Zapachy wpływają na nasz nastrój, dlatego dobrze jest w domu otaczać się ulubionymi aromatami. Jak wykonać domowy dyfuzor samodzielnie? O tym w kolejnym materiale z cyklu "Sama to ogarniesz" opowiedziała Magda Borowiak-Wróblewska.
Mimo że o tym, jak ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka jest zdrowa dieta, mówi się coraz więcej, to nie wszyscy chcą przyjąć to do wiadomości. Zdarzają się sytuacje, że dzieci, które przynoszą do szkoły pełnowartościowe posiłki, są wyśmiewane przez rówieśników. Jak zmienić podejście dzieci i rodziców do jedzenia? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Hanną Stolińską, dietetykiem klinicznym.
Białe szaleństwo w polskich górach czy wyprawa marzeń do włoskich Alp? A może szybka wyprawa na narty biegowe w pobliskim lesie? Bez względu na to, gdzie się wybierasz i jaki rodzaj narciarstwa zamierzasz uprawiać, niezbędny będzie odpowiedni strój na narty. Czy czapka, szalik i rękawiczki wystarczą? Dlaczego dżinsy to niezbyt dobry pomysł na śnieg? Po co narciarzom kask ochronny? Sprawdź, jak prawidłowo ubrać się na narty.
Ewa Jankowska jest artystką cyrkową. Jak zaczęła się jej przygoda i dlaczego wybrała właśnie ten przedmiot?
Badania medycyny pracy wykonuje się, kiedy zmienia się stanowisko pracy i są obligatoryjne dla wszystkich osób zatrudnionych na umowę o pracę. Kiedy się je wykonuje? Jakie badania wchodzą w zakres badań medycyny pracy? Czy trzeba na nie brać wolne?
Które przechodzą chorobę najciężej?
Aby trening klatki piersiowej przyniósł oczekiwane efekty, ćwiczenia na klatkę powinny angażować jak najwięcej partii mięśniowych obręczy barkowej i grzbietu w połączeniu z odpowiednim torem oddychania. Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu polecane są dla początkujących sportowców bądź jako uzupełnienie rehabilitacji chorób płuc, kręgosłupa, wad postawy lub jako profilaktyka powikłań z hipokinezy.
Badminton to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Pasja do gry połączyła ze sobą pana Wojciecha i panią Marlenę. Jak zaczęła się ich przygoda z tą dyscypliną sportu? Czym badminton różni się od kometki? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.
Mariam Kukunashvili to doświadczona lekarka, prężnie działająca businesswoman, ale i spełniona mama trzech pociech. Bohaterka 4. odcinka programu "Kobieta na krańcu świata" zyskała w Gruzji status celebrytki, a wszystko to za sprawą niezwykłej działalności, przywracającej bezdzietnym parom nadzieję na potomstwo.
Choć mogłoby się wydawać, że o koronawirusie wiemy już wszystko, ze świata medycyny co jakiś czas napływają do nas nowe informacje o tym patogenie. Co tym razem ustalono? Według amerykańskich badaczy, u kobiet z covid-19 zwiększa się ryzyko urodzenia martwego dziecka.
"Potrafią tam z kilku rzeczy wyczarować coś naprawdę wspaniałego"
Karolina Gruszka jest jedną z najlepszych polskich aktorek. Artystka od pewnego czasu ma kłopoty ze zdrowiem. W Dzień Dobry TVN pierwszy raz opowiedziała o zmaganiach ze stwardnieniem rozsianym i o tym, jak schorzenie zmieniło jej życie.
Sara Tajner swoją przygodę ze skokami rozpoczęła w listopadzie 2015 roku, w wieku 9 lat. Nikt nie zmuszał jej do skakania - ani tata Tomisław Tajner, olimpijczyk z Salt Lake City, ani dziadek Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. - Dojrzałam do tej decyzji i bardzo szybko się wkręciłam - mówi w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
Ciałopozytywność to termin, który od dłuższego czasu odmieniany jest przez wszystkie tryby i przypadki. Zmiany, jakie zaszły w naszych głowach na przestrzeni lat widać najlepiej w języku, którym się posługujemy. W jaki sposób dziś mówimy o ciele? Na co zezwalamy, a na co już nie? O tym opowiada językoznawczyni, dr Małgorzata Majewska.
Początek sezonu w skokach narciarskich wywołuje szereg niepowtarzalnych emocji wśród wszystkich entuzjastów sportów zimowych. Zawodnicy stający do rywalizacji w tej wyjątkowej dyscyplinie muszą sprostać wielu wyzwaniom, takim jak czasochłonne i wyczerpujące treningi, ale i odpowiednio skomponowana dieta. Posiłki mają zapewnić sportowcom cenną energię, stanowią także niezastąpione wsparcie w ochronie organizmu przed infekcjami. O tajnikach jadłospisu polskich skoczków rozmawialiśmy z Magdaleną Wieczorek, dietetykiem Kadry Narodowej w Skokach Narciarskich w latach 2015-2019.
Dynamiczny rozwój środków masowego przekazu, mediów oraz zmiany społeczno- kulturowe sprawiły, że perswazja i manipulacja stały się pojęciami znanymi dużej części społeczeństwa. W retoryce, psychologii, marketingu i socjologii pojęcie perswazji jest znane od dawna i definiowane na różne sposoby.
Nagietek lekarski pojawiał się w Europie w XII wieku. Od tamtej pory służy jako roślina ozdobna, lecznicza i jako składnik dań mięsnych. Nagietek jest przydatny w leczeniu ran, wrzodów żołądka, korzystnie wpływa na wątrobę i pęcherzyk żółciowy.
Wałeczki na plecach absolutnie nie są czymś, czego należy się wstydzić. Jeżeli jednak chciałabyś nieco je wygładzić, pewien sprytny trik przychodzi ci z pomocą. Jak ekspresowo pozbyć się wałeczków na plecach?
Sarah Pattison to młoda, 26-letnia kobieta, która w szczycie swojej wagi ważyła blisko 107 kilogramów. Gdy usłyszała, że osoby otyłe przechodzą COVID-19 dużo ciężej, postanowiła zmienić swoje życie. Dziś waży blisko 40 kilogramów mniej, a jej ciało uległo ogromnej zmianie.
Twoje ręczniki śmierdzą, nawet chwilę po praniu? Jak wyprać ręczniki, by ładnie pachniały, nie zniszczyły się i były bezpieczne dla skóry? Przestrzegaj tych kilku zasad, a zobaczysz dużą różnicę.
Tadeusz Bafia kilkadziesiąt lat temu reprezentował nasz kraj na igrzyskach. Obecnie mieszka w Kanadzie, a sport jest nieodłącznym elementem jego życia. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pasji.
Wielu z nas próbuje poradzić sobie z zakażeniem wirusem COVID-19 samodzielnie. Zdaje to egzamin w przypadku łagodnego przebiegu choroby, jednak w razie pojawienia się poważniejszych symptomów - nie należy czekać do ostatniej chwili.
Brak "odciętej pępowiny" to częsty problem i powód rozpadu wielu związków. - Mama zabierała mu całą pensję i wydzielała tygodniowe kieszonkowe, to było dla niego normalne - opisuje Asia. Jak rozpoznać toksyczną relację z rodzicem? Czy jest szansa, by taki związek uratować? Wyjaśniamy.
Jak prawidłowo zapewnić sobie nieprzerwany sen oraz pełną regenerację? Cenne wskazówki podaje nam Marek Bukała, hipnoterapeuta oraz terapeuta NLP.
Jak prawidłowo trenować z gumami? W programie Dzień dobry TVN trenerka Anna Dziedzic wyjaśniła, jak powinien wyglądać podstawowy trening z gumami, jakie partie ciała możemy nimi ćwiczyć, a także o jakie gumy najlepiej poprosić w sklepie.
Joga to jeden z najpopularniejszych sposób na aktywność fizyczną ostatnich lat. W odpowiedzi na zainteresowanie rynku powstało już wiele odmian tego systemu ćwiczeń. Joga może być podwodna, aerial, hot, czy akrobatyczna. Niedawno powstała też "joga dla leniwych". Czym jest i jak ją wykonać?
Hormonalna terapia zastępcza jeszcze do niedawna wywoływała bardzo skrajne reakcje. Lekarze i specjaliści podzielili się na tych, którzy zwracali uwagę na wskazania do hormonalnej terapii zastępczej i jej pozytywne skutki oraz tych podkreślających szkodliwy wpływ HTZ na zdrowie kobiet po 60. i 70. roku życia.
Wyuczona bezradność to zaburzenie, w wyniku którego pacjent nie podejmuje określonych działań, ponieważ jest przekonany, że nie przyniosą one żadnych skutków. Bezradność wynika z przyjętej postawy poznawczej zakładającej, że pewnym nieprzyjemnym doświadczeniom nie można zapobiec.
"Lepiej samemu nie analizować wyników".
W obecnych czasach nasze życie przeniosło się do internetu. To właśnie tam robimy zakupy, oglądamy filmy, a nawet szukamy swojej drugiej połówki. Jak wyglądają poszukiwania miłości w sieci? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Klimczewską, dziennikarką, producentką telewizyjną i autorką książki "Masz nową parę!".