Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń – sposoby na proste odchudzanie bez wysiłku

dietetyczna kolacja
Fot. Francesco Carta fotografo / Getty Images
Odchudzanie bez diety jest możliwe. Najważniejsze, aby być cierpliwym i systematycznym, wówczas można schudnąć bez wyrzeczeń. Co więcej, rezygnacja z restrykcyjnych diet na rzecz zdroworozsądkowego spojrzenia na problem odchudzania pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo.

Każdy, kto zastanawia się, jak schudnąć bez diety, powinien spróbować zamienić talerz na mniejszy, a widelec na większy. Skutecznym sposobem na zmniejszenie apetytu jest jedzenie na niebieskich talerzach. W odchudzaniu bez wyrzeczeń może pomóc spożywanie niewielkich porcji jedzenia co 3–4 godziny, samodzielne przygotowywanie posiłków i picie dużej ilości wody.

Więcej:

Jak jeść, żeby schudnąć bez wyrzeczeń?

Nie trzeba rozpoczynać kolejnej niskokalorycznej, monotonnej diety, aby móc cieszyć się szczupłą sylwetką. Istnieje kilka sztuczek, które pozwalają poznać odpowiedzieć na pytanie, jak schudnąć bez diety . W zrzucaniu zbędnych kilogramów może pomóc zamiana dużego talerza na mniejszy , mieszczący zdecydowanie mniejszą porcję jedzenia. W tym przypadku sposobem na odchudzanie staje się złudzenie optyczne. Nakładając niewielką porcję na duży talerz, zjadamy wszystko, czasem decydujemy się na dokładkę. Taka sama porcja jedzenia na małym talerzyku wydaje się być większą niż jest w rzeczywistości. Kolejnym trikiem, który można wypróbować, testując sposoby na odchudzanie bez diety, jest jedzenie posiłków większym widelcem. Naukowcy zaobserwowali, że jedząc dużym widelcem, pozwalającym nabrać 20% więcej jedzenia, spożywamy o 10% mniejsze porcje. Osoby starające się schudnąć powinny również pomyśleć o kolorystyce używanej zastawy stołowej. Kolorem zmniejszającym apetyt jest niebieski. Nie jest on naturalnym kolorem żywności, kojarzy się raczej z psującym się jedzeniem. Talerz o takiej barwie szybko zabija głód. Zupełnie inaczej działają na nas kolory czerwony, żółty i pomarańczowy, które skutecznie pobudzają apetyt.

Zobacz także: Dieta sokowa – na czym polega i jak wpływa na organizm?

Po wymianie zastawy na niebieską oraz kupnie małych talerzyków i dużych widelców pora w końcu zabrać się za jedzenie. Każdy, kto pragnie schudnąć bez diety i ćwiczeń, ale nie wie jak to zrobić, powinien zacząć celebrować posiłki . Nie można jeść w biegu, na leżąco albo przed telewizorem. Najlepiej jest usiąść przy stole i napawać się aromatem jedzonych dań. Wykazano, że jedzenie w pośpiechu może prowadzić do niestrawności, zwiększenia obwodu talii, podwyższenia cholesterolu LDL w surowicy krwi oraz jest prostym sposobem na zwiększenie wskaźnika BMI. Odpowiedź na pytanie, jak schudnąć bez wysiłku, znają również osoby stawiające w swoim życiu na regularność i systematyczność . Jedzenie co 3–4 godziny niewielkich posiłków wprawia w ruch metabolizm i tym samym ułatwia odchudzanie. Ten sposób jedzenia zapobiega nagłym skokom poziomu glukozy. Regularność w spożywaniu posiłków pomaga uporać się z napadami głodu. Poza tym, małe porcje nie rozpychają żołądka, który szybciej wypełnia się jedzeniem, przez co szybciej wysyła sygnały o byciu sytym.

Jak schudnąć bez diety, gotując w domu?

Pośpiech jest największym wrogiem szczupłej sylwetki. Jedząc szybko, nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się na talerzu lub w ręku. Stawiając na fast foody, można więcej stracić niż zyskać. Jedzenie takiej żywności przysparza dodatkowych kilogramów oraz prowadzi do niedoborów witamin i minerałów. Dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest samodzielne gotowanie w domu. Dzięki zdrowym daniom o wiadomym pochodzeniu ma się więcej energii potrzebnej do aktywności fizycznej. Osoby zastanawiające się, jak schudnąć bez wyrzeczeń, gdy w tygodniu brakuje czasu na gotowanie, powinny pomyśleć o mrożeniu posiłków przygotowywanych w czasie wolnym . Zamrozić można niemal wszystko, i – co jest istotne – niska temperatura ma znikomy wpływ na wartość odżywczą żywności. Pozytywny wpływ na sylwetkę będzie miała też zmiana kolejności posiłków. Najlepiej jest zacząć od zjedzenia sporej dawki warzyw, a dopiero później mięsa z ryżem czy ziemniakami. Warzywa zabijają chęć na bardziej kaloryczne dania.

Jak schudnąć bez wysiłku, pijąc wodę?

Sama woda nie posiada właściwości odchudzających. Pijąc wodę, gdy leżymy na kanapie, nie zgubimy nadprogramowych kilogramów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ona niezbędna w trakcie odchudzania.

Zobacz film: Czym jest dieta niełączenia? Źródło: Dzień Dobry TVN

Woda skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Dzięki niej możliwe jest przyspieszenie metabolizmu. Poza tym, w przeciwieństwie do innych napojów, nie jest źródłem kalorii. Jest więc najlepszym sposobem na zaspokojenie pragnienia. Nawadnia ona organizm, który lepiej zaczyna radzić sobie ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Warto również podkreślić, że woda jest w stanie zniwelować uczucie głodu. Wypicie jej pół godziny przed posiłkiem sprawia, że nie ma się ochoty na duży obiad czy kolacje. O wodzie nie mogą zapominać osoby, które stawiają na wysiłek fizyczny. Woda nawadnia stawy i sprawia, że trening jest zdecydowanie łatwiejszy. Osoby pragnące schudnąć bez odchudzania, ale nie wiedzące jak, nie powinny rezygnować z wody. Warto podkreślić, że dużym błędem jest popijanie jej w trakcie posiłku. Rozcieńcza ona soki trawienne znajdujące się w żołądku i może prowadzić do niestrawności.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości