Valerjan Romanovski wyrusza z bliskimi w podróż do Laponii. Chce oswoić syna z zimnem. "Nie widzę tam żadnych zagrożeń"

Valerjan Romanovski wyrusza z bliskimi w podróż do Laponii
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak hartować niemowlaka zimą?
Jak hartować niemowlaka zimą?
Co zrobić, żeby nasz balkon zachwycał także zimą?
Co zrobić, żeby nasz balkon zachwycał także zimą?
Jak pięknie wyglądać zimą na ślubie? Stylizacje dla gości
Jak pięknie wyglądać zimą na ślubie? Stylizacje dla gości
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Jak pielęgnować skórę zimą?
Jak pielęgnować skórę zimą?
Pływa zimą na elektrycznej desce po Bałtyku
Pływa zimą na elektrycznej desce po Bałtyku
Idzie zima. Jak dbać o włosy?
Idzie zima. Jak dbać o włosy?
Morsowanie czas zacząć
Morsowanie czas zacząć
Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?
Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?
Kajaki zimą
Kajaki zimą
Kożuchy jesień-zima 2022/23
Kożuchy jesień-zima 2022/23
Agnieszka Szura i Valerjan Romanovski nie boją się niskich temperatur. Świeżo upieczeni rodzice wybierają się w podróż do skutej lodem Laponii, by oswajać z zimnem swojego syna. W Dzień Dobry TVN popularyzatorzy morsowania opowiedzieli o swoich przygotowaniach do wyprawy.

Valerjan Romanovski wyrusza z bliskimi w podróż do Laponii

Valerjan Romanovski to wielokrotny rekordzista księgi rekordów Guinnessa, słynący z zamiłowania do lodowatych kąpieli. Sportowiec nie ustaje w poszukiwaniu nowych wyzwań, dlatego już niebawem wraz ze swoją wybranką i dwutygodniowym synem Antoniem wyprawi się do Laponii. Kilkudniowy pobyt w mroźnej krainie ma na celu oswojenie malucha z niskimi temperaturami.

- Uważam, że dzieci warto hartować od samego początku. To nie jest tak, że czekamy kilka lat (...). Dla ludzi zimno kojarzy się z czymś negatywnym (...). My rozumiemy zimno, wiemy, jak działa i dlatego chcemy wychowywać syna w ten sposób, żeby to zimno mu się nie kojarzyło z niczym złym - stwierdził popularyzator morsowania.

Valerjan Romanovski i Agnieszka Szura o rodzinnym wyzwaniu

Świeżo upieczeni rodzice są przekonani, że dwutygodniowy Antonio doskonale poradzi sobie z właściwymi Laponii warunkami atmosferycznymi. Nic w tym dziwnego - maluch miał okazję spróbować morsowania, gdy Agnieszka Szura była jeszcze w ciąży. Wyprawa za koło podbiegunowe to kolejne doświadczenie, które pozwoli chłopcu przywyknąć do obcowania z zimnem.

- Uważamy, że to jest środowisko naturalne. Ja nie widzę tam żadnych zagrożeń - ocenił Valerjan Romanovski, a z jego słowami natychmiast zgodziła się ukochana.

- Będziemy hartować Antonia (...). Lądujemy w Rovaniemi - tam, gdzie Valerjan mieszkał na rzece 50 dni. Tymi rzekami będziemy podążać (...). Pięć nocy spędzimy w naturze - podsumowała Agnieszka Szura .

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości