Iga Świątek po ponad trzygodzinnym spotkaniu pokonała Kaię Kanepi 4:6, 7:6, 6:3. Tym samym po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Australian Open. Kto będzie jej rywalką w Melbourne?
Pulsoksymetry to urządzenia, zaraz po termometrach, które coraz częściej posiadamy w domu. Pandemia koronawirusa sprawiła, że cieszą się one powodzeniem, a czasem są wręcz niezbędne, aby monitorować swój stran zdrowia. Czym są i jak działają? Jakie są prawidłowe normy po badaniu pulsoksymetrem?
Nerwica żołądka obecnie określana jest mianem zaburzenia nerwicowego, występującego pod postacią somatyczną. Jej typowe objawy to nudności, biegunki, zaparcia, ssanie czy ucisk w żołądku. Nerwica żołądka u dzieci i dorosłych może przebiegać podobnie. W schorzeniu domowe sposoby i psychoterapia pełnią ważną rolę, pomocne są też leki o działaniu objawowym.
Badania krwi to wspaniałe rozwiązanie nie tylko wtedy, kiedy chcemy dowiedzieć się, czy jesteśmy zdrowe przed planowaną ciążą. Mogą nam również pomóc sprawdzić, czy w ogóle jesteśmy w ciąży. Czy badanie krwi na ciążę pokaże nam właściwy wynik? I jakie badanie krwi wykonać, kiedy wiemy, że już na 100% będziemy mamami?
Część osób, które przechorowały COVID-19 potrzebują rehabilitacji. Jednym z jej elementów są ćwiczenia oddechowe. Jak powinien wyglądać taki trening oddechowy? Jak często należy go wykonywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Karolina Goławska, fizjoterapeutka.
Kamil Kuczawski zachorował na COVID-19. Choroba miała na tyle ciężki przebieg, że obecnie mężczyzna porusza się na wózku. Wymaga też rehabilitacji. Na swoje leczenie wydał 90 tysięcy złotych i to nie koniec walki z chorobą.
W związku z nowelizacją Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2, część osób chorych na COVID-19 będzie miała pierwszeństwo w dostaniu się do lekarzy. Może to spowodować zakłócenia w kontakcie ze specjalistą osób z innymi chorobami. Kto i kiedy może skorzystać z szybszej opieki lekarskiej?
W sytuacjach stresowych nasz organizm musi odpowiednio reagować. W takich momentach, oprócz adrenaliny, wydzielana zostaje także noradrenalina. Jej zadaniem jest stymulacja mózgu oraz reszty ciała. Mimo słabszego działania niż adrenalina, jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem. Jeśli jednak znajdzie się w naszym organizmie w nadmiarze, może poważnie mu zaszkodzić.
Olej kokosowy rafinowany w porównaniu do nierafinowanego jest uboższy w substancje bioaktywne i bezzapachowy. Nie ma właściwości pielęgnacyjnych, jednak doskonale sprawdza się w kuchni. Olej kokosowy rafinowany do smażenia zawiera średniołańcuchowe trójglicerydy, które nie magazynują się w formie tkanki tłuszczowej, dlatego może pojawić się w diecie odchudzającej.
Mówi się, że ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Tymczasem rzeczywistość bywa mniej różowa. Zdarza się, że przyszłe mamy nie najlepiej znoszą ciążę, a przez towarzyszące jej objawy nie mogą normalnie funkcjonować. Jedną z nieprzyjemnych przypadłości są żylaki sromu. Dlaczego powstają? Kiedy wymagają leczenia? Zapytaliśmy o to dr Annę Horbaczewską, ginekologa.
Wydzielina z pochwy zmienia swoją konsystencję, zapach, kolor i ilość w każdej fazie cyklu menstruacyjnego. W wielu sytuacjach może świadczyć o stanie zdrowia. Jaki jest prawidłowy, zdrowy śluz przed okresem, a jaki może zwiastować ciążę lub infekcję organizmu?
