Iga Świątek o planach na przyszłość. "Nie chcę sobie tych stresorów dokładać"

Iga Świątek to jedna z najlepszych polskich tenisistek. Jakie ma plany na nadchodzący rok? Co by chciała zmienić? Dowiecie się tego z rozmowy, którą z zawodniczką przeprowadził nasz reporter Mateusz Hładki.

Iga Świątek. Jakie ma plany na przyszły rok?

Iga Świątek to z całą pewnością jedna z najlepszych rodzimych tenisistek. Zawodniczka przebywa obecnie w Australii. Jakie ma plany wieczór? Jak przywita Nowy Rok? - Będę świętować dwa razy. Tutaj i myślę, że ze wszystkimi znajomymi z Polski. To będzie wyjątkowy czas. Będę tuż przed turniejem, więc trochę nie będę widziała, co zrobić. Może się zdarzyć, że zasnę o 7. i będzie po zabawie - mówiła Iga Świątek.

Zawodniczka w rozmowie z  Mateuszem Hładkim wyznała, że w nadchodzącym roku chce dać sobie więcej luzu. - W pewnym sensie mieć więcej radości z tego, że (...) gram na takim poziomie, z takimi zawodniczkami. Bo życie każdego sportowca jest bardzo stresujące i nie chcę sobie tych stresorów dokładać. Niedawno miałam zmianę w sztabie szkoleniowym i chciałabym poznać nowego trener i zobaczyć, jak ta współpraca będzie się układała - dodała Iga Świątek.

Jak zawodniczka reaguje na stres?

Pojawiły się komentarze, że polska tenisistka na korcie reaguje zbyt nerwowo. Niektórzy komentatorzy uważają, że takie zachowanie jest niepokojące. Co na ten temat sądzi sama zawodniczka? - Mogłabym powiedzieć, że nie ma się czym niepokoić. Bo myślę, że to jest taki normalny proces. Jestem osobom bardzo emocjonalną. Nie ukrywam, że tak jest. Ludzie mają różne osobowości, ja mam akurat tendencję do tego, że jestem emocjonalna. (...) Faktycznie u mnie w niektórych nerwowych sytuacjach pojawia się płacz. Po prostu tak reaguję na stres (...) - dodała.

Na koniec nasz reporter zapytał tenisistkę, z kim - gdyby mogła - chciałaby pójść na sylwestrową imprezę. Co odpowiedziała? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Kartki noworoczne
Kartki noworoczne

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Hładki, Katarzyna Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?