konie

  konie

  Lejce to w połączeniu z dosiadem i pracą łydek element prowadzenia konia. Przez jeźdźców powinny być jednak stosowane jako dodatek. Połączone ściśle z wędzidłem bezpośrednio oddziałują na pysk konia. Wodze powinny być prowadzone delikatnie i luźno. Do czego służą wodze? Jak wybrać odpowiednie lejce?

  Stęp to rodzaj chodu konia. Jazda stępem jest powolna, spokojna, choć są też rodzaje stępu bardziej energiczne, a nawet traktowane jak sztuczki, których przy odrobinie wysiłku można nauczyć konia. Czym się różnią chody konia dwutaktowe od czterotaktowych? Jak szybki jest stęp? Jakie są inne rodzaje chodów konia?

  Kopystka została stworzona z myślą o pielęgnacji końskich kopyt. Pomaga utrzymać je w czystości lub pozbyć się ciał obcych, które w nich utkwiły. Kopystki powinno się używać przed każdym treningiem ze zwierzęciem, a także po jego zakończeniu.

  Derka dla konia to rodzaj wierzchniego okrycia, które chroni zwierzę przed wychłodzeniem, nagłym spadkiem temperatury, deszczem, mrozem i owadami. Używa się jej głównie po treningu lub długiej jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z różnych materiałów, umożliwiających dopasowanie jej do pogody. Sprawdź, jakie są rodzaje okrycia dla koni i jak wybrać odpowiednie?

  Emilka co sobotę na bazarze w podwarszawskim Milanówku wystawia mały straganik. Sprzedaje na nim ciasteczka, zabawki, z których wyrosła i małe papierowe koniki, by pomóc tym prawdziwym. Filip Chajzer odnalazł dziewczynkę i wspólnie odwiedzili schronisko, w którym przebywają zwierzęta, które ratuje 11-latka.

  Fundacja "Zwierzęca Polana" w zeszłym tygodniu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Pracownikom zabrakło środków na opiekę nad zwierzętami, przez co ogłosili zakończenie działalności. Z pomocą nadeszli wówczas internauci. W szybkim tempie zebrali sporą sumę pieniędzy. Teraz okazuje się jednak, że ta kwota wystarczy na bardzo krótki czas.

  Ileż to różnych tematów przedstawił nam Filip Chajzer na antenie? Odpowiedź jest prosta - mnóstwo. Zresztą, prezenter Dzień Dobry TVN "ma nosa" do ciekawych i poruszających tematów nie tylko zawodowo, lecz również prywatnie. Ostatnio w mediach społecznościowych podzielił się wzruszającą historią dziewczynki, która robi wszystko, by uchronić konia od rzeźni. Filip prosi internautów o pomoc i o dzielenie się informacjami.

  Malować każdy może - nawet koń. Co więcej, wśród niektórych zwierzaków kryją się prawdziwi mistrzowie farby. Powiedzielibyśmy, że pędzla, ale najbardziej niezwykłe jest chyba to, że ich dzieła malowane są chrapami. By poznać tych wyjątkowych twórców, udaliśmy się do Szczedrzykowic koło Legnicy.