11-letni chłopiec zmarł przez bakterię, która zjadła jego ciało. Zaczęło się od niepozornego skręcenia kostki

USA. 11-latek skręcił kostkę i zmarł przez bakterię
Źródło: Dzień Dobry TVN
Życie z chorobą, która „wyłącza oddech”
Życie z chorobą, która „wyłącza oddech”
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Podczas ćwiczeń na bieżni 11-latek doznał niewielkiej kontuzji. Kilka dni później matka chłopca zauważyła na jego nodze purpurowe i czerwone plamy. Mały pacjent trafił na OIOM, niestety przegrał walkę ze śmiertelnie niebezpieczną i mięsożerną bakterią.

USA. 11-latek zmarł po zakażeniu paciorkowcem

Jesse Brown mieszkał wraz z rodziną w Winter Park na Florydzie. Chodził do piątej klasy w Lakemont Elementary School w hrabstwie Orange. Był energicznym chłopcem, który uwielbiał jazdę na motocrossie oraz sport. Podczas jednego z treningów na bieżni uległ z pozoru niewinnemu i niegroźnemu wypadkowi. 11-latek skręcił kostkę, a na jego nodze widoczne były lekkie ślady zadrapania.

Nikt nie przypuszczał, że zwykłe zwichnięcie może zakończyć się tak groźnie. Kilka dni później matka Jesse'a zobaczyła, że na ciele jej syna pojawiły się niepokojące zabarwienia. - Cała jego noga była pokryta plamami, które były purpurowe i czerwone, prawie jak siniaki - wspominała w rozmowie z mediami Megan Brown, kuzynka chłopca.

11-latek natychmiast trafił do szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Lekarze odkryli, że mały pacjent zaraził się paciorkowcem typu A, który zaatakował skręconą kostkę. Po kilku dniach stan zdrowia Jessego diametralnie się pogorszył. Paciorkowiec przekształcił się w mięsożerną bakterię, która spowodowała spuchnięcie mózgu i zaczęła zjadać zainfekowane ciało chłopca. 11-latek zmarł niedługo po postawieniu diagnozy.

Mięsożerna bakteria zjadła 11-latka, który skręcił kostkę

Śmierć Jessego Browna wstrząsnęła jego rodziną, która nie może uwierzyć w nieszczęśliwy bieg wydarzeń. 11-latek był do tej pory prawdziwym okazem zdrowia. Dr Candice Jones, pediatra z Orlando przestrzega, że liczba zakażeń paciorkowcem wśród dzieci w USA znacznie wzrosła od momentu wybuchu pandemii COVID-19.

Warto pamiętać, że paciorkowiec może wywołać zarówno łagodną, jak i śmiertelnie groźną infekcję. Objawami, na które należy zwrócić uwagę, są: gorączka, zaczerwienie, obrzęk oraz nieprzyjemny zapach ciała zjadanego przez mięsożerną bakterię.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: fox35orlando.com

Źródło zdjęcia głównego: David Sacks/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości