Dziewczynka, która w tyczce zakochała się od pierwszego wejrzenia, skoczyła ostatnio 2,82 m bijąc tym samym rekord świata w swojej kategorii wiekowej.
W centrum handlowym Forum Gdańsk powstało specjalne miejsce dla młodzieży oferujące wsparcie psychologiczne. Jak zrodził się pomysł? Ilu osobom udało się pomóc? O unikatowym projekcie w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN opowiedziała Roksana Galewska-Wajlonis, psycholożka i terapeutka.
W szczecińskim szpitalu "Zdroje" przeprowadzono zabieg wszczepienia elektrod do mózgu. Ma to pomóc w leczeniu 16-letniego pacjenta chorego na padaczkę lekooporną. Zabieg ten jest niezwykle rzadki, również na świecie. Na czym polega i kiedy się go wykonuje?
Odkładający się na wysokości brzucha tłuszcz nazywany jest pieszczotliwie oponką. Jak się jej pozbyć? Na to pytanie w studiu Dzień Dobry TVN odpowiedziała Hanna Stolińska, dietetyk kliniczny.
"Miałam taki okres, że nie chciałam żyć".
W rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po Faktach" tenisistka wyznała, że chciałaby być w pewnej kwestii przykładem dla innych sportowców.
Katarzyna Miller w rozmowie z Michaliną Koblą zdradza, które śruby dokręcić a gdzie się rozprężyć, aby zawczasu powstrzymać emocjonalny kryzys. Zaznacza przy tym, że, uwaga, psycholog to nie mechanik.
Zawodnicy dostarczyli wielu emocji kibicom, a ci dopingowali ich przez wszystkie mecze.
Na czym polega? Jak zacząć?
Według raportu ONZ, w związku z wybuchem pandemii COVID-19 aż 90% krajów odnotowało obniżenie oczekiwanej długości życia. Spadek zanotowano także w osiągnięciach z dziedziny edukacji i dobrobytu. Także w Polsce spadła oczekiwana długość życia. Ile obecnie wynosi?
Sok z aronii znany jest z dobroczynnych właściwości dla zdrowia. Owoce, na bazie których powstaje napój, zawierają wiele witamin, a także przeciwutleniacze i minerały. Same w sobie charakteryzują się cierpkim i gorzkim smakiem, jednak doskonale nadają się do przetwarzania. Jak zrobić sok z aronii, by móc cieszyć się jego smakowymi i prozdrowotnymi walorami?
O czym świadczy zbyt niski, a o czym zbyt wysoki poziom TSH? O tym w studio Dzień Dobry TVN mówiła lek. med. Magdalena Jagiełło, endokrynolog.