zwierzęta

  Jesień to niezwykle ważny czas w życiu borsuków. W tym okresie zwierzęta m.in. przygotowują swoje młode do samodzielnego życia. Dodatkowo muszą zabezpieczyć się przed nadchodzącą zimą. Jak wygląda życie borsuków? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Kostrzyński.

  Napowietrzanie akwarium jest niezbędnym procesem, mającym na celu pielęgnację i ochronę ryb.

  Szukała swojego potrąconego dziecka.

  Psy i koty to najczęściej wybierane zwierzęta domowe, zwłaszcza przez rodziny, które mieszkają w miastach. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie zwierzątko, czy to ze względu na alergie, czy np. z powodu lęku przed psami. Alternatywą dla osób, które bardzo chcą mieć jakieś zwierzę, może być fretka, potocznie zwana łasica domowa.

  Jesień to czas, kiedy bardzo często można spotkać jeża. Młode, osierocone osobniki mogą mieć jednak trudności z przetrwaniem zimy. Jak im pomóc? Czy ingerencja człowieka zawsze jest konieczna? Dowiecie się tego z naszego materiału. 

  Titanoboa to zwierzę-tajemnica, a zarazem największy wąż, który żył na naszej planecie. Choć jest ogromy, to niezwykle trudno go spotkać. Warto dowiedzieć się dlaczego.

  Akcja bałtycka, czyli liczenie ptaków na polskim wybrzeżu trwa nieprzerwanie od ponad 60 lat i szczyci się największą bazą danych na całym świecie. Po co wykonuje się te badanie i na czym dokładanie one polegają? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  "Osoby zwierzęce, bardzo lubię ten termin, cierpią podobnie jak my".

  Koty warto obserwować z różnych powodów. Niektóre ich specyficzne zachowania mogą być wołaniem nie tylko o uwagę, ale i pomoc. W studiu Dzień Dobry TVN wyjaśniały to dr n. wet. Jagna Kudła i aktorka Olga Bończyk.

  Ustalenie, z kim zwierzę powinno zostać po rozwodzie, nie jest łatwe.

  "Weterynarze mówili, że jedyna opcja to eutanazja".

  Kto przejmie opiekę nad pupilami po jej śmierci?

  Ciekawostki, charakterystyka i występowanie.

  Jak można ich wesprzeć?

  W Polsce dokonuje się uboju 30 tys. koni rocznie. Ostatnie chwile życia tych dostojnych zwierząt zwykle okupione są niewyobrażalnym cierpieniem. Poprawa ich losu jest jednak możliwa.

  Ludzie szukają oszczędności, gdzie tylko jest to możliwe.

  Dlaczego warto wziąć w nim udział?

  30 sierpnia obchodzone jest święto największej ryby, jaką można spotkać na planecie - rekina wielorybiego. Chociaż zalicza się go do rekinów, to jest on całkowicie niegroźny. Co wiadomo o tym gatunku? 

  Łódzkie Orientarium podzieliło się radosną nowiną - na świat przyszły tam młode kotomisie. Są zagrożone wyginięciem, stąd ogromna radość opiekunów. Co to za zwierzęta?

  Jednym z najmniej rozpoznawanych płazów jest traszka grzebieniasta, która zwykle uznawana jest za jaszczurkę.

  Kiedy zwierzęta noworodki pozostają bez opieki rodzica, mogą liczyć tylko na pomoc człowieka. Pracownicy krakowskiego zoo starają się być najlepszymi zastępczymi rodzicami dla swoich małych podopiecznych.

  Szkic wiewiórki będzie o tyle trudny do wykonania, że jest to zwierzątko futerkowe, co oznacza konieczność włożenia sporej ilości pracy w naszkicowanie sierści.

  "Chcieliśmy mu bardzo pomóc".

  Lasy wokół Czarnobyla są rajem dla wielu zwierząt. Nie muszą tam mierzyć się z obecnością człowieka, gdyż teren ten został niemal zupełnie opuszczony. Wkrótce tamtejszą faunę zasilą również polskie żubry. Ma to zapobiec ich wyginięciu. Na czym dokładnie polega projekt metapopulacji?

  Komórki rakowe psów mogą być przekazane fizycznie nie tylko podczas krycia, ale także lizania, czy dotykania genitaliów

  Zoo w Borysewie to wyjątkowy punkt na turystycznej mapie Polski. Zlokalizowany w malowniczym rejonie obiekt już od czternastu lat zapewnia schronienie rozmaitym gatunkom zwierząt, a tym samym stanowi nie lada atrakcję dla dzieci i dorosłych. W Dzień Dobry Wakacje liczne uroki prywatnego ogrodu zoologicznego odkrywał Bartek Jędrzejak.

  Podróż samolotem może okazać się stresującym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli wybieramy się na urlop z pupilem. Nie wszystkie linie lotnicze wyrażają zgodę na to, by psy i koty towarzyszyły swoim opiekunom w kabinie. Zdarza się, że czworonogi trafiają do luku bagażowego i przez wiele godzin pozostają zamknięte w specjalnych transporterach. Popularny TikToker postanowił odsłonić kulisy tej procedury.

  Wróble to jedne z najczęściej spotykanych ptaków w Polsce. W ich ubarwieniu zazwyczaj dominują trzy kolory - szary, brązowy oraz czarny. Ale od tej reguły zdarzają się wyjątki. Jedna z mieszkanek Dolnego Śląska dostrzegła w stadzie wróbli całkowicie białego osobnika. Zdjęcia ptaka wysłała do redakcji Kontakt 24. Jak często obserwuje się takie anomalie i co je powoduje?

  Tchórz zwyczajny, pospolity i europejski – to wszystkie nazwy używane w odniesieniu do tego niedużego ssaka. Jest drapieżnikiem występującym na terenie całej Polski.