Bruce Willis to gwiazdor, który przez dekady należał do czołówki Hollywood. W ubiegłym roku jego rodzina poinformowała, że aktor wycofuje się z pracy artystycznej. W czwartek jego najbliżsi potwierdzili obawy fanów - znana jest szczegółowa diagnoza Bruce'a Willisa. Na co cierpi?
Na co choruje Bruce Willis?
Bruce Willis to aktor, który zagrał w wielu superprodukcjach. Gwiazdor mimo upływu lat nadal bardzo dużo pracował na planach filmowych i nie zamierzał zwalniać tempa, do czasu aż usłyszał szokującą diagnozę. Wiosną 2022 roku rodzina aktora podała do wiadomości publicznej, iż Bruce zmaga się z afazją, z powodu której musi wycofywać się z życia zawodowego.
Po prawie roku od tej wiadomości rodzina aktora postanowiła ujawnić szczegóły na temat stanu zdrowia aktora. Żona Bruce'a - Emma, była żona Demi Moore oraz jego córki Rumer, Scout, Tallulah, Mabel i Evelyn wydały w czwartek oficjalne oświadczenie, w którym ujawniły, iż aktor cierpi na formę demencji, która jest nazywana otępieniem czołowo-skroniowym FTD.
- Jako rodzina chcieliśmy skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim fanom za ogrom miłości i współczucia, które przekazujecie Bruce’owi w ostatnich dziesięciu miesiącach. […] Wasze wsparcie było nieocenione i jesteśmy za nie ogromnie wdzięczni. Dziękujemy za waszą dobroć i wiemy, że kochacie Bruce'a tak samo jak my, dlatego chcieliśmy przekazać aktualne wieści – brzmiał komunikat rodziny.
Otępienie czołowo-skroniowe FTD - czym jest ta choroba?
Bruce Willis usłyszał diagnozę FTD, które jest jednym z zaburzeń spowodowanych postępującą utratą komórek nerwowych w czołowych płatach mózgu lub płatach skroniowych. FTD może prowadzić do zmian w zachowaniu, w tym powoduje utratę zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu. Często łączy się też z zaburzeniami językowymi, trudnością w wypowiadaniu się oraz pisaniu.
- FTD to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało i może dotknąć każdego. […] Obecnie nie ma lekarstw na tę chorobę, ale mamy nadzieję, że może się to zmienić w nadchodzących latach. Liczmy, że wraz z postępem stanu Bruce'a uwaga mediów zostanie skupiona na rzuceniu światła na tę chorobę, która wymaga znacznie większej świadomości i badań - brzmiała kontynuacja oświadczenia.
Więcej informacji na stronie TVN24.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- 19-latek miał problemy z nauką. Lekarze zdiagnozowali u niego Alzheimera. "To najmłodszy przypadek"
- Czy hormonalna terapia zastępcza chroni przed Alzheimerem? Badacze doszli do ciekawych wniosków
- Diagnoza kilka lat wcześniej niż objawy. Przełomowe odkrycie badaczy dotyczące choroby Alzheimera
Autor: Zofia Wierzcholska
Źródło: etonline.com
Źródło zdjęcia głównego: Gilbert Carrasquillo/Contributor/Getty Images