Czy tabletki i inne preparaty odchudzające działają? Poznajcie całą prawdę o przemyśle farmaceutycznym zajmującym się suplementami odchudzania.
Każdy z nas miał kiedyś okazję hodować rzeżuchę. Jeśli nie na Wielkanoc, to na lekcji biologii. Czy to oznacza, że mamy już tytuł "kiełkmastera"? Oczywiście nie. Dlatego w Dzień Dobry TVN Tomasz Kok, specjalista w dziedzinie ogrodnictwa, zdradził nam wszystkie arkana sztuki domowej hodowli kiełków. Co możemy wykiełkować? Czy potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt? Dlaczego warto jeść kiełki? I ile trwa ich hodowla?
Kamil Stoch to polski skoczek narciarski, wielokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata, trzykrotny olimpijczyk. Wczoraj w konkursie Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Oberstdorfie zajął 6. Miejsce. Katarzyna Jaroszyńska gościła w rodzinnej miejscowości skoczka oraz porozmawiała z tatą sportowca Bronisławem Stochem.
To była pierwsza tego rodzaju operacja w Polsce. Zespół specjalistów z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie przeprowadzi skomplikowaną operację – rekonstrukcję ubytku połowiczego twarzy powstałego po przebytym leczeniu nowotworu głowy. O jej przebiegu opowiedziała nam dr Anna Bromirska-Małyszko, chirurg, Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.
Katarzyna Kowalik jest Mistrzynią Europy Miss Bikini Fitness. Jej trenerem jest jej mąż Mikołaj - mistrz i rekordzista Polski w klasycznym wyciskaniu sztangi na ławeczce. Małżeństwo o wspólnej pasji do sportu opowiedziało w studiu Dzień Dobry TVN.
Czym różni się tenis stołowy od ping ponga? Dlaczego Andrew Baggaley zdecydował się na tę drugą dyscyplinę? Jaki jest jego zdaniem poziom ping ponga w Polsce? Ile pieniędzy zarabiają zawodowi zawodnicy? Czy w tej dyscyplinie rzeczywiście nie istnieje podział ze względu na płeć zawodników?
Moda na wlewy witaminowe przyszła do nas z Zachodu. O kuracji mówi się, jako cudownym remedium na wszelkie dolegliwości urodowe, a także zdrowotne. O tym, czym są wlewy witaminowe, jakie jest ich zastosowanie i czy faktycznie mają takie cudowne działanie, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z internistą, dr Piotrem Gryglasem.
Uczeni z Uniwersytetu w Granadzie wzięli pod lupę paragony ze sklepów oraz restauracji w Hiszpanii, Brazylii i Francji, by zbadać, czy papier do ich wydruku zawiera substancje chemiczne groźne do zdrowia. Okazało się, że w jego składzie znajduje się bisfenol A, mający związek z zaburzeniami systemu dokrewnego. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy chemiczkę Urszulę Koss, aby zapytać, czy dotykanie paragonów może być rzeczywiście niebezpieczne dla zdrowia, czym jest bisfenol A i jak dostaje się do organizmu.
Artur Szczepaniec chodził do gimnazjum, kiedy odkrył, że jest gejem. Długo nie mógł sobie poradzić, z tym co czuł. Remedium na homoseksualizm miało być liceum katolickie. Chłopak miał nadzieję, że godziny modlitw w kaplicy pomogą mu stać się heteroseksualnym. Inną osobą, która początkowo bała się swojego homoseksualizmu i chciała zmienić orientację seksualną jest Marek Dudys. Wierzył, że jeśli nie będzie patrzył na mężczyzn, a skoncentruje się na kobietach, to stanie się heteroseksualny. Czy obaj mężczyźni w końcu pogodzili się z tym, że są gejami? Jak traktują ich inni wierni?
Szafran - najdroższa przyprawa świata. Kosztuje ok. 30 tysięcy złotych za kilogram. Ta drogocenna przyprawa ma wiele zastosowań w kuchni i lecznictwie. Jak używać szafranu? O szafranie rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Agnieszką Cegielską.
To projekt, który ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na czym dokładnie polega i na jakim etapie w tej chwili się znajduje? Z jego pomysłodawcą, Wojciechem Szatkowskim, spotkał się Robert Stockinger.
W dzisiejszych czasach nikt sobie nie wyobraża codziennego funkcjonowania bez smartfona, ale trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać, ponieważ w przeciwnym razie może prowadzić do fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu. Jak objawia się ten nałóg? Jakie mogą być jego przyczyny? Do czego prowadzi? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN socjologa dra Macieja Dębskiego.
W dzisiejszym programie Qczaj ćwiczy z Malwiną Bolwińską, która jest mamą trójki dzieci. Pani Malwina zgłosiła się do Qczaja, ponieważ po ciążach nastąpiło u niej rozejście się mięśni prostych brzucha. Jak w takim przypadku powinien wyglądać trening?
