17-latek ratuje konie po przejściach. "Nadal tak się dzieje, że trafiają na rzeź"

17-latek ratuje konie po przejściach.
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nastolatek ratuje konie
Nastolatek ratuje konie
Jak zwierzęta okazują uczucia?
Jak zwierzęta okazują uczucia?
Odwiedzamy zwierzaki z warszawskiego ZOO
Odwiedzamy zwierzaki z warszawskiego ZOO
Dzikie zwierzęta przedwcześnie czują wiosnę
Dzikie zwierzęta przedwcześnie czują wiosnę
Zwierzęce amory
Zwierzęce amory
Zwierzęca załoga Daru Pomorza - napisy
Zwierzęca załoga Daru Pomorza - napisy
Małe zwierzęta, wielka odpowiedzialność
Małe zwierzęta, wielka odpowiedzialność
Gdzie są TE wróble?
Gdzie są TE wróble?
Czy zwierzęta czują już wiosnę?
Czy zwierzęta czują już wiosnę?
Przyjaźń w świecie zwierząt
Przyjaźń w świecie zwierząt
Sylwester Starczewski ma dopiero 17 lat, a już swoim postępowaniem zmienia świat. Nastolatek ratuje konie po przejściach, zapewniając im godną opiekę i miłość. Dlaczego akurat te zwierzęta zajmują specjalne miejsce w jego sercu? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

17-latek ratuje konie

Sylwester Starczewski to siedemnastolatek, który za swoje dokonania został nominowany do Maturalnego Nobla. Bydgoszczanin znalazł się w gronie sześćdziesięciu wyjątkowych uczniów. Konkurs Maturalny Nobel jest kierowany do nastolatków, którzy już dziś zmieniają świat na lepsze.

- Zajmujemy się tymi najcięższymi przypadkami. To jest koń, który został przez nas uratowany. Właściwie, było bardzo duże prawdopodobieństwo, że by niestety skończył w rzeźni. Nadal tak się dzieje, że konie trafiają na rzeź. Są to konie, które wyglądają na zbyt stare, są to konie już człowiekowi niepotrzebne - powiedział nastolatek w Dzień Dobry TVN.

Inspiracja dla młodych ludzi

Miłość do koni przekazała Sylwestrowi jego mama Joanna, która jeździła konno przed urodzeniem syna. - Zaczęło się to od czyszczenia koni. No i później na tyle mi się spodobało, że zacząłem jeździć. Po jakimś czasie wyciągnąłem moją mamę. No i jak już moja mama wróciła do tej swojej pasji, to wszystko pięknie poszło - zaznaczył 17-latek.

Rodzina przeprowadziła się na wieś i tam opiekuje się zwierzętami po przejściach. - Syn wszystko robi dla koni. Odnoszę wrażenie, że żyje dla tych koni. Przestawił się na nauczanie domowe, co jest bardzo trudne, bo uczy się całkowicie sam i zdaje egzaminy, więc ma dużą determinację - tłumaczyła Joanna Starczewska.

- Sylwek może być niewątpliwie inspiracją dla wielu młodych ludzi. Jak tak obserwuje czasami, jak zajmuje się końmi, jak spędza z nimi czas, jak te konie po prostu podążają za nim, to znaczy tyle, że ma naprawdę ogromną więź z końmi i zbudował cudowną relację z nimi - dodała przyjaciółka mamy 17-latka, Iwona Pilarczyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Marta Wrońska

Źródło zdjęcia głównego: ddtvn

podziel się:

Pozostałe wiadomości