Laponia

    W niskiej temperaturze czuje się jak ryba w wodzie i zachęca też innych do zanurzania się w lodowatej toni. Valerjan Romanovski, Polak z Wileńszczyzny, ostatni czas spędził w Laponii. O swojej wyprawie opowiedział w Dzień Dobry TVN. Zachęcał także do przyjazdu w Karkonosze, gdzie można morsować w jednym z tamtejszych wodospadów.

    W Laponii, nieopodal miejscowości Rovaniemi znajduje się Wioska Świętego Mikołaja. W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia Michał Cessanis nie mógł odwiedzić Świętego osobiście, ale połączył się z nim przez Internet. Jak Mikołaj szykuje się na pierwszą gwiazdkę?

    Koronawirus na całym świecie nie daje za wygraną. Problemami wywołanymi przez pandemię zaniepokojony jest także Święty Mikołaj. Czy w związku z tym warto być w tym roku grzecznym? Jak zapewnia Biuro Świętego Mikołaja w Rovaniemi, pomimo okoliczności przygotowania idą świetnie.

    Na kilka dni przed mikołajkami do studia Dzień Dobry TVN zawitał prawdziwy święty Mikołaj z Laponii. Spotkał się też z widzami w naszej kawiarence i opowiedział nam o swojej pracy w Polsce. Ile czasu zajęła mu podróż do naszego kraju? Gdzie nauczył się języka polskiego? Czy dzieci były w tym roku grzeczne i ile prezentów dla nich przygotował?