Zawroty głowy to nie choroba, ale możliwy objaw różnych chorób. Jak radzić sobie z zawrotami głowy? Kiedy zawroty głowy mogą świadczyć o jakiejś chorobie? Kiedy iść z zawrotami głowy do lekarza?
Hipotermia to wychłodzenie organizmu, które może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Powodem hipotermii jest nie tylko mróz, ale też wiatr, który potęguje odczucie zimna. Skutkiem wyziębienia są odmrożenia. Jakie są ich objawy i jak je leczyć?
Jesteś uzależniony od zakupów? Sprawdź czy na pewno nie jesteś zakupoholikiem - i odpowiedz na kilka pytań. Jeśli okaże się, że jednak problem zakupów cię dotyczy, poznaj podstawowe rady, które pomogą ci w walce z nałogiem.
Siara bydlęca to wczesne mleko krów, które ze względu na bogactwo składników aktywnych, ma właściwości zdrowotne. W jakich dolegliwościach można ją stosować? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła dietetyk kliniczna Milena Nosek.
Od 1 stycznia 2019 roku, na liście leków refundowanych nie ma jedynego dostępnego medykamentu na zaawansowanego raka podstawnokomórkowego. Dlaczego tak się stało? Czy jest szansa, że Ministerstwo Zdrowia zmieni decyzję? Co to jest rak podstawnokomórkowy skóry?
Wstyd przybiera różne oblicza. Może on dotyczyć wyglądu zewnętrznego, emocji czy kontaktów z innymi ludźmi. Skąd się bierze wstyd? Czego wstydzą się kobiety? Czy kobiety wstydzą się inaczej niż mężczyźni? Jak pokonać wstyd i cieszyć się w pełni swoim życiem? W studiu Dzień dobry TVN o wstydzie porozmawialiśmy z psycholog Joanną Chmurą i aktorkami Sylwią Gliwą i Marią Konarowską.
Bohaterami kolejnego odcinka cyklu Dzień Dobry TVN "Naturalnie!" są aloes, żyworódka oraz zioła: rozmaryn, mięta i bazylia. Jakie właściwości prozdrowotne mają te rośliny? Sprawdziła to prowadząca cykl Agnieszka Cegielska.
Biustonosz do spania nie sprawdza się. Naukowcy kilkukrotnie już wypowiadali się na ten temat i ich opinia jest jednoznaczna. Spanie w staniku nie ma żadnych zalet, natomiast może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Mimo tak radykalnego stanowiska naukowców, wiele kobiet żyje w przekonaniu, że stanik do spania to gwarancja jędrnego biustu.
Czym jest patriarchat? Jak jest rozumiany w etnografii, socjologii, a jak w podejściu feministycznym? Na czym polega patriarchat w rodzinie, a na czym w społeczeństwie? Dominacja mężczyzn w społeczeństwie zaczęła się już w kulturach pierwotnych. Do dziś w większości krajów naszego kręgu kulturowego to kobieta przyjmuje nazwisko męża, a nie odwrotnie.
Czym jest niskie poczucie własnej wartości i jak sobie z nim radzić? Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu z nas.
Masz problemy z odchudzaniem? Mimo stosowania diet i treningów nie udaje ci się zrzucić zbędnych kilogramów? Być może masz problem z hormonami. Jak to sprawdzić? Co robić, kiedy okaże się że cierpisz na zaburzenia hormonalne?
Część osób pijących piwo jest przekonana, że uzależnienie od piwa jest mniej niebezpieczne niż w przypadku mocniejszych alkoholi. Piwo, które uchodzi za alkohol lekki i bezpieczny (tak też jest reklamowane), również jest niebezpieczne. Skutki picia piwa w zbyt dużych dawkach są analogiczne jak w przypadku nadużywania wódki czy wina.
Z powodu problemów zdrowotnych Krysia straciła 20 kilogramów. Zbyt szczupła figura ją martwi, dlatego za pomocą ćwiczeń chciałaby nabrać masy. Jaki trening zaproponował jej Qczaj?
Wiele mam, które nie rodziły naturalnie nie ma pomysłu, jak schudnąć po ciąży. Cesarka bardzo ogranicza utratę wagi, dlatego że rana po porodzie jest jeszcze świeża i zaleca się kobiecie unikanie wysiłku fizycznego. Jednak są bezpieczne ćwiczenia także dla mam po cesarce!
Dla prawidłowego rozwoju płodu niezwykle ważne jest dieta przyszłej mamy. Kobiety w ciąży powinny przyjmować nie tylko kwas foliowy i witaminy grupy B, ale ich dieta powinna być bogata w cholinę. Co to takiego i w jakich produktach można ją znaleźć? Jak na organizm dziecka w łonie matki wpływa niedobór choliny? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog i położnik prof. Romuald Dębski.
Co to jest piramida długowieczności? Co się składa na piramidę długowieczności i który z tych elementów jest najważniejszy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Martą Mieloszyk-Pawelec.