ubezpieczenie

  ubezpieczenie

  Kobiety do dziś zmagają się ze skutkami tragicznego wydarzenia.

  Niestety wiele osób zapomina o zabezpieczeniu się przed sytuacjami losowymi.

  Ubezpieczyciele dostaną dostęp do punktów karnych i mandatów kierowców. Może mieć to duży wpływ na wysokość stawki ubezpieczeniowej zarówno dla piratów drogowych, jak i osób, które jeżdżą poprawnie. Co się zmieni?

  Złe informacje dla kierowców. Ceny obowiązkowych polis dla tych, którzy popełniają najcięższe wykroczenia drogowe, mogą osiągnąć horrendalne kwoty.

  W województwie kujawsko-pomorskim oszuści wyjeżdżali na trasy szybkiego ruchu i celowo prowokowali stłuczki i kolizje, by wymusić od kierowców pieniądze. Co robić w takich sytuacjach? O tym opowiedział nam ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego Marek Konkolewski.

  ZUS poinformował, że osoby samozatrudnione, które utraciły dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przed 1 grudnia 2021 r., nie stracą jego ciągłości, jeśli do końca czerwca 2022 roku złożą wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składek po terminie.

  Może się przydać, jeśli planujemy wjechać do konkretnych krajów. Do których?

  Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę mieszkańcy Ukrainy tłumnie przybywają do Polski. Co należy zrobić, by byli objęci ubezpieczeniem zdrowotnym?

  Heidi Klum jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych modelek świata. Mimo upływu lat nadal cieszy się wspaniałą sylwetką i lubi eksponować swoje nogi. Okazuje się, że są one ubezpieczone, ale na różne kwoty. Z jakiego powodu?

  Zdaniem eksperta, zostając w Polsce, warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu, które zapewnia usługi rehabilitacyjne w razie wypadku. To może być ubezpieczenie zdrowotne, NNW. Jeśli chodzi o koszty leczenia poza granicami, to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego na wyjeździe w Europie powinna wystarczyć.

  Od 1 stycznia 2022 r. nastąpią istotne zmiany w KRUS. Mają dotyczyć m.in. zasady ustalania składki na ubezpieczenie zdrowotne, zaliczki na podatek dochodowy, kwoty wolnej od podatku oraz rocznej kwoty zmniejszającej podatek. Jakie zasady będą obowiązywać w KRUS od 2022 r.?

  Jednym z nieodłącznych i niezwykle ważnych aspektów podróżowania jest ubezpieczenie turystyczne. Każdy, kto zamierza wyruszyć w podróż, powinien w porę zaopatrzyć się w odpowiednią polisę, dzięki której będzie mógł spać spokojnie. Mowa w szczególności o osobach wyjeżdżających do dalekich krajów, m.in.do Azji. Co warto wiedzieć na temat takich egzotycznych ubezpieczeń i dlaczego warto je nabyć?

  Polisy ubezpieczeniowe dla najmłodszych zwykle obejmują świadczenia, zapewniające wsparcie w przypadku uszkodzenia ciała czy pobytu w szpitalu. Rodzice decydują się na nie, ponieważ pragną chronić swoje pociechy przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków oraz następstwami poważnych chorób. Okazuje się jednak, że uwagę dorosłych coraz częściej przykuwają także na inne zagrożenia. Ubezpieczenie od hejtu w Internecie cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Na czym polega ta szczególna forma ochrony?

  Czy wiesz, że bezpieczeństwo Twojego dziecka może kosztować Cię mniej niż kawa, którą wypijasz na mieście?

  Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ma ono za zadanie chronić przed szkodami finansowymi zarówno sprawcę wypadku, jak i osoby poszkodowane i ich mienie. Ułatwieniem dla kierowców jest rozłożenie go na raty. Kiedy i jak można to zrobić?

  Ile wynosi składka? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Jaworskim, ekspert ubezpieczeniowym.  

  Każdy posiadacz samochodu planujący wykupić ubezpieczenie staje przed dylematem jak tego dokonać, aby zakup był korzystny. Z reguły ma on do wyboru dwie opcje: u agenta jednego z towarzystw ubezpieczeniowych lub online z wykorzystaniem porównywarek ubezpieczeń. Którą opcję wybrać i dlaczego?

  Przed wakacjami 2021 r. warto się zabezpieczyć na wypadek ewentualnego zachorowania w ich trakcie, również na COVID-19. Jednym z rozwiązań jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To dokument, o który warto postarać się przed wyjazdem za granicę, nie tylko w trakcie pandemii. Posiadacze karty mogą korzystać z pomocy medycznej na takich samych warunkach, jak obywatele danego kraju. Warto jednak sprawdzić, w których państwach działa, a do których warto wykupić dodatkową polisę.

