Aby schudnąć jadła nasączane wodą waciki. " W żadnym z tych momentów nie byłam szczęśliwa"

Konfrontacje Agaty, odc. 7, odchudzanie
Konfrontacje Agaty, odc. 7, odchudzanie
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seks na talerzu, czyli dieta, która lubi płodność
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Seksualność osób z niepełnosprawnością
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
"Pani Gadżet erotycznie" - sezon 2., odcinek, 6.
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Pandemia zmniejszyła naszą ochotę na seks?
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Rozmowy o seksualności to wciąż temat tabu
Przerwa od seksu z związku
Przerwa od seksu z związku
Życie i seks po usunięciu piersi
Życie i seks po usunięciu piersi
Agata Młynarska nie boi się trudnych tematów. Tym razem do swojego programu "Konfrontacje Agaty" zaprosiła kobiety o różnych kształtach, które przechodziły przez diety, zaburzenia odżywiania aż w końcu zaakceptowały swoje krągłości. Dlaczego osoby w rozmiarze XXXL nadal wzbudzają tak silne emocje?

Czy rozmiar ma znaczenie? 

W świecie zdominowanym przez nierealne do osiągnięcia kanony piękna trudno nie ulec modnym dietom czy restrykcjom żywieniowym. W programie "Konfrontacje Agaty" w TVN Style spotkały się kobiety reprezentujące rozmiar XS oraz nieco większe panie. Agata Młynarska sprowokowała bohaterki do dyskusji o tym, czy można pokochać własne ciało niezależnie od jego wielkości. Jedna z bohaterek show, która waży obecnie 128 kilogramów, jak przekonuje - doskonale czuje się we własnej skórze.

- Schudłam 20 kilogramów. [...] Schudłam nie ze względów zdrowotnych, bo zdrowie mam perfekcyjne. Nie ze względów wizualnych, bo czuje się dobrze, ale było mi troszeczkę ciężko. [...] Lubię krągłości - mówiła jedna z uczestniczek programu - Patrycja.

Woli być większa, niż nieszczęśliwa

Młoda dziewczyna historię z odchudzeniem rozpoczęła już jako dziecko. W wieku 4 lat pojawiła się pierwszy raz w gabinecie dietetyka, później będąc nastolatką, potrafiła jeść nasączane waciki, stosowała też modne diety sokowe, ostatecznie przeszła też przez epizody depresyjne. Ostatecznie - od przykrości związanych z wiecznym odchudzeniem, woli akceptację swoich krągłości.

- W żadnym z tych momentów nie byłam szczęśliwa, bo nie zaczęłam od głowy. Człowiek jak ryba psuje się od głowy i powinnam była zacząć zmianę od tego - dodała Patrycja. Wszystkie dotychczasowe odcinki "Konfrontacji Agaty" można obejrzeć na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: TVN Style

podziel się:

Pozostałe wiadomości