Cynamon to przyprawa, po którą sięgamy głównie w okresie świąt Bożego Narodzenia. A szkoda, bo ma on wyjątkową prozdrowotną moc. O zaletach cynamonu powiedziała w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska. Ile można spożywać go w ciągu doby? Dlaczego warto łączyć cynamon z miodem? Który cynamon jest zdrowszy - chiński czy cejloński? Dowiedzieliśmy się również, jaki zapach najbardziej przemawia do Marcina Prokopa ;)

  W internecie można znaleźć artykuły, które ostrzegają przed szkodliwością odświeżaczy do powietrza i świec zapachowych. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy blogerkę Ewę Kozioł i dr hab. Beatę Krasnodębską-Ostręgę z wydziału chemii na UW, by zapytać, co sądzą o tych doniesieniach. Jak odświeżyć powietrze w mieszkaniu?

  Grupą, która szczególnie powinna wystrzegać się przeziębień są kobiety w ciąży i karmiące w ciąży. Co powinny zrobić, kiedy jednak dopadnie je choroba? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN pediatrę dr Anetę Górską-Kot. Po jakie leki na przeziębienie mogą sięgać kobiety w stanie błogosławionym lub karmiące piersią?

  Anna Maruszeczko w swoim cyklu "Zielone Drzwi" po raz kolejny poruszyła temat autyzmu. Tym razem do studia zaprosiła aktora Bartłomieja Topę i psycholog Joannę Grochowską, by porozmawiać o tym, jak wygląda życie dorosłych z tym zaburzeniem rozwojowym. Czy potrafią normalnie funkcjonować? Jak dotrzeć do osób z autyzmem?

  Za oknem śnieg, warto więc przygotować się do sezonu narciarskiego. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN ortopeda Adrian Rymarczyk. Zobaczcie, jakie ćwiczenia warto robić, jak Marcin Prokop rozruszał swoje bioderka i jak wyglądają przysiady na gumowych beretach ;)

  Powietrze w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonych w Europie. W związku z tym jesteśmy szczególnie narażeni na choroby układu oddechowego, zaczynając od astmy, a na raku płuc kończąc. Czy można coś z tym zrobić? Pani Gadżet, Anna Ibisz-Nowak odpowiada: "tak!" i w studiu Dzień Dobry TVN pokazuje jak działają urządzenia, które jednocześnie nawilżają i oczyszczają powietrze w naszych domach.

  Profesor Robert Rejdak to specjalista w skomplikowanej chirurgii zaćmy oraz siatkówki. W swoim życiu przeprowadził ponad 25 tys. interwencji chirurgicznych. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej profesji. Czy o oczach wie już wszystko? Pamięta swoją pierwszą operację? W jakich sytuacjach oko cierpi najbardziej? Jak wygląda zabieg na oku? Dowiedzieliśmy się również, dlaczego Piotr Kraśko zdecydował się na operację oczu, dzięki której pozbył się wady wzroku.

  Od jakiegoś czasu trwa dyskusja dotycząca szczepienia dzieci. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lekarza pediatrę Tomasza Sławatyńca i blogerkę Martę Lech-Maciejewską, aby powiedzieli dlaczego warto szczepić i gdzie szukać informacji na temat szczepień. Od 2017 r. do kalendarza szczepień obowiązkowych dochodzą pneumokoki. Które dzieci obejmą te szczepienia?

  Jak już informowaliśmy w Dzień Dobry TVN, rodzina Małyszów padła ofiarą stalkingu. Tylko u nas Izabela i Adam Małyszowie opowiedzieli o szczegółach tej sprawy. Kiedy zaczęło się nękanie? Kto jest stalkerem? Czy osoba ta została ukarana? I wreszcie, dlaczego rodzina zdecydowała się na upublicznienie danych stalkera?

  Imbir potrafi solidnie zadbać o nasze zdrowie. Kto szczególnie powinien po niego sięgać? Z czym go łączyć, aby był najbardziej skuteczny? Jak go przechowywać? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska. Dowiedzieliśmy się również, o jakiej porze dnia osoby walczące z przeziębieniem powinny pić napar z imbiru.

  Podczas "Licealiady", zawodów organizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, doszło do tragedii. Zmarł jeden z nastoletnich zawodników. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Krzysztofa Mizerę, dietetyka sportowego i fizjologa, który odpowiedział nam na pytania: co może być przyczyną takich nieszczęśliwych zdarzeń, czy młodzi sportowcy w Polsce przechodzą odpowiednie badania i, jak ta sytuacja wygląda w innych krajach.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Sonię Bohosiewicz, Małgorzatę Tchurz terapeutę neurorozwojowego i jej podopiecznego Szymona Bachurskiego, który zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Czym jest neofobia żywieniowa i jak się objawia? Na czym mogą polegać problemy żywieniowe u dzieci i jak sobie z nimi poradzić? Zobaczcie!

