"Co trzecia młoda osoba mierzy się z hejtem związanym właśnie z oceną wyglądu"
"Jeśli istnieje zagrożenie życia lub zdrowia, nastolatek ma niewiele do powiedzenia"
Robert Lewandowski to bez wątpienia jeden z najlepszych rodzimych piłkarzy. Niezwykły talent Polaka docenił brytyjski dziennik "The Guardian". Gazeta umieściła go na pierwszym miejscu wśród najlepszych piłkarzy na świecie.
Pan Wojciech od wielu lat nosił okulary. Kiedy jego wzrok zaczął się jeszcze bardziej pogarszać i utrudniać wykonywanie codziennych czynności, mężczyzna zdecydował się na zabieg wymiany soczewki. Na czym on polega i kiedy można go wykonać?
Po świątecznym obżarstwie przychodzi czas, gdy trzeba się pozbyć zgromadzonych przez te kilka dni kalorii. W tym może pomóc speed-ball. Na czym polega ta gra? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Andrzej Marie, zawodnik speed-ball, założyciel Klubu Sportowego Seniora ROYAL oraz Teresa Jaskuła, zawodniczka speed-ball, Członek Zarządu Klubu Sportowego Seniora ROYAL.
Coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu na zęby. Jakie są rodzaje aparatów? Które stosuje się u dzieci, a które u dorosłych? Ile może kosztować leczenie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Kamilą Wasiluk, lekarzem stomatologiem, ortodontą i autorką bloga "Mama ortodonta".
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich przeprowadziła ankietę, której celem było zbadanie stosunku studentów do szczepień. Pytania zadawano w ostatnim tygodniu listopada. Analiza ankiet wskazuje, że około 75 proc. polskich studentów zaszczepiło się przeciwko COVID-19, a trochę ponad połowa, zamierza przyjąć dawkę przypominającą.
Uczestniczka "MasterChefa" zdradza, jakich składników użyć do zrobienia aromatycznej herbaty.
Przewianie sprzyja przeziębieniu, od siedzenia na zimnej posadzce można mieć problemy z układem moczowym, a aloes wyleczy trądzik. Te prawdy powtarzane są od wieków i większość z nas w nie wierzy. Które z nich są tylko ludowymi bajaniami, a w których jest ziarno prawdy? Na ten temat rozmawialiśmy z Joanną Pietroń, internistką.
"Domową atmosferę poczułam dopiero, kiedy leżałam na szpitalnym łóżku".
Pandemia odcisnęła piętno na naszym zdrowiu psychicznym. Jak się okazuje, od czasu pierwszego lockdownu coraz więcej osób zgłasza się do specjalistów i prosi o pomoc. Jednym z problematycznych obszarów stało się dla nas odżywianie. Jemy za dużo, bądź nie jemy wcale, obsesyjnie liczymy kalorie lub zatracamy się i zajadamy stres. Jak radzić sobie z zaburzeniami? O tym rozmawialiśmy z Magdą Błaszczyk, psychodietetyk oraz Pauliną Mielniczuk, która w pandemii zachorowała na anoreksję.
Zastanawiasz się, czy mąka kukurydziana jest bezglutenowa? Nie wiesz, który przepis na chleb kukurydziany bezglutenowy jest najlepszy? Poznaj nasze przepisy na chleb bezglutenowy kukurydziany, a nie pożałujesz!
Mikel Ruffinelli jest posiadaczką najszerszych bioder na świecie, co potwierdzone jest przez World Record Academy. Poruszanie się sprawia jej nie lada problemy. Potrzebuje pomocy nawet przy zejściu po schodach. Jej wygląd jest wynikiem choroby, jednak mąż akceptuje ją taką, jaką jest, a nawet mówi, że kocha ją bardziej z każdym kolejnym centymetrem. O swoim życiu wspólnie opowiedzieli w dokumencie Discovery Life "Miłość, szok i pożądanie" ("Strange Love").
"Usłyszałam, że popadam w paranoję".
