Zdrowie naturalnie, czyli zioła na przednówek. "Najbardziej wymagający czas dla organizmu"

Zdrowie naturalnie, czyli zioła na przednówek. "Najbardziej wymagający czas dla organizmu"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ziołowe S.O.S. na trudne czasy
Ziołowe S.O.S. na trudne czasy
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Naturalne sposoby na mocne włosy i paznokcie
Lecznicze zioła prosto z Kaszub
Lecznicze zioła prosto z Kaszub
W tej chacie aż pachnie zdrowiem
W tej chacie aż pachnie zdrowiem
W jaki sposób wspierać swoje zdrowie psychiczne i fizyczne zdrowymi sposobami? Agnieszka Cegielska poleca najlepsze zioła na stres, dobry sen, a także wzmocnienie i oczyszczenie organizmu w czasie wiosennego przesilenia. Jakie napary warto pić na przednówku?

Jakie zioła na dobry sen przy przesileniu wiosennym?

Stresujące sytuacje potrafią znacząco wpłynąć na jakość snu. Zamiast jednak sięgać po ciężkie działa w postaci tabletek, warto spróbować naturalnych metod. Wszak leki z polnej apteki znane są od pokoleń i nie bez powodu używały ich nasze babcie. Kiedy się stresujemy, najlepiej nie sięgać po kolejna kawę i nie podnosić sobie ciśnienia, a robić wszystko, aby organizm wyciszać. W takim przypadku doskonale sprawdzi się melisa, lawenda i werbena. Melisę można łączyć z lipą lub rumiankiem, wtedy smak będzie łagodniejszy, a działanie jeszcze silniejsze. Jeżeli czujemy, że stresu i nerwów w danym dniu było zdecydowanie za dużo, to możemy taką herbatkę zaparzyć mocniejszą. Pamiętajmy, że wtedy już nie wsiadamy za kierownicę.

- Nawet gdyby było spokojnie, to przednówek jest najbardziej wymagającym czasem dla naszych organizmów - zaznacza Agnieszka Cegielska. - Nawet jeśli wrzucimy szósty bieg, to i tak potrzebujemy turbodoładowania bez tlenu, słońca, witamin i minerałów, które szczególnie latem możemy zdobyć ze świeżych warzyw i owoców. W tym momencie stres, który nam dokłada, otwiera drzwi dla wszystkich wirusów i bakterii - dodaje dziennikarka. Dla osób, które wybudzają się w nocy, poleca napar z szyszek chmielu.

Ziołowe oczyszczenie na wiosnę

Wiosną nie tylko uzupełniamy to, czego brakuje naszym organizmom, ale też powinniśmy zadbać o generalne porządki. Tutaj również zioła okażą się niezastąpioną ekipą sprzątającą. Wspaniały jest dziurawiec, który wzmacnia organizm, ale też podnosi nastrój, dlatego nie należy go łączyć z antydepresantami. Herbata z bratka działa oczyszczająco na organizm i cerę. Idealny o tej porze roku jest nasz czyściec leśny. Jeżeli nie mamy, to czystek najlepiej ekologiczny kreteński, który również sprawdza się przy katarach, bo ma działanie oczyszczające ze śluzu w czasie przeziębienia zalegającego w naszym organizmie. Ważne jest zachowanie umiaru.

- Jeśli chcemy oczyścić organizm, bo zatrzymujemy wodę, to nie pijemy dwóch litrów pokrzywy dziennie, bo wszystko z niego wypłuczemy - przestrzega Agnieszka Cegielska. - Kluczem jest różnorodna dieta umiaru, którą dopasowujemy do konstytucji swojego organizmu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości