Świadomy sen określany jest jako jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń w życiu człowieka. Wydaje się tak realny, jakby dział się na poziomie fizycznym.
Właściwości anyżu mają nie tylko działanie zdrowotne, ale również kulinarne. Jako przyprawa anyż charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i polecany jest dla osób mających problemy z trawieniem. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?
Święta mają być miłym czasem spędzonym wśród najbliższych nam osób. Niestety, bardzo często to tylko teoria. Niejednokrotnie zdarza się, że ktoś jednym niestosownym pytaniem psuje nam wieczór. Jak uniknąć takich sytuacji? Czego i jakich tematów lepiej nie poruszać przy świątecznym stole? Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psycholożką i psychoterapeutką.
Bakalie wchodzą w skład wielu świątecznych potraw. Są bazą dla makowca, czy kutii. Choć najczęściej sięgamy po nie właśnie w okolicy świąt, to warto o nich pamiętać przez cały rok. Jakie wartości odżywcze mają bakalie?
Święta to czas, gdy nie powinniśmy myśleć o diecie i fiksować się na zdrowych przekąskach. Te chwile warto spędzić w gronie najbliższych, celebrując tradycyjną kolację. W końcu kilka pierogów, czy barszcz z uszkami nie sprawi, że nagle przybędzie nam 5 kg. Ważne jednak, aby pamiętać o umiarze. Co i jak jeść, aby nie czuć ciężkości i nie nabawić się niechcianych fałdek? O tym opowiedziała nam dietetyk, Milena Nosek.
Syndrom sztokholmski nie występuje jedynie u ofiar porwań, osób więzionych w obozach pracy, zaangażowanych w sekty. Jego ofiary są dużo bliżej. Poddawane mobbingowi w pracy, nękane przez partnerów lub rodziców, uwikłane w toksyczne "przyjacielskie" relacje. Jak rozpoznać syndrom sztokholmski i jak pomóc jego ofierze?
"Następna pandemia będzie związana ze zdrowiem psychicznym"
"Czasami trzeba zdecydować, by odpuścić".
Inteligencja emocjonalna to inaczej kompetencje człowieka do rozpoznawania emocji własnych i drugiej osoby. Dobrze rozwinięta znacznie ułatwia kontakty z innymi ludźmi, pracę w zespole czy budowanie szczęśliwych i satysfakcjonujących relacji.
Mięso oddzielone mechaniczne budzi wiele kontrowersji. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę można znaleźć w niektórych produktach i jak dużo ma to wspólnego z prawdziwym mięsem. Sprawdź, w jaki sposób powstaje MOM i w jakich artykułach spożywczych występuje.
Człowiek charyzmatyczny to, w potocznym rozumieniu, człowiek obdarzony magnetyczną osobowością, przyciągający innych. Pierwotne znaczenie słowa charyzma było jednak inne. Pochodzi z języka teologii i oznacza wyjątkową cechę, dar boży. Dowiedz się co to znaczy być charyzmatycznym i czy charyzmę można wyćwiczyć, czy raczej jest ona wrodzonym talentem?
Badania przeprowadzone w Pittsburgh Liver Research Centre w Stanach Zjednoczonych udowodniły, że istnieje związek między niską temperaturą zewnętrzną, a mniejszym natężeniem światła słonecznego. Wpływa to na częstotliwość spożywania alkoholu przez człowieka oraz odnotowuje się wyższy wskaźnik depresji w dni, kiedy temperatura zewnętrzna jest niższa. Aleksandra Gut, psychoterapeuta uzależnień wyjaśnia, dlaczego mamy większą ochotę na napoje alkoholowe w okresie zimowym.
Dominik Breksa niedawno skończył 18 lat. Miał 8, kiedy uległ tragicznemu wypadkowi, w wyniku którego 35 proc. powierzchni jego ciała zostało ekstremalnie poparzone. Przeszedł już 24 operacje, jednak przed nim jeszcze wiele kosztownych i bardzo bolesnych zabiegów w Stanach Zjednoczonych, bez których nie może żyć i na które nie ma pieniędzy.
Codziennie jesteśmy bombardowani wiadomościami o chorobach, śmierciach i zbiórkach na leczenie. Czasami jednak, na naszej drodze pojawi się historia, która na długo zostaje w pamięci. Taka, jak ta. Śmierć młodego mężczyzny przyczyniła się do ratowania serduszka niespełna rocznego dziecka.
W ostatnich tygodniach światowe media żyją nowoodkrytym wariantem koronawirusa. Podczas gdy opinia publiczna zastanawia się, jakie ryzyko niesie za sobą Omikron, we Francji odkryto IHU. Co wiemy o najnowszym wariancie koronawirusa?
Problemy ze stawem biodrowym ma bardzo wiele osób. Zazwyczaj, aby poprawić ich jakość życia, konieczna jest operacja. Obecnie zabieg taki jest małoinwazyjny i pacjenci już po kilku dniach wychodzą ze szpitala. Niedawno poddał się mu aktor, Sławomir Orzechowski. Na czym dokładnie polega taka operacja?
Umiejętność skutecznej komunikacji ma ogromne znaczenie zarówno w życiu osobistym, jak i w sferze zawodowej. Sukcesy osiągane przez człowieka zależą w dużej mierze właśnie od sprawnej i efektywnej zdolności do komunikacji z otoczeniem. Znaczenie ma nie tylko komunikacja werbalna, ale także gesty, mimika, ton głosu i postawa – czyli komunikacja niewerbalna.
W nadchodzący weekend miłośnicy skoków narciarskich będą mogli obejrzeć na kanałach i platformach TVN Grupa Discovery aż sześć transmisji. TVN, Eurosport 1 i Player pokażą oba konkursy mężczyzn. W Eurosporcie i w Playerze dodatkowo relacjonowane będą piątkowe kwalifikacje mężczyzn oraz zaplanowane na piątek i sobotę konkursy kobiet. A to jeszcze nie wszystko.
Lek produkowany przez AstraZenecę został zatwierdzony przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Preparat ma zapobiegać ciężkim objawom koronawirusa. Kto będzie mógł go przyjąć?
"To nie jest aż tak straszna choroba, jak powszechnie się sądzi".
"Wlewaliśmy kieliszek do kąpieli i skóra od razu stawała się jedwabiście gładka".
Sprawdź, kiedy powinnaś udać się do lekarza.
Lojalność to pojęcie, które posiada różne znaczenia w zależności od branży lub dziedziny. Możemy mówić o lojalności w związkach partnerskich, lojalności wobec pracodawcy lub też o lojalności konsumenckiej. Słownik PWN definiuje lojalność jako uczciwość i rzetelność, ale także jako przywiązanie i zaangażowanie. Czym jest lojalność?
Niespełna roczny Jurek czeka na kolejną operację, która może uratować mu życie. Zbiórka pieniędzy na nią zakończyła się nagle. Milion złotych dla chłopca zaoferowała rodzina, w której historia choroby zakończyła się tragedią.
"Przyj mocniej! Chcesz zabić to dziecko? Co z ciebie za matka?!" - takie słowa usłyszała jedna z kobiet podczas porodu. Braki w kadrach, strach o posadę i wyzwiska okazują się być stałymi elementami szpitalnej rzeczywistości. Na rozmowę z dziendobry.tvn.pl zgodziła się pielęgniarka, która przez wiele lat pracowała na oddziale noworodkowym.
"Im bardziej ktoś miał trudne dzieciństwo, tym bardziej musi powalczyć".
"Lekarze nigdy nie dawali mi szans, że będę wyczynowo uprawiać sport".
"Dziewczynki szykują się całymi tygodniami do zawodów".
O pieczywie w codziennej diecie krąży wiele mitów. Wiele osób uważa, że jego biały rodzaj jest niezdrowy. Jak jest naprawdę? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym dietetyczka i psychodietetyczka kliniczna oraz autorka książek, Katarzyna Błażejewska-Stuhr.
Alergia na nikiel jest bardzo uciążliwym schorzeniem, ponieważ pierwiastek ten znajduje się nie tylko w wielu przedmiotach codziennego użytku, ale i w niektórych składnikach spożywczych. Niestety wciąż nie opracowano kompleksowej metody leczenia tego typu uczulenia, dlatego niezwykle ważna jest wiedza odnosząca się do profilaktyki reakcji alergicznych.