Dziecko

Nauczyciel zaczął stawiać stopnie na przyszły rok szkolny. W czerwcu "klasa jest nieomal w komplecie"

Dziecko

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
chetkowski.blog.polityka.pl
Szkoła

Polonista Dariusz Chętkowski opublikował na blogu wpis dotyczący nieobecności na lekcjach związanej z zakończeniem roku szkolnego. Dowiadujemy się z niego, że pewien nauczyciel znalazł sposób na wyższą frekwencję uczniów tuż przed rozpoczęciem wakacji. - Kolega stawia już oceny na przyszły rok - czytamy.

Czerwiec 2022. Stawienie ocen na przyszły rok szkolny

Dariusz Chętkowski jest pisarzem, publicystą i nauczycielem języka polskiego w XXI LO w Łodzi. Prowadzi BelferBlog na portalu polityka.pl, na którym - jak można się domyślić - porusza tematy związane z edukacją. Ostatnio opisał kwestię frekwencji w szkołach. Jak zauważył, po wystawieniu ocen wielu uczniów okazjonalnie pojawia się na lekcjach. Niektórym dydaktykom to odpowiada, bo mogą w tym czasie zająć się "papierologią", a inni wspinają się na wyżyny kreatywności, by zmotywować młodzież do przyjścia na zajęcia.

Do drugiej grupy zalicza się kolega autora wpisu, który ma - jako nieliczny - bardzo wysoką frekwencję na swoich zajęciach. Jak to możliwe? Okazuje się, że zaczął stawiać pozytywne stopnie już na przyszły rok szkolny.

Zobacz wideo: Szkoła

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Każdy uczeń chciałby zacząć nowy rok szkolny z szóstką lub piątką (rodzicom też to dobrze zrobi). We wrześniu może być trudno zdobyć taką ocenę, a teraz jest okazja. Dlatego dzieci przychodzą. Klasa jest nieomal w komplecie - czytamy na BelferBlog.

Jak zmotywować uczniów do przychodzenia na lekcje?

To jeden ze sposobów. Pod wpisem pojawił się bowiem komentarz opisujący kolejną "motywację". - U nas jest pełna mobilizacja na matematyce i chemii, bo nauczycielka (a zarazem wychowawczyni) po pierwsze, zapowiedziała, że na trzeciej lekcji w nowym roku szkolnym będzie sprawdzian z tego, co przerabiają teraz, a po drugie, egzamin ósmoklasisty się sam nie napisze, więc skoro już mają repetytoria i zbiory zadań na przyszły rok, to trzeba z tego korzystać. I o dziwo, dzieci nie protestują - napisała jedna z internautek.

Zobacz wideo: Pierwsza ukraińska szkoła dla dzieci, które uciekły przed wojną

Pierwsza ukraińska szkoła dla dzieci, które uciekły przed wojną
Pierwsza ukraińska szkoła dla dzieci, które uciekły przed wojną Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: chetkowski.blog.polityka.pl

Źródło zdjęcia głównego: Klaus Vedfelt/Getty Images

Pozostałe wiadomości