Brak ubezpieczenia turystycznego i wypadek. "To są koszty kilkudziesięciu tysięcy złotych"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz się!
Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz się!
Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Zaplanuj wakacje dziecka w przedszkolu
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Front blond - trend lata 2022
Front blond - trend lata 2022
Zadbaj o swoje stopy na lato
Zadbaj o swoje stopy na lato
Makijaż na lato
Makijaż na lato
Planując wyjazd na wakacje, należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Niestety wiele osób zapomina o zabezpieczeniu się przed sytuacjami losowymi, przez co może narazić siebie lub swoją rodzinę na ogromne koszty.

Jedziesz na wakacje? Ubezpiecz się

Coraz więcej osób rozgląda się już za ciekawą ofertą wakacyjnego wypoczynku. Jednak kierunek urlopu to nie jest jedyna rzecz, o której powinniśmy pomyśleć podczas planowania wyjazdu. Ważnym elementem organizacji podróży jest też m.in. zakup ubezpieczenia turystycznego.

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo na wakacjach. Zdarza nam się bagatelizować lub nawet zapominać o zabezpieczeniu się przed sytuacjami losowymi. W studiu Dzień Dobry TVN ekspert ubezpieczeniowy Marcin Jaworski opowiedział widzom, na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie.

Dlaczego warto się ubezpieczyć przed wyjazdem?

Podstawową funkcją ubezpieczenia jest zabezpieczenie nas przed kosztami m.in. leczenia za granicą i ewentualnego transportu medycznego, którego nie pokrywa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. - To są naprawdę niebagatelne koszty w granicach 20, 30 czy nawet 50 tys. złotych - wyjaśnia.

EKUZ gwarantuje nam jedynie pokrycie kosztów leczenia w krajach Unii Europejskiej. Można wyrobić ją bezpłatnie w placówkach narodowego funduszu zdrowia. - Nie gwarantuje nam jednak transportu zwłok, a to jest dość nieprzyjemna okoliczność, ale warto o tym pamiętać - dodaje Marcin Jaworski. - To koszty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego dochodzą też koszty organizacyjne - dodaje.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie? Co zwykle jest napisane gdzieś małym druczkiem w umowie, a może być istotne? - Warto pamiętać o tym, żeby ubezpieczenie zawierało rozszerzenie o zaostrzenie chorób przewlekłych - tłumaczy ekspert. - W tych podstawowych wariantach można to sobie dokupić - wyjaśnia.

Ile kosztuje ubezpieczenie? - Przy podstawowym pakiecie, na 10 dni do krajów Unii Europejskiej są to kwoty rzędu 30-40 złotych na osobę. Jeśli jedziemy do Stanów Zjednoczonych, czy innych krajów, to koszty są trzy razy droższe - podsumowuje Marcin Jaworski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości