Niemal każdy z nas ma w pamięci choć jednego inspirującego nauczyciela, który wierzył w nasze możliwości, wspierał w nauce a nawet - dmuchał w nasze edukacyjne skrzydła. O inspirujących pedagogach opowiadali w Dzień Dobry TVN rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak oraz dziennikarz sportowy Paweł Kuwik. Co zawdzięczają nauczycielom?
Kolejny rok nauki często wiąże się ze stresem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na szczęście istnieją gadżety, które mogą ułatwić nam edukacyjną adaptację. Jak przekonuje ekspertka Dzień Dobry TVN Magda Kordaszewska, odpowiednie przygotowanie do szkoły poprawi samopoczucie najmłodszych. Jakie gadżety sprawdzą się podczas nauki?
Sebastian Kacprzyk ma 15 lat i jest wzorowym uczniem. Niestety nastolatek i jego mama nie mają stałego dachu nad głową. Jak to się stało, że w szkole, do której uczęszczał chłopiec nikt się nie zorientował, jak trudna jest jego sytuacja?
Zakończenie roku szkolnego coraz bliżej. Wielu uczniów podlicza już średnią, by sprawdzić, czy na ich świadectwach znajdzie się czerwony pasek. Temat okazuje się być kontrowersyjny. Aby nikt nie czuł się wykluczony, padł pomysł, żeby na każdym ze świadectw znajdował się pasek - miałyby one być w różnych kolorach. Psycholożka komentuje.
W TTV ruszył program "Back to school. Prawdziwy egzamin". Jednym z uczestników jest Michał Koterski, który poddał się ocenie nauczycieli i widzów. Jak Michał podsumowuje udział w programie i przede wszystkim, jak wspomina swoje szkolne lata? O wszystkim opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Uczniowie z reguły nie lubią szkoły, bo kojarzy im się z przymusem i nieustanną harówką. Ubolewają, że nie mają czasu na życie prywatne i są przemęczeni. To wszystko zniechęca do nauki. Co zatem powinno się zmienić?
W szkole ponadpodstawowej w Tychach doszło do nieoczekiwanego wydarzenia. Uczniowie się pokłócili i jeden drugiemu postanowił wymierzyć sprawiedliwość nożem do tapet. Poszkodowany chłopak trafił do szpitala.
Nastolatek został skuty w kajdanki i wyprowadzony z klasy w Alfortville na przedmieściach Paryża. 14-letni chłopiec podczas lekcji miał znęcać się nad transpłciową koleżanką. Radykalne działanie policji rozgniewało wielu uczniów i rodziców. Do całej sprawy odniósł się francuski rząd.
Do skandalicznej sytuacji doszło na jednej ze szkolnych stołówek w Bydgoszczy. Autystyczny chłopiec chciał zjeść zupę, jednak została mu ona zabrana sprzed nosa. Intendentka tłumaczyła się tym, że mama chłopca nie opłaciła obiadu.
Dzieci w wieku szkolnym potrafią zaskakiwać kreatywnością. Najlepszym tego dowodem jest reklama Pisma Świętego, którą na prośbę katechety wymyślił pewien uczeń. Jego praca została opublikowana w sieci i wywołała prawdziwą lawinę komentarzy.