Według badań prof. Izdebskiego 1 700 000 mężczyzn w Polsce ma zaburzenia erekcji. Jakie są tego przyczyny? Czy urolodzy wiedzą, jak pomóc panom z tą dysfunkcją? Do Katowic, gdzie trwa kongres Polskiego Towarzystwa Urologicznego pojechał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Na miejscu rozmawiał z prof. Piotrem Chłostą.
Stomatolog dba nie tylko o zdrowie zębów, ale także o ich wygląd. O najnowszych trendach w dziedzinie stomatologii estetycznej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z doktor Magdaleną Żywicką i doktor Wojciech Ryncarz. Czym różni się stomatologia estetyczna od stomatologii?
Podczas zgrupowania w Arłamowie Kamil Glik nabawił się urazu barku. Do kontuzji doszło w czasie gry w siatkonogę. Uraz może go wykluczyć z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Kiedy trener Nawałka podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza Pawła Wilkowicza. Nasz gość opowiedział również o innych piłkarskich kontuzjach, które powstały w dość absurdalnych okolicznościach. Jak podobał mu się wczorajszy mecz Polska - Chile?
Z każdym rokiem rośnie liczba osób uczulonych na słońce. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dermatolog dr hab. n. med. Irenę Walecką, aby zapytać ją, jakie są przyczyny i objawy tej alergii oraz jak sobie z nią radzić.
Dlaczego często jest tak, że to samo wydarzenie pamiętamy inaczej? Co warto pamiętać, a co lepiej zapomnieć? Czy pamięć można ćwiczyć i jakie są jej rodzaje? W Dzień Dobry TVN o tym, jak działa pamięć opowiedział nam Miłosz Brzeziński.
Samotność ma wielki wpływ na nasze zdrowie, powoduje obniżenie sprawności umysłowej, może nawet prowadzić do wcześniejszego zgonu. Jak się okazuje samotność ma wpływ na wiele dziedzin naszego życia. Badania udowodniły ze powodem uzależnień nie są narkotyki a samotność. Nasi eksperci od wielu lat badają wpływ samotności na nasz mózg. Dr hab. Piotr Suffczyński jest fizykiem, który bada mózg i od wielu lat prowadzi wykłady poświęcone jego funkcjonowaniu. Prof. Elżbieta Szeląg jest specjalistą z zakresu neuropsychologii i neurorehabilitacji. Dr Pawel Holas jest psychoterapeutą, lekarzem psychiatrą i seksuologiem. Posłuchajcie, co rekomendują byśmy nie czuli się samotni oraz dłużej i zdrowiej żyli. A o komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy psycholog Monikę Dreger.
Popularne ostatnio "superfoods" to produkty, które w małej ilości zawierają sporą ilość witamin i składników mineralnych. W kolejnej odsłonie "Reakcji łańcuchowej" Aneta Łańcuchowska podpowiada, które z polskich produktów można uznać za "superfoods". Okazuje się, że np. natka pietruszka ma więcej witaminy C niż czarna porzeczka. W jakie jeszcze produkty powinniśmy się zaopatrzyć?
Bycie na diecie wymaga od nas samozaparcia i silnej motywacji. Zwłaszcza od nastolatka, na którego czyha mnóstwo pokus wokół. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Kajetana Osickiego, który schudł 15 kilogramów oraz dietetyczkę Annę Radowicką, która pomogła Kajetanowi pozbyć się nadwagi. Ile czasu trwał proces odchudzania u Kajetana? Czy trudno było mu zaakceptować nowe zasady żywieniowe?
W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska zwraca uwagę, że podczas podróży podchodzimy lekceważąco do tego, co jemy. Będąc w trasie zatrzymujemy się w barach typu fast food lub pijemy kawę na stancji benzynowej. Według Anety najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie prowiantu z domu. Weźmy coś, co zaspokoi nasze łaknienie, będzie łatwe w konsumpcji i dobrze wpłynie na koncentrację np. chrupiące warzywa z makaronem, owoce czy przygotowane w domu owsiane batoniki. Co jeszcze?