  W "Zielonych Drzwiach" Anna Maruszeczko spotkała się z Tomaszem Koźmińskim, który stracił wzrok w wieku 16 lat. Przyznaje, że "oswojenie" białej laski zajęło mu sporo czasu. Dziś jest udziałowcem w start-upie, który zatrudnia 100 osób, nurkuje, prowadzi vloga i chodzi na mecze. W tym roku otrzymał również nagrodę Lodołamacza, którą przyznaje się osobom i firmom działającym na rzecz włączenia niepełnosprawnych do społeczeństwa oraz rozwiązują ich problemy.

  Niskie temperatury zniechęcają nas do wychodzenia na zewnątrz, a tym bardziej - joggingu. Alternatywą jest bieżnia na siłowni, jednak sport na świeżym powietrzu daje dużo więcej przyjemności. Co założyć na przebieżkę w chłodne dni? W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka od odzieży do biegania Gabriela Snochowska opowiedziała o właściwościach bielizny termoaktywnej i ocieplanych spodniach do joggingu.

  Doszły do nas niepokojące wieści - otóż według Światowej Organizacji Zdrowia aż 40 proc. antybiotyków jest przepisywanych niewłaściwie. O przyczynach tego zjawiska i skutkach dla zdrowia rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN internistą dr. Pawłem Grzesiowskim. Kiedy antybiotyk jest rzeczywiście niezbędny? Do czego potrzebne są probiotyki?

  Intuicja, znana również jako szósty zmysł, jest ponoć domeną kobiet, dlatego też do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trzy przedstawicielki płci pięknej: Annę Cieślak i Edytę Herbuś oraz wizjonerkę Aidę Kosojan-Przybysz. W jakich sytuacjach polegają na tym, co podpowiada im serce? Czy da się rozwinąć wrodzony zmysł intuicji, a jeśli tak, to jak go ćwiczyć?

  Dla Marka Starka miała to być tylko rutynowa wizyta u lekarza. Niestety tuż przed wejściem na teren Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku dostał zawału. W pobliżu nie było ani lekarza, ani ratownika. Były natomiast dwie panie: Barbara Dzielska i Marta Jurewicz, które pracują w szpitalu w charakterze gońców. Co zrobiły, aby ratować pana Marka? Jak należy wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową?

  Pewna 14-letnia Brytyjka wygrała w sądzie batalię o możliwość poddania jej ciała krionice, czyli głębokiemu zamrożeniu na lata. Chciała tego, ponieważ miała nadzieję, że w przyszłości medycyna będzie w stanie uporać się z rzadkim nowotworem, na który zachorowała. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dra hab. Tomasza Zaleskiego z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN, aby zapytać, czym jest krionika i czy rzeczywiście jest sposobem na nieśmiertelność.

  Od 4 lat rodzina Małyszów jest nękana przez pewną nastolatkę. Po interwencjach, które okazywały się mało skuteczne Iza Małysz postanowiła ujawnić personalia stalkerki. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prawnika Jagnę Piwowarską, aby zapytać o definicję stalkingu i przepisy prawne, które go regulują. Dlaczego w Polsce ofiary nękania mają problemy ze skutecznym dochodzeniem swoich praw? Natomiast od dziennikarki show-biznesowej Barbary Pasek dowiedzieliśmy się, którzy z polskich celebrytów byli stalkowani przez swoich psychofanów.

  Na półkach sklepowych można znaleźć wiele produktów mających umilić dzieciom kąpiel. Niestety są wśród nich takie, które mogą być niebezpieczne dla malucha. Jak wybierać te odpowiednie? Jakie zmiany na skórze powinny nas zaniepokoić? Czy należy kąpać dziecko codziennie? O tym gość Dzień Dobry TVN ordynator oddziału pediatrycznego w szpitalu na Niekłańskiej dr Aneta Górska-Kot. Ile razy w tygodniu kąpie się Marcin Prokop?