Coraz więcej dzieci z ciężką kwasicą ketonową trafia na oddziały diabetologiczne i OIOM-y. Dotyczy to także najmłodszych pacjentów, nawet rocznych. Czy ten wzrost może mieć związek z pandemią? Co łączy COVID-19 i cukrzycę?
Ryby – choć zdrowe i łatwo dostępne – na naszych stołach goszczą stosunkowo rzadko. Najwięcej zjadamy ich w okresie świąt. Które gatunki są najzdrowsze, a których powinniśmy unikać? Jak przygotowywać rybę, aby zatrzymać w niej jak najwięcej substancji odżywczych? Na ten temat rozmawialiśmy z Agnieszką Piskałą-Topczewską, dietetyczką.
Infekcja wirusowa może aktywować w organizmie mechanizmy, które sprzyjają rozwojowi cukrzycy. Kto znajduje się w grupie ryzyka? Czy takie zagrożenie niesie za sobą również zakażenie koronawiruem SARS-CoV-2?
Na raka endometrium, czy raka trzonu macicy stale rośnie. Szacuje się, że w 2020 roku zachorowało na niego ponad 7 tysięcy Polek. Jak go leczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Pływak specjalizował się w stylu dowolnym.
Moksybucja to jedna z najstarszych metod leczenia naturalnego na świecie. Na czym dokładanie polega? Kiedy się ją stosuje i w łagodzeniu jakich dolegliwości pomaga? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Sprawdź porady lekarza.
Choć dziki majeranek można spotkać wyłącznie w Turcji i na Cyprze, warto zastanowić się nad zasadzeniem rośliny w swoim ogrodzie. Jego uprawa nie jest zbyt wymagająca, dlatego tym bardziej warto bliżej przyjrzeć się, jakie właściwości skrywa to ziele. Sprawdź, jak powinna wyglądać uprawa i na co pomaga majeranek? W jakiej formie przyjmować roślinę na przeziębienie i na wzdęcia?
Stres ma olbrzymi wpływ na działanie całego naszego organizmu. Czasem zdarza się, że jego nadmiar odczuwają również kobiece piersi. W jaki sposób? Dr Małgorzata Nowicka wyjaśnia, na co Polki powinny zwrócić szczególną uwagę przed wizytą u ginekologa.
Syndrom poniedziałku dotyka wielu osób. W niedzielę wieczorem zaczynamy się stresować tym, że znów czeka nas natłok zajęć i obowiązków. Michał Niewęgłowski, autor książki "Polubić poniedziałki" podpowiada, jak weekendowy relaks przenieść do codzienności.
Nieodłącznymi elementami współczesnej codzienności jest pośpiech, stres i niepokój związany z pandemią. Wobec tak intensywnych i wszechobecnych bodźców trudno zachować opanowanie i pogodę ducha. Dr Izabela Dominko, psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT wyjaśnia, w jaki sposób ta metoda może sprawić, że będziemy bardziej zrównoważeni, świadomi siebie i twórczy.
Hedonizm ma różne znaczenia – od hedonizmu materialistycznego i skrajnego po umiarkowany. W inny sposób hedonizm rozumie psychologia, w inny etyka. W filozofii prekursorem hedonizmu jest uczeń Sokratesa, Arystyp z Cyreny. Później hedonizm umiarkowany wyznawał powszechnie znany Epikur.
Osoby menstruujące w Polsce kolejny raz biją na alarm w kwestii podstawowych środków higieny. Tym razem chodzi o szpitale psychiatryczne. Niestety tamtejsza rzeczywistość okazuje się być wyjątkowo brutalna.
Neofobia żywieniowa, znana też czasem jako neofobia pokarmowa, to postawa przejawiająca się lękiem wobec jedzenia. Zaburzenie pojawia się najczęściej u dzieci między 2. a 6. rokiem życia. Cierpiące na nie maluchy wykazują dużą niechęć w stosunku do nowych produktów spożywczych i odmawiają ich jedzenia. Na czym konkretnie polega neofobia u dzieci i jak można ją leczyć?