Sezon rowerowy już otwarty, a sklepy oferujące jednoślady przechodzą istne oblężenie. Trudno się temu dziwić. Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, przez co brak aktywności fizycznej coraz bardziej nam doskwiera. W programie rozmawialiśmy o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru, aby spełnił wszystkie nasze sportowe oczekiwania.
Trwa wielka akcja promocyjna szczepień. Tysiące ludzi każdego dnia dołączają do grona zaszczepionych osób, choć nadal nie jest to tak szybkie tempo, jak w innych krajach. Na horyzoncie świta nadzieja, że niedługo świat wróci do normalności, ale może okazać się złudna.
Przez lata widział tylko swoje stopy. Nie mógł podnieść głowy. U Ryszarda Jaworskiego lekarze zdiagnozowali chorobę ZZSK, czyli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Dzięki nowatorskiej operacji prof. Andrzeja Maciejczaka i zespołu wykwalifikowanych medyków 71-latek zyskał nowe życie.
Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń co do swojej rewelacyjnej formy - w finale w mistrzowskim stylu pokonała Karolinę Pliskovą. Wcześniej, w sobotę stoczyła dwa pojedynki - z Eliną Switoliną i Coco Gauff.
Po przejściu infekcji spowodowanej zakażeniem koronawirusem, wiele osób zmaga się z powikłaniami ze strony układu oddechowego. Niestety nie są to jedyne możliwe konsekwencje tej choroby. Istnieje bowiem również ryzyko zaburzeń układu nerwowego. Co trzeciego ozdrowieńca dotyka koronasomnia, o której w naszym programie mówił Michał Skalski, lekarz psychiatra i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu.
Lekarze i pacjenci mają spory problem. Nie można bowiem wystawiać e- recept. System do ich wypisywania nie działa od soboty 15 maja. Nie jest to niestety jedyna awaria, z którą w ostatnim czasie boryka się polska służba zdrowia.
Ecstasy (MDMA) - powszechnie znany jako "narkotyk imprezowy" - to nielegalny środek pobudzający. Zdaniem naukowców może mieć także swoją dobrą stronę i ułatwiać leczenie. Chodzi o osoby z zespołem stresu pourazowego. Jak to możliwe?
Nowoczesną metodę analizy sygnału EKG opracowują naukowcy z z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich zdaniem byłby to przełom w kardiologii dziecięcej. Usprawni pracę klinicystów, ale także zwiększy dostępność i powszechność tego badania.
Gra w polo, nazywana "sportem królów", to jedna z najpopularniejszych konkurencji sportowych. Rozgrywana na koniach, jest także najstarszą na świecie grą drużynową. Jaka jest jej historia i na czym polegają zasady gry?
Adam Wysocki jest wielokrotnym medalistą. Ma na swoim koncie m.in. dwukrotne mistrzostwo świata, trzykrotne - Europy, nie wspominając już o Polski. 10 lat temu miał zakończyć swoją karierę, ale nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. W wieku 47 lat osiąga kolejne sukcesy.
Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak w pojedynku w Dzień Dobry TVN dały mistrzowski popis sportowych umiejętności. Alicja ma za sobą wielki triumf. Niedawno stanęła na podium mistrzostw świata w Egipcie. Czy chciałaby wystartować w igrzyskach olimpijskich?
To niezwykle rzadkie zaburzenie psychiczne. Trudne do zdiagnozowania i niełatwe do wyleczenia. Najczęściej dotyka mężczyzn. Piroman często nie jest w stanie powstrzymać się od swoich destrukcyjnych czynów.
Kim jest toksyczna matka? Jakie mechanizmy stosuje? Czy wreszcie – w jaki sposób się od niej uwolnić? O trudnych relacjach z matką rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Według danych WHO średnie spożycie alkoholu w Polsce jest wyższe niż średnia europejska. W 2016 roku na jednego mieszkańca przypadało średnio 10,4 litra czystego alkoholu etylowego. Uzależnienie od alkoholu nie zawsze można łatwo rozpoznać, szczególnie, że problem ten często jest ukrywany. Sprawdź, jak możesz pomóc sobie i innym
Czy słyszeliście o metodzie wysuszania niechcianych pryszczy pastą do zębów? Antybakteryjne związki działają na podskórny stan zapalny, wyciszając go i dezynfekując. Sposób skuteczny, ale czy bezpieczny? Sprawdźcie urodową ciekawostkę.
Janina Bąk jest znaną i cenioną statystyczką, nauczycielką akademicką i blogerką. Niedawno wyznała, że zmaga się chorobą psychiczną. Ten swoisty coming out zamierza przekuć w coś dobrego. Jakie ma plany?
Relacja córka-mama nie zawsze jest usłana różami. Czasem buduje, ale nie raz jest tak, że utrudnia, a nawet niszczy. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy Katarzynę Miller psychoterapeutkę i autorkę książki "Być córką i nie zwariować" o jej kontakt z mamą oraz o to, jak odnaleźć się w roli córki.
Historia Wiktorii Skrzeczyńskiej porusza. Siedem lat czekała na właściwą diagnozę. Siedem lat pełnych bólu, diagnostyki, szukania właściwego lekarza. Młoda kobieta nie poddaje się. Nie chce dłużej leżeć w łóżku, wyjąc z bólu co 26 dni. Chce żyć normalnie, bez cierpienia. I co najważniejsze, chce być matką. Pomimo endometriozy.
Jak dobrze napiąć pośladki, by pupa była jędrna, zgrabna, podniesiona i okrągła? Tego uczy nas w Dzień dobry TVN Justyna Bolek, wykładowczyni fizjoterapii na AWF, trenerka fitness i autorka folkowego treningu Cardio Slavica. Pokazuje, jak należy ćwiczyć, by mieć brazylijskie pośladki jeszcze przed latem.
Latem możemy z samochodów przesiąść się na rowery lub hulajnogi. A gdyby tak nie trzeba było wybierać i korzystać z obu urządzeń jednocześnie? W Zawierciu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia niezwykłych środków transportu.
Specjalnie położyłaś się wcześniej do łóżka, by twój organizm miał czas na regenerację i odpoczynek. Mimo wszystko budzisz się i już przy pierwszym łyku kawy czujesz zmęczenie. Jak się okazuje, za ten stan odpowiedzialne mogą być błahe przedmioty i czynności, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Ich wyeliminowanie może być pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia i efektywnego dnia.
Od czasu, gdy tradycyjne krokomierze zostały zastąpione przez wygodne aplikacje na smartfona, używa ich coraz więcej osób. Szczególnie popularne są wśród wielbicieli aktywności fizycznej, ponieważ poza liczbą kroków podają wiele innych istotnych dla zdrowia informacji. Jak działa krokomierz?
Bezsenność to choroba cywilizacyjna XXI w. Coraz częściej mamy problemy z zasypianiem, zbyt wczesnym wstawaniem, czy budzeniem się w nocy. Problem jest poważny, bo zaburzenia snu negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Okazuje się, że możemy leczyć się naturalnymi sposobami.
Zdarza się, że przechodząc do innego pokoju, zapominamy, po co do niego przyszliśmy. Okazuje się, że na tę przypadłość jest specjalna nazwa. Kiedy występuje tzw. efekt drzwi i jak można go uniknąć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog Zuzanna Butryn.
Szczepienie to najlepsza forma ochrony przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. Jednak przyjęcie preparatu pociąga za sobą - niewielkie - ryzyko wystąpienia tzw. niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP). Czym są i gdzie można je zgłaszać?
Chwast to synonim tego, co niechciane i niepotrzebne. Okazuje się jednak, że niejednokrotnie depczemy bądź plewimy prawdziwe smakołyki. O tym, które z chwastów mogą wylądować na naszych talerzach opowiedział Piotr Ciemny, autor książki "Chwasty od kuchni".
Rząd znosi obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Już 15 maja odsłonimy twarze, a przy okazji nasze uśmiechy. To najwyższa pora, aby zadbać o piękne zęby. O czym warto wiedzieć, decydując się na ich wybielanie mówił w Dzień Dobry TVN stomatolog, Tomasz Kupryś.
Pokonanie COVID-19 nie zawsze jest równoznaczne z pełnym powrotem do zdrowia. Najnowsze badania opublikowane w magazynie "The Lancet Respiratory Medicine" pokazują, że po roku od wyleczenia zmiany w płucach dalej są widoczne. W ocenie specjalistów dotyczy to co trzeciego ozdrowieńca.
Adrianna Puszkarów to miejska strażniczka z Wrocławia i mistrzyni świata w wyciskaniu sztangi na ławce płaskiej. O tym, jak łączy pracę zawodową z pasją, która przynosi jej międzynarodowe tytuły opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
E171 to jeden z częściej wykorzystywanych w przemyśle spożywczym barwników. W ocenie Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) dwutlenek tytanu (E117) może być niebezpieczny dla zdrowia. W których produktach można go znaleźć? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mileną Nosek, dietetykiem klinicznym.