Mimo, że padaczka to jedna z częściej diagnozowanych chorób neurologicznych, to ciągle krąży wokół niej wiele mitów. Wciąż żywe jest przekonanie, że kobiety, które zmagają się z tym schorzeniem nie mają szans na macierzyństwo. Czy faktycznie tak jest? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Alicją Sztygowską-Lisowską i Marie Kato-Kmieć, które chorują na padaczkę oraz Mają Kopytek-Beuzen, neurologiem.
Frisbee to dyscyplina, która w Polsce dynamicznie się rozwija, przez to, że jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na czym polega ten sport? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Bartek Jędrzejak.
Sandra Kubicka od lat robi międzynarodową karierę jako modelka. Choć zawsze cieszyła się zgrabną i smukłą figurą, w ostatnim czasie przytyła kilkanaście kilogramów. Okazało się, że to objaw poważnej choroby, której nie wyleczy do końca życia. Co jej dolega?
Trwa Narodowy Program Szczepień. Według wielu to jedyna szansa na powrót do normalności. Choć aktualnie rejestracja jest otwarta dla ludzi powyżej 60. roku życia, okazuje się, że nawet osoby po 40-tce już mogą otrzymać szczepionkę. W jaki sposób?
Lato zbliża się wielkimi krokami, przez co wiele osób pragnie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Z tego powodu Adam Josef Modzelewski pokazał w Dzień Dobry TVN przykładowe ćwiczenia, które możemy wykonać w zaciszu własnego domu. Zobacz, jak poradziła sobie z nimi nasza reporterka.
Monikę Dygas od dziecka fascynowały stare chaty. Niedawno postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym i w okolicach Starachowic otworzyła prywatny skansen. Co znajdziemy w Chacie Szeptuchy?
Lizzy Evans sądziła, że chroniczny ból mięśni to objaw wczesnej menopauzy. Taką diagnozę postawili lekarze. Tymczasem mogła to być oznaka przerzutów raka szyjki macicy, z którym walczyła wcześniej. Niestety, pandemia nie pozwoliła jej na regularne badania kontrolne. Kobieta zmarła w wieku 27 lat. Osierociła czwórkę dzieci.
Aspirant sztabowy Leszek Guza rok temu zachorował na koronawirusa. Od tamtej pory już kilkanaście razy oddał swoje osocze. Teraz w Dzień Dobry TVN opowiedział, jak dokładnie wygląda ten proces.
Według obowiązujących obostrzeń, kwarantanna jest nakładana na osobę, która została skierowana na test na COVID-19. Czy jednak wtedy, gdy uzyska wynik negatywny, może już spokojnie wyjść z domu?
Kawa to królowa napojów. Na jej temat krąży jednak wiele mitów, zwykle straszących jej rzekomą szkodliwością. Tymczasem w 2016 r. dołączono ją do Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dorosłych. To lekko podbudowało jej PR - ale nie chcieliśmy na tym poprzestać. Co jest prawdą, a co mitem w przypadku kawy? Sprawdziliśmy to.
Wielu z nas skorupki od jaj wyrzuca po prostu do kosza. To duży błąd. Dlatego, że skorupki stanowią cenne źródło składników odżywczych. Zawierają m.in. sole wapnia, magnez, fosfor czy selen. Warto więc wykorzystać ich właściwości do różnych celów, a ekologowie będą nam wdzięczni. Oto kilka znanych patentów.
Daniel Omielańczuk to nie tylko znany zawodnik MMA, ale też kochający ojciec. Wraz z żoną gotowi są na wszystko, by pomóc chorej córeczce. Pola i jej siostra bliźniaczka urodziły się we wrześniu 2018 r. w 30 tygodniu ciąży - przerwanej nagle ze względu na zagrożenie zamartwicą. Kilkuletnia dziewczynka przeszła bardzo wiele operacji, a rehabilitacja jest niezwykle kosztowna.
Serniczki, mazurki i sałatki z dużą ilością majonezu. W święta przecież nie liczą się kalorie, lecz czas spędzony z rodziną. Jednak marzenie o idealnej sylwetce wciąż dźwięczy nam w głowie. Zatem do dzieła.Nawet najmniejsza aktywność jest pierwszym krokiem do zmiany i lepszego samopoczucia. Coś na ten temat wie Małgorzata Socha. Jak aktorka spędza drugi dzień świąt?
W Wielkanoc i inne kilkudniowe święta na naszych stołach i talerzach królują pyszne potrawy, które często niestety są ubogie w witaminy. Jeśli daleko nam było od zachowania umiaru w święta, warto zatroszczyć się o organizm i zrekompensować mu ciężką pracę, jaką wykonał w trakcie świątecznego ucztowania.
Na rolki nigdy nie jest za późno. Udowadnia to pani Hania, która jest po siedemdziesiątce, a swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła 7 lat temu. Dziś skacze na murkach i uwielbia zjeżdżać po schodach.
Krzysztof Krawczyk poinformował kilka dni temu fanów, że zmaga się z koronawirusem i w związku z tym przebywa w szpitalu. Niestety, zamiast wsparcia na piosenkarza wylała się fala hejtu. Niektórzy internauci posunęli się nawet do tego, że życzyli mu najgorszego. Kryzys na szczęście udało się zażegnać.
Agnieszka Łyczakowska, która w 4. edycji programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" wzięła ślub z Wojtkiem Janikiem podzieliła się ze swoimi obserwatorami wyjątkową refleksją. Uczciła w ten sposób Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
U Rocha zdiagnozowano zespół Aspergera. Chłopiec potykał się na prostej drodze, miał zaburzenia równowagi i koncentracji. Jego mama była bezradna. Do czasu, gdy jej syn nie zaczął wykonywać ćwiczeń w specjalistycznym kombinezonie. Zobacz, na czym polega terapia.
Natalia Kochańska to jedna z najlepiej strzelających Polek. Kobieta wraz z dwiema innymi zawodniczkami stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata, które odbywały się w New Dehli. Jakie cechy musi mieć dobry strzelec? O tym zawodniczka mówiła w Dzień Dobry TVN.
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tego powodu w Dzień Dobry TVN psycholog kliniczny dr Urszula Sajewicz-Radtke opowiedziała o nowoczesnych metodach terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dlaczego jest ono częściej diagnozowane u chłopców niż u dziewczynek?
Street workout (trening uliczny) to aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu wszechobecnych elementów zabudowań miejskich. Trening typu street oparty jest na ćwiczeniach siłowych i kalistenice. Na czym dokładnie polega i jak wygląda przykładowy plan treningowy?
Guawa to owoc ceniony za swoje unikalne walory smakowe, a także liczne właściwości prozdrowotne. Wykorzystywana jest do przyrządzania rozmaitych deserów, jak też wytrawnych przystawek. Guawa obniża poziom cukru we krwi, stabilizuje ciśnienie tętnicze oraz działa uelastyczniająco na skórę.
W związku z nadejściem lepszej pogody coraz więcej osób stawia na aktywności na świeżym powietrzu. Największą popularnością obecnie cieszy się bieganie. Jak jednak uprawiać jogging, by nie zrobić sobie krzywdy po zimowej przerwie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli dietetyczka i trenerka, Agata Dąbrowska oraz fizjoterapeuta i trener, Bartek Paluch.
Zdrada, żałoba, rozwód – to tylko kilka z wielu trudnych sytuacji, z którymi zmagamy się my i nasi najbliżsi. Jak dodawać otuchy i samemu ją znaleźć? O tym rozmawiamy z Dominiką Słomińską – psycholożką, autorką książki "Słowa, które dają oparcie".
Idealne ciało i nienaganna sylwetka to marzenie wielu kobiet, zwłaszcza wiosną, kiedy coraz częściej myślimy o wakacjach i pokazaniu się na plaży. By osiągnąć wymarzone wymiary, panie decydują się na radykalne diety i intensywne ćwiczenia. Jednak po kilkunastu miesiącach pandemii nie jest to dobry pomysł. O tym, że w tym roku akcja "bikini body" jest odwołana, przekonują psycholożka, kosmetyczka i masażystka.
Hashimoto to choroba autoimunnologiczna, z którą zmaga się coraz więcej ludzi. Oddziałuje na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego może wywoływać zarówno objawy fizyczne, jak i psychologiczne. Jaki ma wpływ na przebieg COVID-19? To sprawdzali naukowcy z Łodzi.
Hummus to danie, które w ostatnich latach coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Ta pasta z ciecierzycy i sezamu jest doskonałą propozycją na szybką przekąskę. Z czym jeść hummus, jeśli mamy niewiele czasu na przygotowanie lunchu?
Kalettes (kalerosse) to nowe warzywo o charakterystycznym słodkawo-orzechowym smaku. Roślina powstała w latach 90. ubiegłego wieku. Zaletą kalettes jest niska kaloryczność i wysoka wartość odżywcza, dlatego warzywo to poleca się osobom dbającym o swoją dietę.
Święta to czas, kiedy wszelkie diety i zdrowe nawyki żywieniowe u większości z nas idą w odstawkę. Niestety, już chwilę później, stając na wadze rozgrywa się dramat, bo okazuje się, że błogie lenistwo i ucztowanie nie pozostały bezkarne. Anna Lewandowska podzieliła się ze swoimi czytelnikami pomysłami na to, jak choć trochę złagodzić skutki świątecznej dyspensy.
Po przechorowaniu COVID-19 organizm zaczyna wytwarzać przeciwciała, które chronią przed kolejnym zakażeniem. Kiedy zaczynają się pojawiać i kiedy sprawdzić ich poziom? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedział dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.