Po takiej depilacji skóra długo będzie jedwabiście gładka. Jakie sposoby poleca ekspertka?

Autor:
Nastazja
Bloch
Sposoby na udaną depilację
Sposoby na udaną depilacjęDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Wyczekane upały nareszcie pojawiły się w Polsce, a my coraz częściej długie spodnie zamieniamy na sukienki i spódniczki. Warto pomyśleć także o odpowiedniej depilacji. Jak pozbywać się włosków, by uniknąć podrażnienia skory? O tym opowiedziała nam dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej. 

Wakacyjne SOS – depilacja

Ledwo się obejrzeliśmy, a nadeszło lato i czas na zmianę garderoby. Gdy coraz częściej odsłaniamy i opalamy nasze ciało, warto pomyśleć o usunięciu niechcianych włosków. Jak przyznała dr Agnieszka Bliżanowska, najlepszym i najskuteczniejszym sposobem jest depilacja laserowa. Już po 3-6 zabiegach nasza skóra jest gładka i to na bardzo długi czas. Jednakże zabieg, który trwa nawet do 8 tygodni, należy wykonywać na początku roku, w okresie zimowym. Obecnie zostają nam więc do wyboru bardziej tradycyjne sposoby.

Maszynka kontra wosk

Codzienna walka z maszynką czy może bolesny wosk? Tu chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ze sposobów ma swoje plusy i minusy. Zacznijmy może o tradycyjnej żyletki. Tania, szybka i prosta w obsłudze. Mimo wszystko związane jest z nią ryzyko podrażnień, skaleczeń, które na przykład w miejscach intymnych mogą się długo goić i zostawiać blizny. Nieumiejętne golenie może przyczynić się także do powstawania stanów zapalnych i wrastania włosków.

- Maszynka to jest niestety codzienne praca. Im więcej jest ostrzy, im ma bardziej mobilną główkę, tym lepiej. Jest większe bezpieczeństwo - powiedziała specjalistka, a następnie dodała, aby nigdy nie golić się na sucho, lecz z wodą.

Ważne są również nawilżające i dające lepszy poślizg paski na maszynce. Ponadto pamiętajmy też, że maszynka ta jest jednorazowa i nie powinniśmy jej używać więcej niż 3- 4 razy. - W maszynce zostają też włosy i naskórek, więc nie jest to higieniczne – dodała.

Opcja druga – domowy wosk. Na widok tych plastrów panowie coraz szerzej otwierają oczy i patrzą z niedowierzaniem. Prawda jest taka – ten zabieg boli. Jednakże wyrywa włoski i pozwala nam dłużej cieszyć się gładką skórą nawet przez 2-3 tygodnie.

Jak dokładnie wygląda taka depilacja? Na własnej skórze przekonał się o tym Filip Chajzer. Jak zniósł golenie za pomocą wosku? Zobaczcie wideo.

Podrażnienia po goleniu

Podrażnienia po goleniu, tego doświadczył chyba każdy. Jak sobie radzić z czerwoną i piekącą skorą? Możemy aplikować na nią balsamy lub kremy, które zawierają w swoim składzie:

  • aloes,
  • rumianek,
  • mocznik,
  • glicerynę,
  • kwas salicylowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości