Nasz dyżurny specjalista Dr Piotr Gryglas, jak co tydzień, radził państwu w trudnych problemach zdrowotnych.
Doktor Piotr Gryglas odpowiada w każdą środę na e-maile widzów nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl Jeżeli chcesz skorzystać z porady naszego eksperta, wyślij do nas e-mail!
Jak co tydzień w naszym studiu dr Piotr Gryglas odpowiadał na Państwa pytania.
Trzy miesiące temu dowiedziałam się że mam bakterie coli w gardle. Lekarz przepisał mi antybiotyk i preparaty do płukania gardła, co nie pomogło. Proszę mi pomóc - pisze Magdalena. Co na to dr Piotr Gryglas, ekspert Dzień Dobry TVN.
Doktor Piotr Gryglas odpowiada na pytania widzów Dzień dobry TVN nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl
Doktor Piotr Gryglas omówił w Dzień Dobry TVN problem nadmiernego spożywania napojów energetyzujacych, składu płynów do płukania ust oraz podwyższonej prolaktyny, która uniemożliwia zajście w ciążę.
- Proszę byście poruszyli temat przeziębień u kobiet w ciąży. Leczyć się naturalnymi sposobami czy antybiotykami? Czy z gorączką trzeba iść do lekarza, czy można przeczekać ją w domu? Jak wpływa takie przeziębienie na nienarodzone dziecko? - napisała do nas Pani Asia. Co na to doktor Piotr Gryglas?
Jak cukrzyca może wpłynąć na rozwój dziecka? Jakich leków nie można stosować podczas ciąży? Jakie są skutki uboczne na przyjmowanie leków hormonalnych? Na te i wiele innych pytań nadesłanych przez widzów na skrzynkę zdrowie@tvn.pl odpowiedział doktor Piotr Gryglas, gość Dzień Dobry TVN.
"Cierpię na szumy uszne. Zjadłam juz wagon leków i nic nie pomaga. Głowa i uszy są w jak najlepszym stanie. Najprawdopodobniej jest to ból z kręgosłupa. Co mam robić, bo chyba oszaleję. Ten szum nasila się i utrudnia mi życie. Nie mogę już nawet spać. Proszę o pomoc - pisze na skrzynkę zdrowie@tvn.pl Pani Lucyna. Co na to doktor Piotr Gryglas?
Jak co tydzień, nasz ekspert doktor Piotr Gryglas, odpowiada na listy widzów dotyczące zdrowia. Tym razem radzi, czy warto szczepić się na ospę, jakie są sposoby na ukąszenia owadów oraz, jak rozpoznać pierwsze objawy wstrząsu anafilaktycznego.
O leczeniu haluksów, obserwacji języka oraz nadczynności i niedoczynności tarczycy rozmawialiśmy w DDTVN z doktorem Piotrem Gryglasem.
W każdy poniedziałek w Dzień Dobry TVN gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na listy widzów Dzień Dobry TVN.
Jak co tydzień, w naszym studiu, gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na listy naszych widzów. Jeżeli masz pytanie do lekarza, pisz na adres zdrowie@tvn.pl
Jak co tydzień, w każdą środę, doktor Piotr Grylas odpowiada na pytania widzów programu Dzień Dobry TVN. Jeżeli chcesz uzyskać poradę internisty, pisz na adres: zdrowie@tvn.pl
W każdy poniedziałek w Dzień Dobry TVN gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na listy nadesłane przez widzów na skrzynkę: zdrowie@tvn.pl. Jakie problemy zdrowotne omówił tym razem?
Z doktorem Piotrem Gryglasem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN m.in. na temat wiosennego przesilenia i tego, jak radzić sobie ze spadkiem formy.
W każdy poniedziałek w Dzień Dobry TVN gościmy doktora Piotra Gryglasa, który odpowiada na nadesłane przez Was e-maile. Dzisiejszy odcinek poświęcił trzem zagadnieniom: terminowi ważności leków, pękającym naczynkom oraz omdleniom po przebudzeniu. Na Wasze e-maile czekamy pod adresem: zdrowie@tvn.pl
Doktor Piotr Gryglas, raz w tygodniu, odpowiada w programie Dzień Dobry TVN na e-maile nadesłane na skrzynkę zdrowie@tvn.pl O co tym razem pytali go widzowie?
Doktor Piotr tym razem odpowiada na pytania widzów dotyczące rekonwalescencji po przebytej operacji jajników, podwyższonego cholesterolu oraz dolegliwości po wykonanym tatuażu.
Jestem matką czternastoletniej dziewczynki. Od jakiegoś czasu córka jest senna, apatyczna i dużo pije. Czy to zwyczajne przemęczenie, czy objaw czegoś poważniejszego - napisała do Dzień Dobry TVN zatroskana mama. Co na to doktor Piotr Gryglas?
W każdą środę spotykać się będziemy w Dzień Dobry TVN z internistą Piotrem Gryglasem. Nasz ekspert zajął się dziś problem przybrania na wadze po porodzie, uciążliwym świądem skóry oraz kontuzją ręki.
Dr Piotr Gryglas raz w tygodniu, w środę, odpowiada na pytania widzów.
Kobiety nie są wobec siebie uprzejme. Co więcej, im bardziej jesteśmy sfrustrowane, tym bardziej wyżywamy się na innych kobietach. Dlaczego tak się dzieje? Czy solidarność jajników jest tylko pustym sloganem? Porozmawialiśmy o tym w kolejnej odsłonie cyklu „Kobiece DNA”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Pawlikowską, Bognę Sworowską oraz Dominikę Gwit.
Wedle tradycji choinkę trzymamy w domu do 6 stycznia, czyli do święta Trzech Króli. Rozebranie drzewka bywa czasami kłopotliwe. Jak chować ozdoby choinkowe, by bez problemu odnaleźć je za rok? Swoimi sposobami w studiu Dzień Dobry TVN Maria Zduniak.
Czy jedzenia mięsa może być szkodliwe? Jeśli już jemy mięso, jakie powinniśmy jeść, a którego powinniśmy zdecydowanie unikać? Lepiej wybrać kurczaka, indyka, a może wołowinę? A jeśli już zdecydujesz się na przejście na wegetarianizm, co powinieneś jeść i czym zastąpić mięso w diecie?
W 41. Rajdzie Dakar - pierwszy raz w historii tych zawodów - wystartowała osoba z zespołem Downa. Jest nią Peruwiańczyk Lucas Barron. 25-latek jedzie jako pilot w aucie, za kierownicą którego siedzi jego ojciec Jacques. Na czym dokładnie polega jego praca? O zadania pilota zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: kierowcę rajdowego i wielokrotnego uczestnika Rajdu Dakar Krzysztofa Hołowczyca.
Naukowcy ostrzegają, że nawet jedna nieprzespana noc może zwiększyć apetyty na niezdrowe jedzenie. Dlaczego tak się dzieje? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: specjalistkę ds. żywienia Emilię Cesarek i specjalistę ds. zaburzeń snu, psychiatrę dra n. med. Tadeusza Piotrowskiego. Co według nich należy jeść, żeby dobrze spać? I jak spać, żeby nie przytyć?
Kamienna, warzona, himalajska, hawajska. Jest wiele rodzajów soli. Która jest najlepsza dla naszego zdrowia? W studiu Dzień Dobry TVN o soli porozmawialiśmy z dietetykiem Urszulą Somow.
O problemie alkoholizmu wśród kobiet zaczęliśmy rozmawiać dopiero niedawno. Najnowszy film Kingi Dębskiej „Zabawa, zabawa” pokazuje go w sposób brutalnie prawdziwy i rozprawia się z powszechnie funkcjonującymi mitami na temat kobiecego picia.
Udar mózgu coraz częściej występuje u dzieci i młodzieży. Jedną z osób, u której stwierdzono tę dolegliwość była bardzo utalentowana nastoletnia tancerka Magda Dederko. Co było przyczyną udaru, którego doznała? Czego bała się najbardziej w trakcie leczenia? Czy udar wpłynął na jej sprawność intelektualną i fizyczną?