Woda stanowi 60-70% masy dorosłego człowieka. Jest niezbędna do życia. Dawid Kozioł, ekspert od ekologicznych gadżetów, zaproponował dziś kilka rozwiązań, które ułatwią nam nawadnianie naszego organizmu. Jak skutecznie oczyszczać wodę, jak zrobić wodę gazowaną i jakie gadżety ułatwią nam zabranie wody w podróż?
Terapia simontonowska to rodzaj psychoterapii skierowanej do osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Na czym polega? Czy ludzie mają świadomość jej istnienia? Gdzie jest dostępna? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 Rafała Poniatowskiego, który skorzystał z terapii simontonowskiej oraz prof. Jerzego Stuhra - ambasadora Centrum Psychoonkologii UNICORN.
Frutarianizm to dieta, która dopuszcza jedzenie tylko i wyłącznie owoców. O tym, czy można jeść tylko owoce w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z dietetyk Anną Radowicką.
W dzisiejszym programie Qczaj ćwiczy z Agatą, która zgłosiła się do naszego progamu, ponieważ chciała spełnić swoje wielkie marzenie. Agata dzięki ciąży i urodzeniu córeczki, a także dzięki Qczajowi wygrała walkę z bulimią. Dziś regularnie ćwiczy z Qczajem. zobaczcie ich trening.
Wymiana dętki rowerowej to czynność, którą trzeba wykonać po tym, gdy w trakcie jazdy przebije się oponę i dętkę, czyli mówiąc kolokwialnie – złapie się gumę. O ile wymiana dętki w przednim kole nie stanowi jeszcze takiej trudności, o tyle wymiana dętki w tylnym kole roweru może przyprawić o zawrót głowy – konieczne jest bowiem rozkręcenie mechanizmu przerzutek, tarcz hamulcowych itp. Czy aby na pewno? Jak wymienić dętkę w rowerze (bez zdejmowania koła lub ze zdejmowaniem)?
Nieprawidłowy kłus konia wynika najczęściej z nieprawidłowej budowy stawów zwierzęcia, braku odpowiedniego treningu i utrwalenia złych nawyków. Powodem może być również niedostateczna wiedza i umiejętności jeźdźca, który ma problem z prawidłowym dosiadem. Złe prowadzenie konia, zbyt mocne ciągnięcie wodzy, jedynie pogłębia defekty jazdy.
Podbródek to nadmiar tłuszczu, z którym borykają się osoby w każdym wieku. Problem możemy rozwiązać m.in. ćwiczeniami na drugi podbródek, które należy powtarzać kilka razy w tygodniu. Poznaj podstawowe ćwiczenia na pozbycie się podbródka.
Siostry Narain udowadniają, że jeżeli jesteś zadbaną, "dokochaną" wersją samej siebie, możesz dać więcej ludziom i całemu światu. W oparciu o tę tezę napisały poradnik "Dbaj o siebie", który wyprzedał się w tydzień i zyskała rzeszę miłośników. O swojej książce Nadia i Katia opowiedziały w Dzień Dobry TVN.
Nowe buty sportowe cieszą każdego, niezależnie od wieku czy płci. Niekiedy jednak radość ta znika, gdy zaczynają obcierać, co jest spowodowane np. źle dobranym rozmiarem lub nieodpowiednią szerokością butów. Dowiedz się, jak rozciąga się buty sportowe różnymi domowymi sposobami – a jest ich co najmniej kilka.
Kiedy mierzymy buty w sklepie, niemal zawsze wydają się wygodne. W domu jednak sytuacja może ulec zmianie i obuwie zacznie obcierać. Poznaj sprawdzone sposoby na rozciągnięcie butów z tworzywa sztucznego.
O tym, czy i jak możemy zapobiegać chorobom przenoszonym przez kleszcze rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. dr hab. n. med Joanną Zajkowską - ekspertem kampanii "Nie igraj z kleszczem - wygraj z kleszczowym zapaleniem mózgu". Szczepionka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu (KZM). Co nam daje? Dlaczego warto się zaszczepić ?
Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) - to druga najczęstsza choroba wywoływana przez kleszcze, obok boreliozy. Jakie są objawy kleszczowego zapalenia mózgu? Jakie powikłania powoduje ta choroba? O tym, jak się przed nią chronić rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z prof. dr Joanną Zajkowską z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Ocet jabłkowy od lat ceniony jest za właściwości zdrowotne. Stosowany w celu zwiększenia odporności na infekcje, pobudzenia krążenia czy oczyszczenia wątroby. Przeprowadzone badania potwierdziły, że działa antybakteryjnie, obniża poziom glukozy we krwi i może pomagać w odchudzaniu. Prosty w przygotowaniu może znaleźć się w każdej domowej apteczce.
W 2016 roku Paweł Kid Kidoń zdobył tytuł Mistrza Świata w basketball freestyle, a w 2018 roku - tytuł Mistrza Polski. Podczas występu Harlem Globetrotters w Katowicach przejął piłkę od jednego z zawodników i zaczął żonglować nią tak, że zadziwił legendarną drużynę koszykarzy oraz zebranych w hali widzów. Od kiedy trenuje basketball freestyle? Kto jest jego idolem? Czy długo musi ćwiczyć triki, aby dojść do mistrzowskiego poziomu? Paweł Kid Kidoń był gościem Dzień Dobry TVN.
