uczeń

  uczeń

  1 września wszyscy uczniowie ponownie wrócili do szkół. Wraz z pierwszym dzwonnikiem rozpoczęły się te same problemy – klasówki, kartkówki i zadania domowe. Do tego dodatkowe zajęcia i korepetycje z języka obcego. Czy kalendarz wypełniony od kołyski faktycznie jest dobrym rozwiązaniem dla naszych dzieci? Na to pytanie odpowiedziała psycholog Zuzanna Butryn.

  Nie dla wszystkich uczniów powrót do szkoły to radosny czas. Część z nich przyzwyczaiła się do nauki zdalnej, a ponowne odnalezienie się w ławce szkolnej wśród rówieśników wiąże się ze stresem i lękiem. Dlatego w Dzień Dobry TVN Marta Bąkowska z Zakładu Psychologii Zdrowia Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" poradziła rodzicom, jak wesprzeć dzieci w tym niełatwym okresie.

  Nauka zdalna ze względu na pandemię koronawirusa na dobre wpisała się w tryb życia uczniów. Komputer stał się więc niezbędnym narzędziem pracy. Dla wielu rodzin jest to problem, zwłaszcza, gdy dzieci jest kilkoro. Wniosek o wsparcie zakupu komputera można składać do 30 grudnia. Sprawdź, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać pieniądze.

  To dla nas ogromny zaszczyt. Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś najlepsze nauczycielki w Polsce. W imieniu uczniów dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów!

  W poniedziałek zaczyna się rok szkolny. O tym, jak wspominają szkolne lata, czy pamiętają swój pierwszy dzień i czy bali się wywiadówek opowiedzieli nam - Artur Andrus, Wojciech Łuszczykiewicz, Dominika Gawęda i Joanna Jędrzejczyk. A Wy jak pamiętacie pierwszy dzień w szkole?

  300 złotych na wyprawkę dla ucznia - to propozycja zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Czy trzeba będzie spełnić jakieś warunki, aby otrzymać te pieniądze? Od kiedy będzie można składać wnioski? Tylko w wersji papierowej? Kiedy będą wypłacane pieniądze na wyprawkę? Ile tak naprawdę kosztuje wysłanie dziecka do szkoły? O pomyśle rządu rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem i dyrektorką SP Nr 103 w Warszawie Danutą Kozakiewicz.

  W wielu szkołach codziennie odbywa się rewia mody. Czy tak powinno być? A może warto wprowadzić obowiązek noszenia mundurków? O stroju do szkoły rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Moniką Mrozowską, vlogerką modową Angeliką Zając, jej mamą Agnieszką Kurowską i psychologiem szkolnym Pawłem Jurasem.

  Siedem lat temu trzech studentów założyło platformę do odrabiania prac domowych. Dzięki portalowi uczniowie z całego świata mogą pomóc sobie w rozwiązywaniu zadań. Pomysł okazał się na tyle dobry, że inwestorzy wyłożyli na niego 25 mln dolarów. Serwis jest już dostępny w 35 krajach. Z jakim odbiorem spotyka się platforma? Ilu uczniów z niej korzysta? Czy każdy może zadać pytanie? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr inż. Maciej Pylak, fizyk, moderator platformy do odrabiania prac domowych i Jakub Piwnik, manager portalu.

  Zbliża się koniec roku szkolnego. Zapewne są uczniowie, którzy jeszcze walczą o lepsze oceny na świadectwie i zaliczenie klasy. W Dzień Dobry TVN z aktorką Agnieszką Wielgosz, mamą dwójki dzieci i dr Krzysztofem Biedrzyckim z Instytutu Badań Edukacyjnych zastanawialiśmy się, czy repetowanie motywuje do nauki i kiedy rozmawiać z nauczycielami, gdy dziecko ma problemy z zaliczeniem przedmiotu. Dowiedzieliśmy się również, czy polskie dzieci częściej powtarzają rok szkolny niż ich koledzy z innych krajów, jak tata Marcina Mellera motywował go do nauki i z jakim przedmiotem miała problem Anna Kalczyńska.

  Korepetycje ujawniają obszary słabości szkoły Wielu rodziców, aby poprawić wyniki w nauce swoich dzieci, decydują się zorganizować im korepetycje. Jakie są inne powody zatrudniania korepetytora? O tym w Dzień Dobry TVN Łukasz Krysztopik, który prowadzi firmę udzielającą korepetycje i prof. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Mieli za zadanie przygotować część artystyczną na swoją studniówkę, nakręcili film, który stał się hitem internetu. W Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Kacprem Wojciechowskim i Dominiką Rysińską, uczniami klasy 3G z I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, odpowiedzialnymi za powstanie filmu "FAST 8 - Final Exam".

  Podczas Międzynarodowego Rajdu Hungarian Baja po raz spotkali się kierowcy Lotto Team. Zobaczcie relację z tego rajdu w Dzień Dobry Wakacje. Z rajdowcami - Krzysztofem Hołowczycem i Martinem Kaczmarskim - na warszawskim Służewcu spotkał się Marcin Sawicki. Czy Krzysztof Hołowczyc jest czuły na wdzięki koni, ale... nie tych mechanicznych? :)