W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska opowiedziała o nowalijkach, które już zaczynają nas kusić ze straganów. Czy warto je kupować? Dietetyczka zwróciła uwagę, że od marca na rynku dostępne są nowalijki szklarniowe. Niestety przez brak słońca, producenci nowalijek muszą wspomagać się nawozami azotowymi, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. O tej porze roku zrezygnujmy z nowalijek liściastych. Nowalijek powinny unikać zwłaszcza kobiety w ciąży i dzieci do 3 roku życia. Jeżeli natomiast mamy ogromną ochotę na nowalijki, wybierajmy te, które nie są dużych rozmiarów. Rzodkiewki rozmiarów pomidora na pewno będą przenawożone. Aneta podpowiedziała również, w jaki sposób zmniejszyć zawartość szkodliwych azotanów.
W kolejnej odsłonie serii "Reakcja łańcuchowa" Aneta Łańcuchowska rozprawiła się z mitami dotyczącymi smażenia. Czy w ogóle smażenie jest dla nas zdrowe? Które tłuszcze nadają się do smażenia, a które nie? I co z olejem kokosowym, o którym do niedawna pisano w samych superlatywach?
W kolejnej odsłonie cyklu "Reakcja łańcuchowa" dietetyczka Aneta Łańcuchowska radzi, co jeść, gdy uprawiamy sport. Odpowiednia skomponowana dieta daje nam siłę do ćwiczeń oraz wpływa na szybszą regenerację organizmu. Co jeść przed treningiem, a co po treningu? I jak przygotować domowy izotonik, który nawodni organizm po ćwiczeniach?
Naukowcy z Florydy dowiedli, że komary chętniej atakują ludzi z grupą krwi 0 niż A. Z czego to wynika? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy internistę dr n. med. Ewę Czernicką-Cierpisz, która zdradziła, że komary lubią zapach ludzkiego potu i ciemne ubrania. Co jeszcze? Czego z kolei komary nie znoszą? I jak się przed nimi ustrzec?
W kolejnej odsłonie "Reakcji łańcuchowej" Aneta Łańcuchowska przekonuje, że jedząc pewne produkty, można zachować młodość i witalność. Za starzenie się organizmu odpowiadają wolne rodniki. Są też przyczyną bardzo wielu chorób między innymi miażdżycy, cukrzycy, chorób serca. Poziom wolnych rodników zmniejszają antyoksydanty. Gdzie ich szukać?
U niektórych kobiet brzuch w ciąży jest mocno widoczny, u innych mniej. Od czego zależy kształt, rozmiar i szybkość przyrastania brzucha ciążowego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ginekolog Beatę Sterlińską-Tulimowską. Czy płeć dziecka determinuje wielkość i kształt brzucha? Czy zbyt duży lub zbyt mały brzuch powinien nas zaniepokoić?
90-letni prof. Eugeniusz Murawski jest najstarszym czynnym chirurgiem w Polsce. W dalszym ciągu operuje i prowadzi konsultacje. Jak wygląda jego dzień pracy? Co mówią o nim koledzy ze szpitala i rodzice małych pacjentów? W jaki sposób wypoczywa? Co go interesuje?
Barszcz Sosnowskiego to roślina bardzo niebezpieczna dla ludzi. Wystarczy przejść obok niej, by nabawić się oparzeń. Barszcz najczęściej występuje w południowej i wschodniej Polsce. Jak rozpoznać groźną roślinę? Jak się jej pozbyć? I jak długo utrzymują się rany po oparzeniu barszczem Sosnowskiego? Z Mariuszem Jachimczakiem, który zajmuje się tropieniem i niszczeniem rośliny rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Hasło: "Polska dawaj", które znajdzie się na oficjalnym autokarze polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie wszystkim przypadło do gustu. Jego krytycy mówią, że ma ono niepoprawną konstrukcję i jest zbyt rosyjskie. Jakie zatem błędy językowe zawiera? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy językoznawcę prof. Katarzynę Kłosińską?
Nagietek ma wiele właściwości leczniczych. Nadaje się również do pielęgnacji ciała. O zaletach tej niezwykłej rośliny mówiła w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska.
Do Arłamowa w Bieszczadach, na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mundialem, zjechali się wszyscy nasi reprezentanci. Niektórzy z nich, tak jak Wojciech Szczęsny, przylecieli na miejsce helikopterem. Z Wojciechem Szczęsnym spotkał się w Arłamowie dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. - Od dzisiaj zaczynamy zaczynamy ciężką robotę i 10 dni porządnego przygotowania fizycznego, ta prawdziwa praca przed mundialem zaczyna się od dzisiaj - mówi Szczęsny. Z kim jest w pokoju? Jakie wydarzenie w 2018 roku będzie dla Szczęsnego najbardziej stresujące - Mundial, bycie pierwszym bramkarzem Juventusu Turyn czy może narodziny pierwszego dziecka?
