Mówi się, że ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Tymczasem rzeczywistość bywa mniej różowa. Zdarza się, że przyszłe mamy nie najlepiej znoszą ciążę, a przez towarzyszące jej objawy nie mogą normalnie funkcjonować. Jedną z nieprzyjemnych przypadłości są żylaki sromu. Dlaczego powstają? Kiedy wymagają leczenia? Zapytaliśmy o to dr Annę Horbaczewską, ginekologa.
Wydzielina z pochwy zmienia swoją konsystencję, zapach, kolor i ilość w każdej fazie cyklu menstruacyjnego. W wielu sytuacjach może świadczyć o stanie zdrowia. Jaki jest prawidłowy, zdrowy śluz przed okresem, a jaki może zwiastować ciążę lub infekcję organizmu?
Rowerek stacjonarny to jeden z najchętniej wybieranych sprzętów fitness. Ćwiczenia na nim nie są trudne, a mogą wspomóc odchudzanie oraz znacznie poprawić naszą kondycję. Dowiedz się, jak na nim ćwiczyć oraz jakie efekty daje.
Joan MacDonald borykała się z narastającymi problemami zdrowotnymi, zanim zaczęła podnosić ciężary, burząc przekonania o tym czego można dokonać, mając 75 lat.
Do kogo jesteśmy podobni?
Lekarze uchronili go przed śmiercią. "Operacja trwała 10 godzin".
Jej kolejną rywalką będzie Rumunka Sorana Cirstea.
Charakter człowieka jest grupą cech, które ukształtowały się w toku rozwoju i wskutek wpływów środowiska. Każdy człowiek ma pewne cechy charakteru, które chciałby zmienić lub ulepszyć i wzmocnić. Wiele osób zastanawia się, jak zmienić charakter na lepszy. Zdaniem psychologów charakter zmienia się samoistnie co kilka lat, jednak wraz z wiekiem częstość zmian maleje.
Przez trwającą pandemię, zdecydowanie zmniejszyła się aktywność fizyczna dzieci. W związku z tym w cyklu "(Od)wagi dzieciaki" szukamy sposobów, które pomogą zadbać o ich zdrowie. Jedną z rewelacyjnych aktywności jest łyżwiarstwo.
Lekarz odpowiada, czy to możliwe.
"Każde dziecko chciało być Mattim Nykanenem"
MIS-C dotyka dzieci około 4 do 6 tygodni po zakażeniu koronawirusem. Badanie, które potwierdziło podejrzenie wystąpienia nowego zjawiska dotyczyło 60 dzieci, które były hospitalizowane w związku z nowymi objawami. Jak niebezpieczna jest nowa choroba MIS-C?
Jak starzeją się okolice intymne?
Mysofobia to lęk przed brudem, który objawia się natrętnymi myślami i nieadekwatnymi zachowaniami. Osoby cierpiące na mysofobię mogą mieć problemy związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie, ponieważ unikają sytuacji, w których mogłyby się pobrudzić w sensie fizycznym.
Choć część osób nosi wyłącznie czernie i szarości, coraz więcej ludzi stawia na mocne kolory. Według ajurwedy ma to ogromne znaczenie, ponieważ wesołe barwy mogą zmienić nasz nastrój. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała propagatorka zdrowego stylu życia, Agnieszka Cegielska.
Teatr Kamienica nawiązał współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i zajął się tematem cyberprzemocy. O spektaklu "Wszechmocni w sieci" w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dyrektor teatru Emilian Kamiński, aktorka Olga Sarzyńska oraz przedstawiciel fundacji Łukasz Wojtasik.
Zachęcił widzów do krótkiego treningu.
Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak niedawno dowiedzieli się, że ich syn zmaga się z niezwykle rzadkim nowotworem wątroby. Modelka w rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl opowiedziała, w jakich okolicznościach wykryto chorobę. Co jeszcze zdradziła?
Dzieci mają bujną wyobraźnię. Czasem zdarza się, że mijają się z prawdą. Jak rozpoznać kłamstwo i rozmawiać o nim dzieckiem? Na ten temat z Sonią Michalik, psychologiem dziecięcym rozmawiała dziennikarka serwisu dziendory.tvn.pl Katarzyna Oleksik.
Wiele osób ma problemy z zaśnięciem pierwszej nocy w miejscu. Zamiast słodko chrapać podczas urlopu czy na wyjeździe służbowym wiercą się przez kilka godzin w łóżku. Dlaczego tak się dzieje? Czy możemy temu zaradzić? Naukowcy znaleźli odpowiedzi na te pytania.
Perły Epsteina pojawiają się w buzi większości noworodków i choć są zupełnie niegroźne, mogą budzić niepokój rodziców. Skąd się biorą białe grudki i jak nie pomylić ich z innymi zmianami w buzi?
Są takie produkty, które zna i kupuje absolutnie każdy. W prawie każdym sklepowym koszyku ląduje król polskich stołów – ser żółty. Jego odmian jest naprawdę sporo, ale czy wiemy, który wybrać? Czy tańszy oznacza gorszy? O tym opowiedziała nam Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny.
Polski Związek Narciarski poinformował, że jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich Piotr Żyła jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. Wykonany w czwartek, 20 stycznia, test dał wynik pozytywny.
Zima to czas, kiedy miłośnicy nart czy snowboardu ruszają na stoki. Niestety wielu z nich podczas jazdy doznaje kontuzji. Jakie urazy zdarzają się najczęściej? Co zrobić, aby uniknąć problemów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał dr n. med. Szymon Kujawiak, specjalista ortopedii i traumatologii.
Kajaki zimą to bardzo dobry pomysł, szczególnie w trakcie ferii. O tej porze roku komfort pływania jest znacznie większy, bo niewiele osób decyduje się na tego tym formę spędzania wolnego czasu. Jak robić to bezpiecznie?
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy trwa do końca tygodnia. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na problem, jakim jest rak szyjki macicy, zachorowalność na niego i umieralność z jego powodu. Sprawdź, co trzeba o nim wiedzieć.
Eksperci ds. żywienia, otyłości i psychologii żywności oraz cukrzycy i chorób serca zostali poproszeni o wybranie najlepszych diet. Które stanęły na podium? Oto kilka zdrowych przepisów, które pomogą ci schudnąć i zdrowo żyć.
ranking diet
Koncentracja, to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji, nie tylko przez pracodawców. Okazuje się, że można się jej nauczyć. Jak poprawić swoją koncentrację? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Jakub Bączek, trener motywacyjny.
Zima to ostatni moment, żeby pomyśleć o odczulaniu. Alergia, która powoduje m.in. nieżyt nosa, łzawienie, bóle głowy i wiele innych nieprzyjemnych skutków, potrafi utrudnić życie pacjentowi. Jednak w Polsce wciąż niewielu pacjentów korzysta z "odczuleniowej szczepionki". Jaką ma zaletę, kiedy można ją wykonać i na czym polega? O tym opowiedział nam dr Piotr Dąbrowiecki, alergolog.