wiosna

  wiosna

  Wzruszająca historia bocianiej rodziny z Czech poruszyła media. Para ptaków wychowywała razem czworo młodych. Niestety, pewnego dnia samica zaczepiła się o linie wysokiego napięcia i zginęła na miejscu. Obecnie tata-bocian sam wychowuje dzieci. Czy młode mają szansę przetrwać? O tym rozmawialiśmy z Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego.

  Sezon rowerowy już otwarty, a sklepy oferujące jednoślady przechodzą istne oblężenie. Trudno się temu dziwić. Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, przez co brak aktywności fizycznej coraz bardziej nam doskwiera. W programie rozmawialiśmy o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru, aby spełnił wszystkie nasze sportowe oczekiwania.

  Po ciepłym weekendzie przyjdzie czas na delikatne ochłodzenie. Wartości temperatur będą nieco niższe, wciąż występować mają przelotne opady deszczu w całym kraju. Podobnie zapowiadają się kolejne dni tygodnia.

  Maj to miesiąc, w którym przyroda budzi się do życia. Jest coraz więcej słonecznych dni, a co za tym idzie – rozkwita wiele roślin, w tym te, które dają pyszne warzywa i owoce. Które z nich najlepiej smakują właśnie teraz? Sprawdź, jakie sezonowe warzywa królują w maju.

  Wysokie temperatury i brak opadów to gotowy przepis na pożar lasu. Wbrew pozorom najbardziej niebezpiecznym okresem nie są wakacje, tylko wiosna. Dlaczego? Co można zrobić, aby takiego pożaru uniknąć? O tym nasza reporterka rozmawiała ze Zdobysławem Czarnowskim, leśniczym z Nadleśnictwa Kościerzyna.

  "Kiedy wreszcie będzie ciepło?" - to pytanie od tygodni nie schodzi z ust Polaków. Wszyscy czekamy na to, żeby schować do szaf bluzy i zastąpić je cieńszymi, przewiewnymi elementami garderoby. Słomkowe kapelusze mogą przydać się nam już niebawem. Według prognoz czeka nas pierwsza w tym roku fala upałów.

  Nikt nie rozumie aktualnych trendów lepiej niż Monika Brodka, która konsekwetnie buduje swój sceniczny wizerunek. Piosenkarka wraz z pierwszymi podmuchami wiosny postanowiła zaprezentować nową stylizację. Jak zwykle udowodniła, że wie, co w modzie piszczy. Na zdjęciu, które opublikowała w sieci, pozuje w wyrazistych okularach przeciwsłonecznych.

  Wiosną w przyrodzie dużo się dzieje. Roślinność budzi się do życia, a zwierzęta zaczynają okres godowy. Wśród nich są także żaby, które, aby mogły złożyć jaja, muszą przedostać się do zbiornika wodnego. Niestety podczas tej podróży czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Na szczęście są osoby, które dbają o ich bezpieczeństwo.

  Postawmy sprawę jasno: makijaż to nie tylko sposób na "upiększanie" czy "maskowanie". Wykonujmy go nie dla innych, lecz dla samych siebie - bo lubimy, bo sprawia nam przyjemność, bo sprawia, że od razu uśmiechamy się do odbicia w lustrze. W tym sezonie zwłaszcza ma dodawać nam animuszu tak, by na twarzy każdej z nas malowała się pewność siebie. O ile trendy na wiosnę/lato 2021 z pewnością kiedyś przeminą, o tyle takie podejście niech zostanie z nami na dłużej.

  Podlewać, czy nie podlewać? Sadzić? Jeśli tak, to kiedy? A jaki nawóz wybrać? Z tymi i podobnymi pytaniami kierujemy się zawsze do niej - Mai Popielarskiej. Na roślinach zna się jak nikt. A jako, że pogoda za oknem zwiastuje niechybne nadejście wiosny, prosimy Maję o radę, jak przygotować się na nowy sezon. Co zrobić z roślinami po zimie?

  Przyszła wiosna - przynajmniej w teorii, bo w praktyce pogoda nie przestaje "raczyć nas" deszczem, śniegiem (czasem nawet gradem) i porywistym wiatrem. Kiedy więc ona w najlepsze płata nam figle, my musimy ubezpieczać się na wypadek nagłego zmoknięcia. Postanowiliśmy zatem przeprowadzić mały test parasolek, by wybrać te najlepsze na pogodowy kwiecień-plecień.