Krew pępowinowa, odpowiednio spreparowana i zamrożona, może w przyszłości uratować zdrowie dziecka, od którego została pobrana. Każdego roku na taki krok decyduje się coraz więcej matek. Zdecydowała się także aktorka Joanna Koroniewska, którą gościliśmy dziś w Dzień Dobry TVN. W studiu towarzyszył jej dr Tomasz Baran, ekspert ds. komórek macierzystych. Czym są komórki macierzyste? Czy przechowywanie krwi pępowinowej do droga inwestycja? Czy w każdym przypadku można pobrać krew pępowinową? W jaki sposób komórki macierzyste są przechowywane?
O tym co i dlaczego naszemu mózgowi "nie mieści się w głowie", opowiedzieli nam Miłosz Brzeziński psycholog biznesu - "To wszystko co trafia do naszej głowy zostaje rozbite na małe kawałki i zmontowane jeszcze raz" oraz Sylwester Kowalski specjalista ds. mechanizmów sterujących mózgiem i technik relaksacyjnych - "Możemy zacząć od tego w jakim jesteśmy wieku, możemy zacząć od tego w jakim jesteśmy nstroju, (...) na jakim sprzęcie słuchamy tego dźwięku". A Wy, ... co słyszeliście? :)
W jakim wieku należy się po raz pierwszy wybrać z dzieckiem do stomatologa? Co zrobić, żeby taka wizyta nie wywarła na małym pacjencie negatywnego wrażenia? Gościem Dzień Dobry TVN była dziś stomatolog dr Urszula Jarosz-Kajdrys.
Pojawiają się w różnych miejscach na ciele. Mogą mieć odmienny kształt, wielkość i zabarwienie. Znamiona. Czy każde znamię jest niebezpieczne i należy je usuwać? Jak chronić je przed słońcem? I jak często powinniśmy znamiona sprawdzać u dermatologa? O znamionach rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dermatologiem Łukaszem Preibiszem.
Jakie są najczęstsze przyczyny nocnego moczenia u dzieci? Jak sobie z nim radzić i czy ten problem dotyczy również osób dorosłych? Gościem Dzień Dobry TVN był dr n. med. Michał Maternik, pediatra, nefrolog z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Jakie objawy powinny zacząć nas niepokoić?
Ponoć masowanie poszczególnych punktów na uszach pozwala wzmocnić wewnętrzne narządy. Masażem ucha można też złagodzić stres. O tym, co może nam dać masaż ucha opowiada w Dzień Dobry TVN dr Sainjaral Byambasuren, lekarz medycyny rodzinnej i specjalistka medycyny naturalnej. Czy u każdego można zastosować tę terapię? Jak należy masować ucho - głaskać czy uciskać? Poznajcie techniki refleksoterapii uszu.
Do lata został już tylko miesiąc, dlatego najwyższy czas, byś zadbała o kondycję. Możesz to zrobić, trenując z Qczajem. Ten człowiek wie, jak motywować do ćwiczeń. Zobacz, jak pokonać w sobie wewnętrznego lenia i spalić tkankę tłuszczową. Raz, dwa, trzy... zaczynamy!
Po wydarzeniach, które rozegrały się na stadionie Lecha Poznań, podczas meczu z Legią Warszawa, na nowo rozgorzała dyskusja na temat tego, jak poradzić sobie ze stadionowymi bandytami. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem Tomaszem Włodarczykiem i Tomaszem Frankowskim, byłym piłkarzem.
"... pomyślałam, że to jest jeden z ważniejszych momentów w moim życiu i chcę się nim podzielić". Zmęczona nieustannymi pytaniami "czy to prawda", Agata opisała swoją sytuację na facebooku. Dziś, o swojej walce z chorobą i codzienności matki dwójki chłopców zmagającej się ze złośliwym nowotworem mózgu opowiedziała w rozmowie z Kingą i Piotrem.
Pani Wioletta była w trzecim miesiącu ciąży gdy uległa wypadkowi i zapadła w śpiączkę. Od tego czasu lekarze walczyli o życie matki i dziecka. Nikola przyszła na świat 13 tygodni przed planowanym terminem. Jej mama pozostaje w śpiączce... O tym skrajnie trudnym przypadku medycznym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dr. Bogusławem Sobolewskim i prof. Ewą Gulczyńską.