"Wiele dzieci nie ujawnia się ze swoimi problemami".
Czym są myśli anorektyczne?
Coraz więcej uzależnień spowodowanych jest zachowaniami społecznie akceptowanymi, a nie przez substancje psychoaktywne. Nałogi takie noszą nazwę uzależnień behawioralnych. To szeroka grupa uzależnień, a lista zaliczanych tam nałogów stale się powiększa.
Jednak na TikToku pojawił się nowy trik, który ma pomóc w tej dolegliwości. Czy naprawdę działa? Sprawdzamy.
Dawniej bitwy na poduszki urządzano dla zabawy, teraz zostały one - oficjalnie - uznane dla dyscyplinę sportową. Jak wyglądają takie pojedynki? Jakie zasady obowiązują? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Smutek to jedna z podstawowych emocji, jakie możemy odczuwać. Dlaczego więc tak często nie dajemy sobie na niego przyzwolenia? Każda emocja jest ważna, a tłumiony smutek może się kumulować w ciele latami i finalnie zaowocować chorobą fizyczna lub depresją. Eksperci apelują: pozwólmy sobie na smutne dni…
Koty to niezwykłe zwierzęta. Przyzwyczajone do wolności i niezależności niechętnie podporządkowują się człowiekowi. Mogą z nim jednak nawiązywać silną więź emocjonalną, co doskonale potwierdza felinoterapia. W przeciwieństwie do dogoterapii – jej reguły i zakres ustalane są przede wszystkim przez kota. To on decyduje, ile, co i komu przekaże od siebie.
Na świecie coraz głośniej mówi się, że medyczna marihuana, która w Polsce dostępna jest od 2017 roku, może być pomocna w łagodzeniu bólu, z którym zmagają się kobiety chore na endometriozę. W jakim stopniu taka kuracja może być skuteczna? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Grzegorzem Południewskim, ginekologiem.
"Mało się pokazuje rodzin na stadionie"
Dorastanie jest jak ospa, trzeba ją przetrwać. Te słowa, chyba najlepiej opisują to, co przejść musi każdy rodzic nastolatka. O tym jak świadomie przetrwać ten okres i wspierać swoją dojrzewającą pociechę opowiedzieli goście programu "Dzień Dobry TVN".
Najwięcej sławy chodzeniu sportowemu przysporzył chodziarz wszech czasów, Robert Korzeniowski. W swojej karierze sportowej osiągnął najwyższy poziom światowy. W programie "Dzień Dobry TVN", wyjaśnił tajniki tej dyscypliny sportowej i zaprezentował prawidłową technikę chodzenia.
Chemikalia mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców ze Szwecji pokazują, że kontakt z nimi może zaburzać również rozwój dzieci. Maluchy, których matki w czasie ciąży były narażone na kontakt z chemicznymi zanieczyszczeniami, wolniej uczą się mówić.
"Musiałem dla nich przeznaczyć pokój".
Zdalna terapia to już norma.
Każdy szanujący się klub sportowy ma swojego skauta, człowieka zatrudnionego do wyszukiwania najbardziej utalentowanych zawodników. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby skautem zostać, opowiada gość Dzień Dobry TVN Maciej Herba.
Po zakrapianej imprezie wiele osób następnego dnia zmaga się nudnościami, bólem głowy czy pragnieniem. Natomiast są i tacy, u których pojawia się niepokój. Naukowcy określili to mianem "hangxiety". Co on oznacza? Jak sobie poradzić z lękiem?
"Biegłem sam na pustyni lodowej".
Spalacze tłuszczu prowadzą do rozpadu tkanki tłuszczowej, niwelują uczucie głodu i przyspieszają metabolizm. Każdy, kto zastanawia się, czy spalacze tłuszczu działają, musi wiedzieć, że są to suplementy, a nie substytuty racjonalnej diety i aktywności fizycznej – bez ćwiczeń i właściwie ułożonego jadłospisu nie będą skuteczne.
Anna Kowalska zmaga się z mukowiscydozą. Mimo choroby kobieta zaszła w ciąże i urodziła zdrowego synka. Zdjęcia z chrzcin chłopca i ślubu jego rodziców, które odbyły się w szpitalu obiegły internet. Jak Ania czuje się obecnie? Jak wygląda leczenie mukowiscydozy? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Kowalską oraz dr n.med. Małgorzatą Pietrusińską, specjalistą chorób wewnętrznych.
Klaudia od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Choroba wywołała ogromne spustoszenie w ciele dziewczynki. Szansą dla niej na lepsze życie jest jednoczesny przeszczep wątroby i płuc. Jakie są szanse, że operację uda się przeprowadzić?
Osoby z osobowością psychotyczną doskonale manipulują otoczeniem i niekiedy są bardzo niebezpieczne. Mimo że na pierwszy rzut nic ich nie wyróżnia, to zdaniem badaczy można ich rozpoznać po doborze tematów do rozmowy. Co powinno wzbudzić naszą czujność?
Sara Piasecka pochodzi ze sportowej rodziny. Dziewczyna jest mistrzynią bojerów. Jak zaczęła się jej przygoda z tym sportem? Za co lubi go najbardziej? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Na południu Polski pojawiła się choroba, która kojarzona jest z bostonką, jednak nią nie jest. Choroba nosi nazwę dłoni, stóp i jamy ustnej, z angielskiego nazywana HFMS. Co to za choroba? Jak się objawia i w jaki sposób wygląda leczenie?
Sposób, w jaki oddychamy wpływa na to, jak się czujemy. Choć mogłoby się wydawać, że przecież to proste: wdech-wydech, to okazuje się jednak, że często popełniamy błędy. Jak ich uniknąć? O tym opowiedziała trenerka oddechu Malwina Kośka, która przy dźwiękach muzyki DJ-a Kuby Matuszewskiego zaprezentowała krótkie ćwiczenia.
Od pewnego czasu testy pozwalające wykryć koronawirusa są powszechnie dostępne. Zestawy do samodzielnego badania można kupić nie tylko w aptekach, ale także w popularnych dyskontach. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób. Jak wykonać taki test, aby jego wynik był najbardziej miarodajny?
Koszt rehabilitacji to 250 tysięcy złotych.
Presja, nałożona przez nas samych i ta, którą narzuca społeczeństwo, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Z pomocą przychodzi "Mam nadzieję", czyli książka, która pokaże, jak odrzucić czarne myśli.
Kamila Kalińczak udała się do gastrologa, ponieważ miała problemy z układem pokarmowym. Medyk jednak pozwolił sobie na nazwanie dziennikarki "staroródką", wspominając, że to najwyższy czas, by urodziła dziecko.
Julia Nowak to dwukrotna mistrzyni Europy kadetów w taekwondo olimpijskim. 15-letnia zawodniczka marzy o występie na igrzyskach w Paryżu, które odbędą się za dwa lata. O swoich sukcesach i planach opowiedziała w towarzystwie taty - utytułowanego zawodnika taekwondo - oraz trenera.
Antropolożka ewolucyjna Anna Machin twierdzi, że miłość jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Co zrobić, aby uczucie było gorące i wieczne? W rozmowie z Marcinem Sawickim przybliżyła swoją teorię.