Długie godziny, które spędzamy przed ekranem komputera czy telefonu sprawiają, że nasz wzrok systematycznie się pogarsza. Na szczęście współczesna medycyna potrafi naprawić to, co zepsuł nasz styl życia. Osobom, które mają problemy ze wzrokiem, poleca się usunięcie zniszczonej soczewki i zastąpienie jej sztuczną. Na czym polega ten zabieg? Kiedy można go wykonać?
8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Nowotwór ten nazywany jest "cichym zabójcą", ponieważ długo nie daje żadnych objawów. W 70 proc. przypadków jest wykrywany w 3. lub 4. stopniu zaawansowania, kiedy w jamie brzusznej są już liczne przerzuty. Często rozpoznawany jest przypadkowo.
Zaczął się sezon, w którym zagrożeniem dla nas są kleszcze. Jak się przed nimi chronić i uniknąć poważnych komplikacji zdrowotnych? Na te pytania odpowiadał w naszym programie lekarz rodzinny Michał Domaszewski.
W Polsce utarło się powiedzonko, że osiołki nie należą do najmądrzejszych stworzeń. Jednak nic bardziej mylnego! Te zwierzęta są niezwykle inteligentne, przyjazne, a także wrażliwe. Poza tym, mogą one poprawić nasz stan psychiczny, fizyczny oraz emocjonalny. W jaki sposób?
Ariel Pietrasik od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie piłką ręczną i właśnie z tą dyscypliną postanowił związać swoją przyszłość. Chociaż wychował się w Luksemburgu, zdecydował się grać w biało-czerwonych barwach.
Krwawienie po stosunku bez względu na jego obfitość i zabarwienie, zawsze wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Przyczyn może być wiele, od błahych, którym łatwo zapobiegać, po takie, które mogą świadczyć o poważnych chorobach zagrażających życiu.
Maja Kuczyńska jest zawodniczką indoor skydivingu. Podczas jednego weekendu zdobyła mistrzostwo Europy w indoor skydivingu, a także stanęła na podium Pucharu Świata. Jak zaczęła się jej przygoda z tym niezwykłym sportem? Czy każdy - niezależnie od wieku - może trenować powietrzne akrobacje? O tym sportsmenka opowiadała w Dzień Dobry TVN.
Właściwości lecznicze i prozdrowotne imbiru znane są od stuleci. Jednak dopiero niedawno wyniki badań potwierdziły, że włączenie imbiru do diety może wpływać korzystnie na utratę zbędnych kilogramów. W jakiej postaci spożywać imbir? Jak przygotować napój imbirowy na odchudzenie? Sprawdziliśmy i mamy przepis.
Przechorowanie COVID-19 może chronić nie tylko przed kolejnym zakażeniem koroanwirusem SARS-CoV-2. Badacze z amerykańskiego Scripps Research Institute są zdania, że przeciwciała, które pojawiają się w organizmie po przejściu COVID-19 zapobiegają rozwojowi innych infekcji. W jaki sposób??
Pokrzywa zwyczajna przez niektórych uważana jest za chwast. Tymczasem ma ona liczne właściwości prozdrowotne: oczyszcza organizm z toksyn, reguluje poziom cukru we krwi, a także łagodzi stany zapalne. Kiedy najlepiej zrywać roślinę? Jakie jest jej zastosowanie? Na te pytania odpowiedziała Monika Ciszek-Skwierczyńska, która od 10 lat zajmuje się zielarstwem.
W Polsce nadal co piąty cierpiący na nowotwory krwi nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”, a dla niektórych osób zmagających się z chorobą, przeszczep szpiku to jedyna szansą na dalsze, zdrowe życie.
Długodystansowe Mistrzostwa Polski na skuterach wodnych to zawody nazywane Polskim Dakarem na wodzie. Jaką trasę należy pokonać? Ilu zawodników wystartowało? Dowiecie się tego z reportażu Dzień Dobry TVN.
Mama to dla chłopca pierwsza, ważna kobieta w życiu. Wiele osób twierdzi, że ta relacja ma również wpływ na wybór przyszłej partnerki syna. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta i psycholog, Piotr Mosak oraz Sylwia Bomba, uczestniczka programu "Gogglebox. Przed telewizorem".
Nawyk uporczywego analizowania otaczającej nas rzeczywistości i związana z nim potrzeba pisania w głowie czarnych scenariuszy to problem, z którym mierzy się wiele osób. Natrętne myśli mogą pozbawiać nas energii, prowadzić do poczucia frustracji i znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by przejąć nad nimi kontrolę.
Sposoby na to, jak radzić sobie ze stresem przed takim wyzwaniem, jak egzamin, są niezwykle użyteczne właściwie dla każdej osoby. Zbyt silne napięcie nerwowe może przytrafić się bowiem wszędzie – w pracy, w szkole - np. podczas matur, a często również w życiu prywatnym.