Podwyższony poziom cholesterolu to jedno z najczęstszych zaburzeń metabolicznych w Polsce. Przypadłość ta dotyka ponad 60 proc. dorosłych Polaków.
Kiedy i kto powinien suplementować witaminę D?
Sprawdź, co warto jeść.
Na nadciśnienie tętnicze cierpi niemal co trzeci dorosły Polak. Jego najpowszechniejszą przyczyną jest niezdrowy styl życia.
Sprawdź, których produktów powinniśmy unikać.
Odpowiedzi na to pytanie postanowiła poszukać Julia Kamińska.
Gwiazda pochwaliła się na TikToku swoją spektakularną metamorfozą.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie?
Czy zamierza kontynuować dietę?
Czy kiedykolwiek myślałeś, żeby jeść zdrowiej, ale jednocześnie nie rezygnować całkowicie z ulubionych potraw? Jeśli tak, to dieta fleksitariańska może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! To sposób na odżywianie, który łączy to, co najlepsze z dwóch światów: smaczne, roślinne posiłki i odrobinę tradycyjnych dań mięsnych. Brzmi jak kompromis? Tak, a w dodatku z roślinnymi produktami Alpro jest również bardzo smaczny!
Cześć z nas po urlopie ma wrażenie, że pracuje na spowolnionych obrotach. Takie przekonanie pojawia się także wtedy, gdy np. od dłuższego czasu siedzimy przed komputerem. W jaki sposób możemy pobudzić nasz mózg? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Marta Jachym-Raczyńska, dietetyczka oraz Paweł Raczyński, trener personalny.
Dieta ketogeniczna stosowana przez osoby, które potrzebują innego systemu żywieniowego, mogą wywołać wiele długotrwałych szkód. Naukowcy zestawili skutki, porównując je z odstawieniem cukru z organizmu. Czy dieta ketogeniczna ma sens?
Poród to wielki wysiłek i stres dla każdej kobiety. Nic dziwnego, ze gdy emocje opadną, a dziecko jest w bezpiecznych rękach, panie momentalnie łapie głód. Co jeść po tak wyczerpującym wydarzeniu? Smakowitą niespodzianką od męża w sieci pochwaliła się pewna TikTokerka. Jej zachowanie zostało skrytykowane przez internautów.
Zdrowa i zrównoważona dieta to połowa sportowego sukcesu. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Jak się okazuje, niektóre popularne produkty spożywcze są jednak zakazane w tamtejszej kuchni.
Co robi, by utrzymać formę?
Trwa sezon na truskawki, a więc jest to doskonały czas na przygotowanie przetworów z tego owocu. Dżemy, soki, musy i syropy chętnie goszczą w Polskich kuchniach. Zdecydowanie mniej popularny jest ocet truskawkowy. Czy jest smaczny? Jak go zrobić w warunkach domowych?
W sklepach mamy ogromny wybór produktów. Jeśli kupujemy wędlinę, to możemy wybrać tę zapakowaną i pokrojoną lub bez opakowania w jednym kawałku. Czym się do siebie różnią? Jak należy ją przechowywać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Katarzyna Bosacka, dziennikarka, specjalistka od zakupów i praw konsumenckich.
Lody, gofry i ryba z frytkami. Podczas urlopu napotykamy wiele spożywczych pokus, które mogą zachwiać naszym zdrowym stylem życia. Dietetyczka Marta Jachym-Raczyńska oraz trener Paweł Raczyński udowadniają, że jeśli podejdziemy do naszej diety z głową, to drobne wakacyjne przyjemności nie wpłyną na naszą wagę. Jak pilnować jadłospisu, gdy latem pojawia się tyle pysznych pokus?
Wakacje sprzyjają podjadaniu. Jak wobec tego jeść dużo, czuć sytość i nie tyć? Dietetyczka Marta Jachym-Raczyńska wyjaśniła, czym jest indeks sytości i na co zwrócić uwagę, gdy chcemy zjeść dużo i zachować wagę ciała. Czy w ogóle jest to możliwe?
Każdy rodzic powinien zadbać, by jego pociecha już od najmłodszych lat zdawała sobie sprawę, jak ważne jest zdrowe odżywanie. Edukacja w zakresie żywienia z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach.
Cukier to składnik, którego nie może zabraknąć w codziennej diecie. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na cukier?
Niedożywienie dzieci to problem, który istnieje również w Polsce. Trzeba jednak podkreślić, że ten termin mieści w sobie nie tylko brak dostępu do pożywienia, ale i niewłaściwe nawyki żywieniowe. Jak można rozwiązać ten problem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Jolanta Szklarska, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Sebastian Gliniecki,
Jakie korzyści zdrowotne czerpiemy z systematycznego spożywania tych warzyw? Czym jest zawarty w nich likopen?
Octy cieszą się sporą popularnością. Nie tylko wzmacniają smak potraw, ale również służą urodzie i zdrowiu. Po które z nich warto sięgnąć? Jak bezpiecznie z nich korzystać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Małgorzata Pielichowska, dietetyczka.
"Czynniki, które zwiększają zapotrzebowanie na płyny".
Psycholożka Katarzyna Kucewicz przeszła przez wszystkie etapy leczenia otyłości. Wie, czym jest wilczy głód, podjadanie, czy wahania wagi. W książce "Waga z głowy" pokazuje, czym jest tzw. "czuła dyscyplina" oraz jak rozważnie chudnąć, tak by redukcja była skuteczna i nie prowadziła do ortoreksji ani do szybkiego nawrotu choroby. Nam opowiedziała, jak wyglądał pierwszy krok do zmiany oraz zrzucenie 65 kg.
Majowe wyzwanie Raczków to kombinacja diety i ćwiczeń z obciążeniem.
Rzepak to roślina, która kojarzy nam się przede wszystkim z olejem. Tymczasem jej zastosowanie jest znacznie szersze.
Kazimierz Funk to imię i nazwisko, które nie jest powszechnie zdane. A szkoda, bo Funk był jednym z najwybitniejszych polskich naukowców. To dzięki niemu poznaliśmy witaminy i ich rolę w organizmie człowieka.
Ryby zawierają cenne dla naszego zdrowia substancje i powinny być stałym elementem naszej diety. Mimo to powinniśmy do ich jedzenia podchodzić ostrożnie i wybierać tylko określone gatunki. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała dr Wanda Baltaza,