  O sytuacji kobiet w Polsce rozmawialiśmy z prezeską fundacji "Feminoteka" Joanną Piotrowską: "Cały czas statystyki są na tyle zatrważające, (...) że cały czas musimy nagłaśniać kwestię przemocy wobec kobiet i proponować jakieś środki zapobiegawcze i jakieś rozwiązania"

  Cały świat ogarnęło fitnessowe szaleństwo, jednak nie wszyscy mają czas aby codziennie spędzać długie godziny na siłowni. Czy można utrzymać szczupłą sylwetkę mało ćwicząc i nie męcząc się głodówkami? "Mniej tłustego mięsa, więcej warzyw" powiedział w studiu Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey i przedstawił między innymi przekąski, które nie tuczą, a dają uczucie sytości na długi czas.

  Medycyna ciągle idzie do przodu i nie mowa tu tylko o skomplikowanym sprzęcie medycznym, nowoczesnych terapiach i operacjach bez nacinania skóry. Dziś porozmawialiśmy o... termometrze. Czy te współczesne różnią się czymś od tradycyjnych, poza brakiem rtęci? Pani Gadżet, czyli Anna Ibisz-Nowak pokazała w studio Dzień Dobry TVN jak działają i jakie dodatkowe funkcje mają.

  Istnieją aż 272 opisane rodzaje migreny. Na napadowy ból głowy cierpi aż 15% ludzi na świecie. Osoby odczuwające tak duży ból przyjmują ogromne ilości leków, które z kolei szkodzą między innymi na wątrobę i układ trawienny.Dodatkowo pacjenci uodparniają się na farmaceutyki. Niedawno na rynku pojawiła się innowacyjna metoda w walce z bólem - neurostymulacja. Czy jest bezpieczna? O rewolucji w dziedzinie neurologii porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z lek. med. Adamem Górką.

  Proszki, płyny, kapsułki, a nawet orzechy. Do białego, kolorowego, czarnego, wełnianego i specjalnie dla alergików. Z Niemiec, czy polskie? Ekologiczne, zrobione w domu czy te standardowe? Wielość detergentów piorących jest wręcz przytłaczająca i sprawia, że pozornie prosta czynność polegająca na wrzuceniu do pralki brudnych ubrań, a po pewnym czasie wyciągnięciu z niej czystych, staje się nie lada wyzwaniem. Z gąszczu mydlin i pytań wyciągnęła nas w Dzień Dobry TVN Katarzyna Bosacka.

  Endokrynolog dr Monika Szymańska wytłumaczyła prowadzącym Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi jak działa niezwykły hormon wytwarzany przez nasz organizm. Mowa o leptynie - substancji odpowiedzialnej za odczuwanie łaknienia. Naukowcy ciągle zastanawiają się jak wykorzystać go przy leczeniu otyłości. Czy w przyszłości stanie się panaceum na wszystkie nasze problemy związane z nadmiernym łaknieniem?

  Przed kadrą trenera Nawałki bardzo ważny mecz z Rumunią. Drużyny będą walczyć o punkty w eliminacjach do mundialu 2018. Jak piłkarze spędzają czas w dniu spotkania? Co robią, aby się zrelaksować? Z Grzegorzem Krychowiakiem i Wojciechem Szczęsnym rozmawiała Ula Chincz. Dziennikarka Dzień Dobry TVN zapytała też o partnerki piłkarzy i stosunek do mody :)

  Każdego roku na świecie przed czasem rodzi się ok. 15 mln dzieci. W Polsce co 10. dziecko przychodzi na świat jako wcześniak. W Dzień Dobry TVN gościliśmy rodziców maluchów, które urodziły się w 24. tygodniu ciąży: Ewę i Pawła Kijewskich oraz Magdalenę Krupińską. Powiedzieli nam, jak wyglądała walka o życie ich dzieci – Lilianki i Norberta. Dowiedzieliśmy się również, czym jest i co daje kangurowanie.

  Boją się go bakterie, wirusy, pasożyty, a nawet wampiry ;) O naturalnym antybiotyku jakim jest czosnek i jego zaletach mówiła w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl Naturalnie! Agnieszka Cegielska. Z czym łączyć czosnek, aby zneutralizować jego zapach? Kto się powinien go wystrzegać? Czy warto kupować czosnek z Chin?

  ASMR to zjawisko przyjemnego mrowienia w głowie, okolicach szyi i pleców wywołane poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. Potwierdzono naukowo, że ASMR ma pozytywny wpływ na zdrowie, walkę z depresją i bezsennością. W Dzień Dobry TVN gościliśmy vlogera Adriana Biskupa, którzy tworzy materiały ASMR. Zapytaliśmy go, czy ta metoda działa na wszystkich i dlaczego te dźwięki na nas tak działają?