Rowerek stacjonarny to jeden z najchętniej wybieranych sprzętów fitness. Ćwiczenia na nim nie są trudne, a mogą wspomóc odchudzanie oraz znacznie poprawić naszą kondycję. Dowiedz się, jak na nim ćwiczyć oraz jakie efekty daje.
Joan MacDonald borykała się z narastającymi problemami zdrowotnymi, zanim zaczęła podnosić ciężary, burząc przekonania o tym czego można dokonać, mając 75 lat.
Do kogo jesteśmy podobni?
Lekarze uchronili go przed śmiercią. "Operacja trwała 10 godzin".
Jej kolejną rywalką będzie Rumunka Sorana Cirstea.
Charakter człowieka jest grupą cech, które ukształtowały się w toku rozwoju i wskutek wpływów środowiska. Każdy człowiek ma pewne cechy charakteru, które chciałby zmienić lub ulepszyć i wzmocnić. Wiele osób zastanawia się, jak zmienić charakter na lepszy. Zdaniem psychologów charakter zmienia się samoistnie co kilka lat, jednak wraz z wiekiem częstość zmian maleje.
Przez trwającą pandemię, zdecydowanie zmniejszyła się aktywność fizyczna dzieci. W związku z tym w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" szukamy sposobów, które pomogą zadbać o ich zdrowie. Jedną z rewelacyjnych aktywności jest łyżwiarstwo.
Lekarz odpowiada, czy to możliwe.
"Każde dziecko chciało być Mattim Nykanenem"
MIS-C dotyka dzieci około 4 do 6 tygodni po zakażeniu koronawirusem. Badanie, które potwierdziło podejrzenie wystąpienia nowego zjawiska dotyczyło 60 dzieci, które były hospitalizowane w związku z nowymi objawami. Jak niebezpieczna jest nowa choroba MIS-C?
Jak starzeją się okolice intymne?
Mysofobia to lęk przed brudem, który objawia się natrętnymi myślami i nieadekwatnymi zachowaniami. Osoby cierpiące na mysofobię mogą mieć problemy związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie, ponieważ unikają sytuacji, w których mogłyby się pobrudzić w sensie fizycznym.
Choć część osób nosi wyłącznie czernie i szarości, coraz więcej ludzi stawia na mocne kolory. Według ajurwedy ma to ogromne znaczenie, ponieważ wesołe barwy mogą zmienić nasz nastrój. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała propagatorka zdrowego stylu życia, Agnieszka Cegielska.
Teatr Kamienica nawiązał współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i zajął się tematem cyberprzemocy. O spektaklu "Wszechmocni w sieci" w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor teatru Emilian Kamiński, aktorka Olga Sarzyńska oraz przedstawiciel fundacji Łukasz Wojtasik.
Zachęcił widzów do krótkiego treningu.
Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak niedawno dowiedzieli się, że ich syn zmaga się z niezwykle rzadkim nowotworem wątroby. Modelka w rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl opowiedziała, w jakich okolicznościach wykryto chorobę. Co jeszcze zdradziła?
Dzieci mają bujną wyobraźnię. Czasem zdarza się, że mijają się z prawdą. Jak rozpoznać kłamstwo i rozmawiać o nim dzieckiem? Na ten temat z Sonią Michalik, psychologiem dziecięcym rozmawiała dziennikarka serwisu dziendory.tvn.pl Katarzyna Oleksik.
Wiele osób ma problemy z zaśnięciem pierwszej nocy w miejscu. Zamiast słodko chrapać podczas urlopu czy na wyjeździe służbowym wiercą się przez kilka godzin w łóżku. Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy temu zaradzić? Naukowcy znaleźli odpowiedzi na te pytania.
Perły Epsteina pojawiają się w buzi większości noworodków i choć są zupełnie niegroźne, mogą budzić niepokój rodziców. Skąd się biorą białe grudki i jak nie pomylić ich z innymi zmianami w buzi?