  Samantha Fox była prawdziwą ikoną lat 80. To ona odpowiadała za stworzenie takich hitów jak "Touch Me (I Want Your Body)" czy "Nothing's Gonna Stop Me Now". 54-letnia obecnie gwiazda udzieliła niedawno wywiadu, w których wspomina początki swojej kariery. Okazało się, że w pewnym momencie ubezpieczyła swój biust na kwotę, która przyprawia o prawdziwy zawrót głowy.

  To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Zakup ubezpieczenia autocasco od kradzieży to poważna decyzja, która może nam w przyszłości zaoszczędzić sporo stresu, czasu i pieniędzy. Bardzo ważne jednak jest, aby przy wyborze ubezpieczenia, jego cena nie była głównym kryterium wyboru, może bowiem się okazać, iż sam fakt posiadania autocasco nie daje nam gwarancji wypłaty pełnego odszkodowania w razie kradzieży.

  Szukasz sposobu, aby zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej? Jesteś kierowcą z wieloletnim doświadczeniem i uważasz, że zasługujesz na niższe składki? A może to dopiero początek Twojej kariery za kierownicą i kwota OC jest dla Ciebie za wysoka? Niezależnie od sytuacji – istnieje prosty i szybki sposób na to, żeby nie przepłacać za OC! Sprawdź sam!

  Jadąc na wakacje myślimy też o ubezpieczeniu. By mieć prawo do ewentualnych roszczeń, pamiętajmy, by dokładnie wczytać się w umowę z ubezpieczycielem. Jak firmy ubezpieczeniowe próbują się zabezpieczyć? Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie? I w jakich sytuacjach możemy domagać się odszkodowania od linii lotniczych? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokata Eryka Bogdasa.

  W razie wypadku osoby uprawiające ekstremalne sporty lub wykonujące niebezpieczny zawód liczą na pomoc swoich ubezpieczycieli. Niestety nie zawsze ją dostają. Jak ubezpieczyciele podchodzą do klientów podwyższonego ryzyka? O tym w Dzień Dobry TVN mówili dziennikarka Bianka Zalewska i dziennikarz TVN24 BIS Mateusz Walczak.

  Zimą wiele osób jeździ w góry, aby szusować na nartach lub snowboardzie. Przy uprawianiu tych sportów łatwo o kontuzję, warto więc się ubezpieczyć. Jakie ubezpieczenie wybrać? Ile ono kosztuje? Przed czym nas chroni? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ekspert ds. ubezpieczeń Marcin Tarczyński.

  Czy warto mieć polisę na życie? Czy to dobre zabezpieczenie dla naszych bliskich na wypadek tragedii? I czy polisa na życie może być tania? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Pawła Blajera. Jakie poglądy na ten temat ma dziennikarz TVN24 Biznes i Świat?

  Samochód śledzony za pomocą sygnału GPS dzięki specjalnej aplikacji. Dzięki temu ubezpieczyciel wie, czy kierowca jeździ bezpiecznie, zgodnie z przepisami drogowymi i, czy potrafi dostosować styl jazdy do panujących warunków i na tej podstawie ustala wysokość składki OC. Taki pomysł wprowadzono już w życie w kilku krajach. Jak sprawdziłby się Polsce? O tym w Dzień Dobry TVN Paweł Blajer z TVN24 BIS.

  Po zagadkowej śmierci polskiej turystki w Egipcie, postanowiliśmy się dowiedzieć, jakie prawa przysługują nam jeśli wykupimy zagraniczne wczasy w biurze podróży. Co robić gdy zdarzy nam się wypadek? Czy polski obywatel poza granicami kraju podlega prawu polskiemu? Na te pytania odpowiedział nam Sylwester Nowakowski, radca prawny, który wygrał proces z biurem podróży o odpowiedzialność za śmierć klientów podczas wczasów w Egipcie.

  Finansowe zabezpieczanie własnego ciała staje się coraz popularniejszym w Polsce procederem. Jednym z jego rodzajów jest onkopolisa. Nie uchroni nas przed nowotworem, ale czy pomoże w patowej sytuacji? O kruczkach prawnych z nią związaną porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekonomistką Katarzyną Iwanoską.

  Choć większość biur podróży w swoich wakacyjnych ofertach zawiera podstawowe ubezpieczenie, to powinniśmy pomyśleć nad jego rozszerzeniem. Dlaczego? Co zrobić, gdy podczas opieki szpitalnej za granicą, placówka żąda od nas natychmiastowego pokrycia kosztów, a to przecież jest obowiązkiem ubezpieczyciela? Płacić czy nie? Co daje nam wykupienie karty EKUZ? Kto zwraca nam pieniądze za wykupione leki? Prowadzący Dzień Dobry TVN zadali te pytania ekspertowi Marcinowi Tarczyńskiemu - specjaliście ds. ubezpieczeń, analitykowi z Polskiej Izby Ubezpieczeń.