Ci aktorzy musieli schudnąć lub przytyć do roli. Z kim pracowało się najtrudniej? "Ćwiczył 5 razy w tygodniu"

Kto pomaga aktorom przygotowywać się do roli?
To oni odmienili sylwetki polskich gwiazd
Źródło: Dzień Dobry TVN
Czasem, aby aktor mógł się wcielić w daną postać, charakteryzacja nie wystarcza. Zdarza się, że artyści muszą szybko zbudować masę lub schudnąć. Aby mogli bezpiecznie przejść przez ten proces, z pomocą przychodzą im trenerzy personalni oraz dietetycy. O swojej współpracy z aktorami w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Jacek Friszke, Dariusz Brzeziński oraz Joanna Brzezińska.

Budowanie masy lub odchudzanie. Jak wygląda współpraca trenera z aktorem?

Dariusz Brzeziński, trener personalny, trener body buildingu i dietetyk pomaga aktorom zbudować masę lub schudnąć do filmu. Zapytany o największe zawodowe wyzwanie odpowiedział, że było to przygotowanie Dawida Ogrodnika do roli w filmie "Chce się żyć". - Dawid miał grać faceta chorego, po porażeniu mózgowym i trzeba było go odchudzić tak, żeby wyglądał jak chora osoba, czyli ekstremalnie pozbyć się tkani tłuszczowej. Na szczęście trochę czasu mieliśmy na to, ale to było naprawdę trudne. Dodatkowo aktor musi być w pełni sił witalnych, żeby się przygotować do roli, a z drugiej strony, żeby też na planie grać, nie być zmęczonym, [...], żeby go nie wpędzić w depresję przy tak silnym odchudzaniu - powiedział w Dzień Dobry TVN.

Warto dodać, że w czasie przygotowań do roli Dawid Ogrodnik chodził na siłownię i ćwiczył 5 razy w tygodniu. - Te treningi były dosyć absorbujące - dodał Dariusz Brzeziński.

Joanna Brzezińska, wielokrotna medalistka Polski w aerobiku sportowym, trenerka, instruktorka sportu i dietetyczka wyznała, że jej zdaniem najtrudniejsza była współpraca z Borysem Szycem. - Mamy z nim najwięcej projektów, ale dla mnie to był koszmar, bo Darek, żeby przygotować Borysa do pierwszej roli, do "Wojny polsko-ruskiej", gdzie Borys musiał grać takiego osiłka, mocno zbudowanego, Darek robił straszny bałagan w domu, w kuchni - przyznała. Skąd ten bałagan? Otóż trener samodzielnie przygotowywał posiłki dla aktora. - Jedzenie wychodziło dobrze, wszystko się sprawdziło, aktor się przygotował, ale ja się musiałem dużo nasłuchać z tego powodu, jaki robię, mówić delikatnie, bałagan w domu - tłumaczył Dariusz Brzeziński.

Natomiast Jacek Friszke, trener personalny wyznał, że szczególnie pamięta współpracę z Piotrem Stramowskim. - Zrobił świetną formę, ale sesję zdjęciową do pewnego magazynu miał dopiero chyba 3 albo 4 tygodnie po zdjęciach i wtedy już zdążył troszeczkę uciec od diety i musieliśmy w ciągu dwóch tygodni wrócić z nim szybko do formy - stwierdził. Drugim wyzwaniem był Tomasz Włosok. - Musieliśmy zrobić 20 kilogramów do przodu, kiedy szykował się do roli "Nikosia" - dodał.

Metamorfoza aktora do roli. Co jest najważniejsze?

Aktor, który ma się zmienić fizycznie do roli, musi być zdrowy. - Oprócz tego, że on ma zbudować ciało, to ma przede wszystkim zagrać świetną rolę i w tym nam pomaga nasza wiedza. To nie jest tak, że jest jedna dieta dla wszystkich, to nie jest tak, że jest jeden sposób dla wszystkich. Tak naprawdę Darek pracując z aktorami, [...], budując dietę dla aktora, pomaga im poprzez tę dietę, budować siłę psychiczną - tłumaczyła Joanna Brzezińska.

- W momencie, kiedy przychodzi produkcja do nas i mamy się zająć aktorem, to my się nim zajmujemy, jak zawodowym sportowcem. To nie jest tak, że powiedzmy, przychodzi pan biznesmen i on ma czas na to, żeby codziennie robić trening, [...], że ona ma czas, żeby zrobić 5-6 posiłków dziennie, on nie ma na to czasu. Często są pytania: "Jacek zrobiłeś tego i tego pana, tego i tego aktora w 3 miesiące, jak też chce tak zrobić". Jasne, nie ma problemu, ale zwolnij się z pracy i poświęć się tylko temu - podkreślił.

Czy każdego można fizycznie zmienić i przygotować do roli? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla