120 uczniów zostało ewakuowanych ze szkolnego korytarza, po tym, jak doszło do rozpylenia gazu pieprzowego.
Niemal każdy z nas ma w pamięci choć jednego inspirującego nauczyciela, który wierzył w nasze możliwości, wspierał w nauce a nawet - dmuchał w nasze edukacyjne skrzydła. O inspirujących pedagogach opowiadali w Dzień Dobry TVN rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak oraz dziennikarz sportowy Paweł Kuwik. Co zawdzięczają nauczycielom?
Niektóre wymogi są niezgodne z prawem lub trudno je egzekwować.
"Nie potrzebujemy do tego magistrów".
Kolejny rok nauki często wiąże się ze stresem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na szczęście istnieją gadżety, które mogą ułatwić nam edukacyjną adaptację. Jak przekonuje ekspertka Dzień Dobry TVN Magda Kordaszewska, odpowiednie przygotowanie do szkoły poprawi samopoczucie najmłodszych. Jakie gadżety sprawdzą się podczas nauki?
Sebastian Kacprzyk ma 15 lat i jest wzorowym uczniem. Niestety nastolatek i jego mama nie mają stałego dachu nad głową. Jak to się stało, że w szkole, do której uczęszczał chłopiec nikt się nie zorientował, jak trudna jest jego sytuacja?
"Jak można w taki sposób potraktować ucznia z diagnozą".
Zakończenie roku szkolnego coraz bliżej. Wielu uczniów podlicza już średnią, by sprawdzić, czy na ich świadectwach znajdzie się czerwony pasek. Temat okazuje się być kontrowersyjny. Aby nikt nie czuł się wykluczony, padł pomysł, żeby na każdym ze świadectw znajdował się pasek - miałyby one być w różnych kolorach. Psycholożka komentuje.
Sprawę wyjaśnia policja.
W TTV ruszył program "Back to school. Prawdziwy egzamin". Jednym z uczestników jest Michał Koterski, który poddał się ocenie nauczycieli i widzów. Jak Michał podsumowuje udział w programie i przede wszystkim, jak wspomina swoje szkolne lata? O wszystkim opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Co będą musieli przeczytać?
Sylwester Starczewski ma dopiero 17 lat, a już swoim postępowaniem zmienia świat.
Kobieta zasłabła podczas prowadzenia lekcji.
Uczniowie z reguły nie lubią szkoły, bo kojarzy im się z przymusem i nieustanną harówką. Ubolewają, że nie mają czasu na życie prywatne i są przemęczeni. To wszystko zniechęca do nauki. Co zatem powinno się zmienić?
Wielu internautów twierdzi, że nie jest to miejsce odpowiednie do organizacji tego typu inscenizacji.
Dowiesz się na stronie Dzień Dobry TVN.
W szkole ponadpodstawowej w Tychach doszło do nieoczekiwanego wydarzenia. Uczniowie się pokłócili i jeden drugiemu postanowił wymierzyć sprawiedliwość nożem do tapet. Poszkodowany chłopak trafił do szpitala.
Nastolatek został skuty w kajdanki i wyprowadzony z klasy w Alfortville na przedmieściach Paryża. 14-letni chłopiec podczas lekcji miał znęcać się nad transpłciową koleżanką. Radykalne działanie policji rozgniewało wielu uczniów i rodziców. Do całej sprawy odniósł się francuski rząd.
Do skandalicznej sytuacji doszło na jednej ze szkolnych stołówek w Bydgoszczy. Autystyczny chłopiec chciał zjeść zupę, jednak została mu ona zabrana sprzed nosa. Intendentka tłumaczyła się tym, że mama chłopca nie opłaciła obiadu.
Swoimi wskazówkami w studiu Dzień Dobry TVN podzieliła się Magdalena Kordaszewska, terapeutka integracji sensorycznej.
"Możecie się z nim nie zgodzić".
Uzbrojony uczeń otworzył ogień do rówieśników i pracowników placówki.
Siódmoklasista Dillon Reeves wykazał się niezwykłą odwagą.
Pięcioro pracowników szkoły usłyszało już zarzuty.
Kobiecie grozi kilka lat więzienia.
Do niecodziennej sytuacji doszło w jednej ze szkół w powiecie oławskim.
Dzieci w wieku szkolnym potrafią zaskakiwać kreatywnością. Najlepszym tego dowodem jest reklama Pisma Świętego, którą na prośbę katechety wymyślił pewien uczeń. Jego praca została opublikowana w sieci i wywołała prawdziwą lawinę komentarzy.
Dominikanka założyła grupę teatralną Dzikie Koty i inspiruje młodzież do działania.
Anglistka Aleksandra Pospieszałowska-Skuza postanowiła wymienić najpopularniejsze z nich.
"Projekt łączy dzieciaki z dzieciakami. Łączymy wolontariuszy ze szkół średnich (...) z pacjentami szpitali pediatrycznych z całej Polski".