Sól morska do nosa w formie wodnego roztworu to świetny specyfik zwalczający katar. Ze względu na swoje łagodne działanie może być stosowany przez osoby zmagające się z alergiami, kobiety w ciąży, a nawet niemowlęta. Jak działa sól morska do nosa dla dzieci i dorosłych i kiedy warto po nią sięgnąć?
Wirus Lassa wykryty w Wielkiej Brytanii. Tamtejsze media donoszą o zgonie spowodowanym tym patogenem. Do tej pory pojawiał się on głównie w krajach zachodniej Afryki. To pierwszy tego typu przypadek od 2009 roku.
Zaburzenia osobowości to częste schorzenia psychiatryczne. Wyróżniamy wiele ich rodzajów, jednym z nich jest osobowość paranoiczna, której najbardziej charakterystyczną cechą jest nadmierna podejrzliwość w stosunku do otoczenia oraz wrażliwość na krytykę.
Dr Joanna Sawicka-Metkowska rekomenduje skuteczny sposób.
Natalia Maliszewska przewróciła się na ostatnim okrążeniu biegu ćwierćfinałowego na 1000 metrów w short-tracku.
Morsowanie cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Już w najbliższych dniach do Mielna zjadą morsy z całego świata na Międzynarodowy Zlot Morsów. Jak wygląda spotkanie miłośników kąpieli w zimnej wodzie?
"Rodzina to ważny punkt w moim życiu".
Ekspert rozwiewa wątpliwości.
"Rozwijam się i idę do przodu".
Ashwagandha to obecnie bardzo popularny suplement z grupy adaptogenów. Dietetyczka kliniczna, Marta Jachym, opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN jak go stosować i w czym może nam pomóc.
Ból włosów, a konkretnie ból skóry głowy to coś, co może przytrafić się każdemu. Mało kto wie, że może to świadczyć o chorobie. Skąd się bierze to uczucie? Do jakiego lekarza trzeba się udać i jak się leczy trichodynie?
Zygmunt Chojna to człowiek, który jest Mistrzem Świata Spartan, czyli ekstremalnych biegów. Co drugi dzień potrafi pokonywać odległości nawet 20 km w trudnych warunkach. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pasji.
Laparotomia zwiadowcza to zabieg otwarcia powłok jamy brzusznej dający wgląd w jamę otrzewnową. Operację taką wykonuje się w celu bezpośredniej diagnostyki jamy brzusznej w sytuacji, kiedy USG, prześwietlenie RTG, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny nie dają odpowiedzi na kluczowe pytania diagnostyczne.
Czosnek, niegdyś wykorzystywany do walki z wampirami, naszym babciom kojarzy się raczej z przygotowaniem syropu na przeziębienia. Co ciekawe, mimo upływu lat taki specyfik nadal jest jedną z recept na sezonowe przeziębienia. Syrop z czosnku, cytryny i miodu sprawdza się w roli "wspomagacza" odporności naprawdę wyśmienicie. Ważne jednak, aby właściwie dobrać proporcje, dzięki czemu taki naturalny lek będzie działał skutecznie.
Rak pęcherza moczowego to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów w Polsce. Każdego roku taką diagnozę słyszy ponad 7000 tysięcy osób, z czego niemal połowy nie udaje się uratować. Jak może się objawiać ten nowotwór? Co powinno skłonić do wizyty u specjalisty?
Radość, złość, czy gniew to stany, które odczuwa każdy z nas. Choć są zupełnie naturalne, to od najmłodszych lat uczy się nas, aby ich nie okazywać. W konsekwencji nie potrafimy sobie z nimi radzić. Niektórzy, aby dać upust swoim emocjom, zostawiają w sieci nieprzyjemne komentarze. Czy taka postawa faktycznie daje ulgę? Jak nauczyć się radzić sobie z emocjami? Jak dawać im upust? Na ten temat rozmawialiśmy z Zuzanną Butryn, psychologiem i psychoterapeutą.
"Nie wystarczy zadzwonić na numer alarmowy".
Zespół złamanego serca jest chorobą o ostrym charakterze. Kojarzy się z miłością i uczuciami, jednak nie jest to tylko ból psychiczny, a realna choroba serca. Główną przyczyną może być stres oraz silne emocje, nie tylko negatywne. Jak się objawia i jak się ją leczy?
"Niszczy ich fizycznie i psychicznie".
Kawa nie tylko świetnie smakuje, ale i korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Badacze z Instytutu Semmelweisa w Budapeszcie i Queen Mary University w Londynie postanowili sprawdzić, ile kaw dziennie wypijać, aby skorzystały na tym serce i cały układ krążenia. Naukowcy wskazali także, która kawa jest najbardziej wartościowa.
Osobowość anankastyczna jest jednym z zaburzeń, które zaliczane są do schorzeń psychiatrycznych. Podstawową jej cechą jest nadmierny perfekcjonizm przejawiający się w wielu dziedzinach życia. Tej cesze towarzyszy ciągły niepokój i napięcie emocjonalne.
Zegarek dla biegacza to podstawowe wyposażenie każdego, kto regularnie trenuje biegi zarówno krótko, jak i długodystansowe. Dzięki wielu parametrom, profesjonalne zegarki pozwalają nie tylko na bieżące monitorowanie aktywności, ale też stają się osobistym trenerem z planem ćwiczeniowym. Zegarek dla biegacza pozwoli na usystematyzowanie treningów, monitoring biegów oraz bieżący zapis postępów. Czym się kierować przy wyborze takiego zegarka i na jakie jego funkcje zwrócić uwagę?
Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.
Problemy z koncentracją, chroniczne zmęczenie, trudności z oddychaniem, utrata węchu i smaku, zaburzenia snu, bóle głowy i oczu - to część dolegliwości, jakich doświadczają osoby po przebytej infekcji COVID-19. Mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy. Jeśli wciąż odczuwasz skutki zakażenia wirusem, warto wykonać konkretne badania.
"Mażoretki są bardzo popularne w Czechach, na Słowacji, ale i u nas w kraju"
Premier Mateusz Morawicki obiecał, że od 27 stycznia w aptece będzie można wykonać test na obecność koronawirusa. Jak to wygląda w praktyce? Ile jest aptek, w których można się przebadać? Marcin Sawicki postanowił to sprawdzić.
Pizza to tradycyjna włoska potrawa, powszechnie znana, uwielbiana i dowolnie przekształcana na całym świecie. Jedną z coraz bardziej popularnych w ostatnich latach wersji jest pizza wegańska, czyli pozbawiona jakichkolwiek składników pochodzenia zwierzęcego. Jest serwowana w wielu restauracjach na świecie, a z naszym przepisem z powodzeniem przygotujesz ją samodzielnie.
Palenie papierosów ma negatywny wpływ nie tylko na układ oddechowy czy krążenia. Najnowsze badania pokazują, że palacze - zwłaszcza po 60. roku życia - gorzej wypadają w testach oceniających ich funkcje poznawcze. Co to oznacza w praktyce?
Nie ma chyba osoby, która przynajmniej raz w życiu nie próbowała zrzucić zbędnych kilogramów. Często jednak zdarza się, że zamiast tkanki tłuszczowej tracimy głównie czas - na 22 tys. badanych, po upływie 12 miesięcy wszyscy wrócili do dawnych nawyków żywieniowych. Teraz los walczących z wagą może się odmienić. A to wszystko za sprawą jednego ukłucia.
Do sieci trafił sprawdzian ucznia z dysleksją, zamieściła go na swoim profilu Dorota Lubas - terapeutka pedagogiczna, trenerka i blogerka. Prowadzi swój profil z misją kształtowania świadomej edukacji dzieci i młodzieży. Zdjęcie pracy ucznia pokryte gęstą siatką czerwonych uwag nauczyciela, wywołało falę komentarzy oburzonych internautów i otworzyło dyskusję, która budzi w wielu z nas bolesne emocje. Włączyła się w nią również Paulina Młynarska.