Strzelanina w szkole podstawowej. 14-latek zabił co najmniej 9 osób

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy rośnie poziom agresji wśród dzieci?
Czy rośnie poziom agresji wśród dzieci?
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Do tragicznego zdarzenia doszło w środę rano (3 maja) w szkole podstawowej w Belgradzie. Uzbrojony 14-latek otworzył ogień do uczniów i pracowników placówki. Nie żyje co najmniej dziewięć osób - donosi BBC.

Belgrad. Strzelanina w szkole podstawowej

Do strzelaniny doszło około godz. 8:40. Jak podaje tvn24.pl, 14-letni uczeń siódmej klasy oddał kilka strzałów prawdopodobnie z pistoletu swojego ojca w kierunku rówieśników i szkolnego ochroniarza. Nastolatek miał strzelać "na chybił trafił".

- Usłyszałem strzały, niektórzy uczniowie od razu wyszli na korytarz zobaczyć, co się dzieje. Na początku myślałem, że to odgłosy z zewnątrz. Wszyscy zaczęli krzyczeć, wybuchła panika, rzucili się do ucieczki - relacjonował jeden z uczniów w rozmowie z "Blic".

- Widziałam dzieci wybiegające z krzykiem ze szkoły. Na miejscu pojawili się rodzice, byli w panice. Później usłyszałam trzy strzały - dodała w rozmowie z serbską telewizją RTS uczennica pobliskiego liceum.

14-latek zabił co najmniej 9 osób

Serbska policja ujęła 14-letniego sprawcę. Jak czytamy na tvn24.pl, na oczach rodziców i uczniów funkcjonariusze wyprowadzili z budynku napastnika, któremu zakryto głowę, i zaprowadzili go do radiowozu. Motywy działania nie są jeszcze znane.

Według doniesień BBC zginęło co najmniej dziewięć osób, w tym ośmioro uczniów i szkolny ochroniarz. Natomiast rannych zostało sześciu uczniów i jeden nauczyciel. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: momo/kab

Źródło: tvn24.pl/blic.rs

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości