Intensywna praca umysłowa stanowi obciążenie dla organizmu i może okazać się równie wyczerpująca, jak wysiłek fizyczny. Udowadniają to badania przeprowadzone przez specjalistów z paryskiego Szpitala Uniwersyteckiego Salpêtrière. To ważne odkrycie, które może być pomocne w diagnozowaniu wypalenia zawodowego.
Córka Piotra Jaconia, Wiktoria, jakiś czas temu dokonała coming outu i wyznała, że jest osobą transpłciową. Mimo że ma już za sobą sprawę sądową o skorygowanie płci, to nadal musi mierzyć się z nieprzyjemnymi sytuacjami. Ostatnio sporo przykrości sprawiła jej wizyta u lekarza. Co się stało?
To dobre wiadomości dla osób chorych na cukrzycę, gruźlicę lekooporną, a także białaczkę szpikową.
Z jakim schorzeniem mierzy się sześciolatka?
Kacper Bywalec ma dopiero 9 lat, a jego grą zainteresowały się już topowe europejskie kluby m.in. Manchester City, Bayern Monachium czy Benfica Lizbona. - Najbardziej kocham w piłce strzelać bramki i robić zwody - deklaruje.
Jak wygląda po goleniu?
"Zawsze chciałam być najlepsza i tego się trzymam"
Robert Karaś nie ukończył ekstremalnych zawodów na dystansie 10-krotnego Ironmana, które odbywają się w Szwajcarii. Podczas ostatniej części rywalizacji zawodnik poprosił o pomoc lekarzy.
Przebywanie z nim zdołuje największego optymistę.
"Telefon nie pomaga w budowaniu intymności".
Co jeszcze chroni maluchy przed chorobą?
Silne poczucie winy i wstyd to zaledwie część trudnych emocji, z którymi na co dzień muszą zmagać się osoby cierpiące na bulimię. Choroba może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci.
W lipcu br. na szczycie ośmiotysięcznika stanęły Monika Witkowska i Dorota Rasińska-Samoćko. W Dzień Dobry TVN polskie himalaistki opowiedziały o swoim wielkim sukcesie.
- Mogę sama wymyślić nazwę - mówi 25-latka.
Lekarze po 5 latach odkryli, że ma w gardle zabawkę.
Żółtaczka to choroba, którą bardzo często się bagatelizuje. Tymczasem wirusowe zapalenie wątroby, zwłaszcza typu B, może się okazać bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Właśnie dlatego warto wykonać szczepienie przeciw żółtaczce. O obowiązkowym szczepieniu przeciwko żółtaczce typu B musi pamiętać każdy, natomiast osoby narażone na zakażenie żółtaczką pokarmową powinny także rozważyć szczepienie przeciwko wirusowi typu A.
Szkocja - jako pierwszy kraj na świecie - wprowadziła prawo, które gwarantuje bezpłatny dostęp do podpasek oraz tamponów. Niezbędne w czasie miesiączki środki higieniczne będzie można otrzymać w jednym z ponad tysiąca wskazanych punktów.
Na ten temat rozmawialiśmy z dr Joanną Kufel-Grabowską, onkologiem klinicznym, oraz dr. n. med. Krzysztofem Łukaszukiem, specjalistą medycyny rozrodu.
Znużenie, mgła umysłowa, uczucie wyczerpania, często towarzyszą intensywnemu wysiłkowi intelektualnemu.
Bartłomiej Kubkowski zamierzał - jako pierwszy na świecie - przepłynąć wpław Morze Bałtyckie, z Kołobrzegu do Szwecji. Do pokonania miał 170 kilometrów. Swoją przygodę zakończył na 115 km. W Dzień Dobry TVN wyjaśnił dlaczego.
Kenny Turner i Lauren Harvey zmagają się z otyłości. Kiedy w 2018 roku poznali się i zakochali w sobie, postanowili wspólnie zmierzyć się z chorobą. Dzięki samozaparciu i wzajemnemu wsparciu zgubili 330 funtów, czyli ponad 130 kilogramów.
Amortyzator rowerowy to jedno z ważniejszych urządzeń w tym pojeździe. Dzięki amortyzatorom w rowerze jeździ się płynnie i przyjemnie nawet wówczas, gdy na drodze pojawiają się nierówności. Wyróżnia się wiele rodzajów amortyzatorów rowerowych. Które są najpopularniejsze i jak działają?
Dynamiczny postęp medycyny sprawia, że coraz więcej chorób przestaje być dla pacjentów wyrokiem śmierci. Jednocześnie na świecie wciąż nie brakuje osób, którym lekarze nie potrafią udzielić pomocy. Najlepszym tego dowodem jest historia Kayli Hansen. Bohaterka programu "Nie do uwierzenia!" cierpi na kompleksowy zespół bólu regionalnego, określany też mianem choroby samobójców. W jaki sposób objawia się ta rzadka przypadłość?
Okazuje się, że powinniśmy to robić częściej niż w przypadku pościeli.
19-letnia Ylena cierpi na rzadką chorobę genetyczną.
Tego typu sztuczne organy są przyszłością transplantologii.
Jose Raimundo Silva nie spodziewał się, że ukąszenie pospolitego owada na zawsze może zmienić jego życie. Niepozorny insekt i brak odpowiedniej pomocy lekarskiej sprawiły, że noga mężczyzny zaczęła przypominać kończynę słonia.
Mamy dobrą wiadomość dla cukrzyków. Według najnowszych badań wystarczy kilkuminutowy spacer po posiłku, by zmniejszyć poziom cukry we krwi. Jak to możliwe?
Dieta wegetariańska uchodzi za zdrowszą. Prawidłowo stosowana pozwala uniknąć wielu chorób cywilizacyjnych. Jednak najnowsze badania pokazują, że bezmięsne menu sprzyja złamaniom szyjki kości udowej. Naukowcy są zdania, że kobiety, które nie jedzą mięsa są o 33 proc. bardziej narażone na takie złamanie. Dlaczego?
Co to jest glutaminian sodu? Czy jest szkodliwy? To dwa główne pytania, na które postaramy się odpowiedzieć, przedstawiając glutaminian monosodowy – najczęściej obecnie wykorzystywany wzmacniacz smaku, który wbrew pozorom ma tylko stuletnią historię. Czy trzeba się go bać?