zwierzęta

  zwierzęta

  W gminach Jedlińsk i Stara Błotnica ktoś pozbawia palców okoliczne psy, wykorzystując do tego najprawdopodobniej narzędzia ogrodowe. Mieszkańcy są przerażeni. Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w znalezieniu przestępców.

  Koty z reguły nie lubią się kąpać. Raczej unikają wody, choć zdarzają się wyjątki, należą do nich przedstawiciele rasy bengalskiej, a także niektóre domowe mruczki. Do takiej kąpieli trzeba się dobrze przygotować. Należy przede wszystkim wybrać odpowiedni szampon dla kota.

  Głuszce to ptaki, których w Polsce jej coraz mniej. Przywracaniem populacji, a także ratowaniem chorych czy zranionych zwierząt zajmują się pracownicy Nadleśnictwa Wisła. Jak pomagają tym niezwykłym ptakom? Skąd wzięła się ich nazwa? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Najpopularniejsza ryba hodowlana w Polsce, karp, to także stały element naszych kulinarnych tradycji. Jego obecność na świątecznym stole wydaje się być nieodzowna. To, jak smakuje karp zależy od jego wagi. Mniejsze mają delikatniejsze mięso, większe są mniej soczyste, więc idealnie nadają się na filety. Skąd karp wziął się w naszym kraju?

  Żółw skórzasty jest żółwiem morskim, zamieszkującym wszystkie ciepłe morza i oceany świata. Tylko samice opuszczają wodę w celu złożenia jaj. Choć żółw skórzasty jest najbardziej rozprzestrzenionym gatunkiem tych gadów, jest bardzo rzadko spotykany. Jego populacja zmniejsza się drastycznie, dlatego został uznany za zwierzę zagrożone wymarciem.

  Świnka morska pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie stała się popularnym przysmakiem kulinarnym. Świnka morska jest daniem narodowym w Peru, jada się ją również w Boliwii, Kolumbii i Ekwadorze. Dziś kawia jest także – obok chomików czy większych czworonogów – jednym z najbardziej pożądanych zwierzątek domowych.

  Gekon lamparci to piękna jaszczurka, chętnie hodowana przez terrarystów. Nie tylko jej efektowny wygląd sprawia, że jest tak popularna, ale również łagodny charakter i łatwość w oswojeniu. Dowiedz się, jak pielęgnować gekona lamparciego.

  Monogamia to pojęcie rozumiane w różny sposób przez nauki humanistyczne i ścisłe. We współczesnym świecie monogamia jest wciąż najbardziej rozpowszechnionym typem związków, chociaż w ostatnich latach coraz częściej mówi się o związkach otwartych, poligamicznych.

  Akwarium dla rybek to popularny i atrakcyjny dodatek do mieszkania, który wymaga naszego zaangażowania i podstawowej wiedzy. Popularne zbiorniki wodne odchodzą do lamusa na rzecz akwarium wiszącego i holenderskiego, ale czy słusznie?

  Do niedawna praktycznie jedynymi akcesoriami służącymi do wyprowadzania psa na spacer były obroża i smycz. Bardzo rzadko można było spotkać osobę wprowadzającą psa w szelkach. Teraz ten widok nikogo nie dziwi, a szelki stały się bardzo popularne. 

  Ciąża urojona u suczki może objawiać się w taki sam sposób, jak prawdziwa. Pojawia się jednak w określonym momencie cyklu. Dlaczego taki stan występuje i jak możemy go wyleczyć?

  Pies, który często przebywa na zewnątrz, powinien mieć własną budę. W sprzedaży są przeróżne konstrukcje tego typu, lecz nie zawsze można dopasować je do rozmiarów zwierzęcia. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić budę dla psa i ją ocieplić.