Ryby to źródło witamin, składników mineralnych i bogactwo kwasów omega-3. Ryby powinniśmy jeść przynajmniej dwa razy w tygodniu. Najczęściej sięgamy jednak po ryby wędzone. Czy są one równie zdrowe, co te świeże?
Czy może być jedno lekarstwo na wszystkie typy raka? Izraelscy badacze uważają, że tak i już za rok to udowodnią. Na czym ma polegać ich terapia? Z izraelskim biotechnologiem dr Ilanem Moradem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Triangle Dance Challenge to nowe wyzwanie taneczne, które opanowało internet. Ma charakter viralowy i w przeciwieństwie do na przykład Crocs Challenge i Vans Challenge nie wymaga zrzucenia z dachu ulubionej pary butów. Na czym dokładnie polega Triangle Dance Challenge? Czy łatwo wykonać to zadanie? Sprawdzili to prowadzący Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz nasza reporterka Basia Pasek.
Przy takiej pogodzie sezon rowerowy uważamy za otwarty. Na rogu Hożej i Marszałkowskiej Maja Włoszczowska podpowiedziała, jak przygotować rower do sezonu. Na co trzeba zwrócić uwagę?
Qczaj postanowił rozruszać rzycie uczestników Big Brothera. Jakie ćwiczenia zafundował mieszkańcom domu Wielkiego Brata? Dali radę? Zobaczcie!
Rozkład dnia Filipa, Justyny i Tomka pozwala im ćwiczyć jedynie w nocy. Jak im się to udaje? Lubią nocne treningi? Zobaczcie!
Plastikowe butelki została wprowadzone do użytku spożywczego w latach 70. XX wieku. Pierwsze z nich ulegną rozłożeniu dopiero za 450 lat! Dlatego tak ważne jest, byśmy recyklingowi plastikowe opakowania. O tym, jak to zrobić w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Dawid Kozioł.
W tradycji latynoamerykańskiej curanderos to uzrdowiciele, którzy potrafią leczyć, udzielać mądrych rad i być wzorem duchowej dyscypliny. Czy w Meksyku są oni popularni? Czy można oficjalnie korzystać z ich porad? Każdy może zostać curandero? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN Ilianę Ramirez Rangel - doktor farmakobiologii, która pochodzi z rodziny z tradycjami curanderos.
"Data minimalnej trwałości" i "termin przydatności" to informacje, które muszą znaleźć się między innymi na opakowaniach produktów spożywczych. Obowiązek ich umieszczenia ciąży na producencie i wynika z przepisów regulujących znakowanie żywności. Czym różni się termin przydatności od daty minimalnej trwałości? Jak odczytywać sformułowania "Najlepiej spożyć przed..." i "Należy spożyć do..."? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr inż. Izabelę Porębską, Kierownika Pracowni Badania Jakości Mikrobiologicznej, Zakład Mikrobiologii, Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego.
Czy rosnące w sztolniach grzyby mogą być pomocne w leczeniu nowotworów? Ewa Kozłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi badania, których wyniki dają odpowiedź twierdzącą. Postanowiliśmy zapytać ją, na czym dokładnie polega jej praca naukowa i w jaki sposób grzyby znalezione w śląskich sztolniach mogą przyczynić się do wynalezienia leku na raka.
Poznajcie pierwszego w Polsce naukowca, który zdobył tytuł doktora jeszcze przed ukończeniem studiów doktoranckich. Mateusz Hołda to 26-letni kardiolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień leczy pacjentów jako lekarz rezydent, pracuje badawczo i... podbija świat nauki.
U Adama Jeża przeszczep był konieczny, ponieważ na skutek choroby autoimmunologicznej jego organizm atakował i niszczył własną wątrobę. Magdalena Trębicka przeszła już trzy przeszczepy wątroby oraz jeden przeszczep szpiku. Pokazujemy niezwykłe historie ludzi, których życie ocaliły wysiłki transplantologów oraz miłość i wsparcie bliskich.
Z najnowszych badań wynika, że spożywanie 3-4 jajek dziennie może zwiększyć ryzyko chorób serca, a nawet przedwczesnej śmierci. Głównym winowajcą ma być obecny w jajkach cholesterol. Rzeczywiście jest się czego bać? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dietetyk Annę Radowicką.
Katarzyna Limanowska po dwóch ciążach ważyła 108 kg. Na początku ją to załamało, ale w końcu postanowiła zrzucić nadmiar kilogramów. Kiedy tylko może, korzysta więc z ćwiczeń Qczaja, które ten zamieszcza w sieci, kręci hula hop i od niedawna wprowadziła do treningów orbitrek. Jej marzeniem było poznanie trenera. Jakie ćwiczenia jej zaproponował, kiedy się spotkali?
Paweł Rutyna jest kierowcą TIRa, który zmienia biegi, jak żaden inny - sprinty, półmaratony, maratony - jest tego cała skrzynia biegów. Nawet podczas dalekich tras po Europie nie rezygnuje z treningów. Od kiedy zajmuje się bieganiem? Jak wyglądają jego treningi? Z Pawłem spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Sylwia Krawczyk jest trenerem personalnym i instruktorką krav magi. Jakiś czas temu pokonała bulimię, która zostawiła jej przykrą pamiątkę – zniszczone zęby. Dzięki pomocy specjalistów z Malo Clinic Warsaw, odzyskała piękny uśmiech. Jak jej życie zmieniło się po zabiegu? Sylwię i doktora Armando Lopesa z Malo Clinic gościliśmy w Dzień Dobry TVN.