operacja bariatryczna

  operacja bariatryczna

  Justyna Mazur, to popularna w sieci youtuberka i autorka podcastów. Jej konta w social mediach śledzi tysiące fanów. Choć popularność przyniosły jej treści, jakie tworzy zawodowo, między innymi cykl kryminalny pt. "Piąte: Nie zabijaj", to z obserwatorami, dzieli się także prywatnym życiem, w tym swoimi wieloletnimi zmaganiami z otyłością. Miesiąc temu Justyna Mazur przeszła operację resekcji żołądka. Co czuje podczas rekonwalescencji?

  Niekiedy jedyną szansą dla pacjentów jest operacja bariatryczna.

  Umrze, jeśli nie schudnie.

  "Mówimy o pacjentach z otyłością olbrzymią"

  Mateusz Borkowski, znany widzom jako Big Boy, dzięki determinacji i pomocy lekarzy zrzucił aż 170 kg. Jeszcze kilka lat temu ważył 244 kg. Uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Dziś cieszy się lepszym komfortem życia. Ostatnio pokazał zdjęcie z plaży, niestety znaleźli się tacy, którzy ciągle mają zarzuty co do jego wyglądu. Uczestnik show TTV nie czekał z odpowiedzią.

  Mateusz Borkowski, znany widzom jako Big Boy, jeszcze kilka lat temu ważył 244 kg. Dzięki determinacji i pomocy lekarzy udało mu się zrzucić aż 170 kg. Uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Dziś zachęca innych do dbania o siebie oraz pokazuje efekty ciężkiej pracy i ogromnej konsekwencji w dążeniu do celu. Jego ostatnie zdjęcie z plaży wzbudziło wiele emocji.

  Mateusz Borkowski znany szerszej publiczności, jako Big Boy z popularnego programu "Gogglebox" przeszedł spektakularną przemianę. Mężczyzna w ciągu trzech lat stracił ponad 170 kilogramów. Jak mu się to udało? Jak sobie poradził z nadmiarem skóry, która została po utracie takiej masy? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mateuszem Borkowskim i dr. Januszem Greese Łyko, chirurgiem plastycznym.

  Mateusz Borkowski, znany szerzej jako Big Boy, ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Jeszcze kilka lat temu uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ważył 244 kg. Dzięki determinacji i pomocy lekarzy udało mu się zrzucić ponad 160 kg. W rozmowie z Oskarem Netkowskim dla serwisu dziendobry.tvn.pl opowiedział, z czym musiał się zmierzyć.

  Ponad 60 proc. mężczyzn i blisko połowa kobiet w Polsce jest dotkniętych otyłością. Problem jest poważny. WHO zaliczyła otyłość do grupy chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Mówi się nawet o epidemii otyłości. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Prof. Mariusza Wyleżoła, chirurga, bariatrę oraz Magdalenę Gajdę, Społecznego Rzecznika Praw Osób Chorych na Otyłość. Czym jest otyłość? I w jakich przypadkach leczy się ją operacyjnie? Na czym polega operacja bariatryczna?