Kinga Zawodnik schudła ponad 54 kg. Ta droga nie była łatwa. "Bardzo źle zniosłam operację"

Kinga Zawodnik
Kinga Zawodnik schudła ponad 54 kg. Jak się czuła po operacji?
Źródło: Mateusz Grochocki/East News, Instagram/@kinga_zawodnik_official
Kinga Zawodnik przeszła operację bariatryczną. Znana z programów TVN Style prezenterka w rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o rekonwalescencji, aktualnej wadze i diecie. - Nie miałam siły wstać z łóżka - wyznała.

Z jakim największym problemem zmaga się obecnie Kinga Zawodnik? Czy stosuje dietę? Sprawdź poniżej.

DD_20230423_Otylosc_REP
Operacje bariatryczne u otyłych nastolatków
Źródło: Dzień Dobry TVN

Kinga Zawodnik schudła ponad 54 kg. Jak się teraz czuje?

Operacja bariatryczna to forma chirurgicznego leczenia otyłości, której zazwyczaj poddają się osoby dotychczas bezskutecznie walczące z chorobą. Na ten zabieg zdecydowała się Kinga Zawodnik. W rozmowie z redaktorem dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim prezenterka znana z TVN Style zaznaczyła, że pierwsze chwile po ingerencji medyków "były tragiczne".

- Bardzo źle zniosłam operację i znieczulenie. Miałam ogromny światłowstręt, okropny ból, wszystko mnie drażniło. Nie miałam siły wstać z łóżka - wyznała.

Nastrój pacjentki miał poprawić się po powrocie do domu. - Rekonwalescencja trwa cały czas i jeszcze zajmie mi sporo czasu, by wrócić do pełni sił, a zwłaszcza by zaakceptować nowe ciało, ale już po dwóch miesiącach od operacji czułam się lepiej. Aktualnie nie odczuwam żadnych dolegliwości, czuję się bardzo dobrze, mam mnóstwo energii i mój stan zdrowia jest bardzo dobry, co pokazują wyniki badań i moje ogólne samopoczucie. Na początku może i żałowałam tej decyzji w ferworze tych negatywnych emocji i bólu, ale jak przystało na prawdziwą zawodniczkę, dałam sobie ze wszystkim radę i jest to jedna z najlepszych decyzji mojego życia, i niczego nie żałuję - oceniła rozmówczyni dziendobry.tvn.pl.

Kinga Zawodnik w dniu operacji ważyła 149,2 kg. Jej aktualna masa ciała wynosi 95 kg, co oznacza, że prezenterka schudła ponad 54 kg.

- Niestety waga cały czas spada. W obwodach straciłam już łącznie ponad 130 cm. Największy problem aktualnie mam z tym, by nauczyć się nowego ciała, ponieważ jest mnie prawie połowę mniej. Oczywiście tych plusów jest najwięcej, a przede wszystkim wiem, że zawalczyłam o swoje zdrowie i wszystko idzie zgodnie z planem, a walory estetyczne schodzą u mnie na boczny plan - stwierdziła gwiazda TVN Style.

Kinga Zawodnik o diecie i ćwiczeniach

- Operacja bariatryczna nie jest drogą na skróty i to nie jest tak, jak niektórzy sądzą, że skalpel wyeliminuje chorobę na zawsze - leżysz i chudniesz. NIE! - mówi jasno Kinga Zawodnik. Prezenterka w dziendobry.tvn.pl dodała, że w marcu musiała przejść kolejną operację (wycięcie woreczka żółciowego), co sprawiło, że uważa na swoje zdrowie jeszcze bardziej niż wcześniej.

- Nie mogę wykonywać pewnych czynności oraz dźwigać. Jem dużo urozmaiconych potraw, w których przeważają warzywa. Nie używam słowa "dieta". Kieruję się tym, by wprowadzać w życie zdrowe nawyki żywieniowe w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną. Uwielbiam rower, basen, spacery nad morzem, siłownię i ćwiczenia cardio, a już wkrótce wrócę na swoje treningi MMA - wymieniła gwiazda TVN Style.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski, Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News, Instagram/@kinga_zawodnik_official

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla