Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!

  Gwyneth Paltrow od dłuższego czasu interesuje się zdrowiem. Aktorka wypuściła linię suplementów diety, a także promuje naturalne metody leczenia. W ocenie artystki niektóre z nich mogą być pomocne w leczeniu COVID-19. Wypowiedź aktorki spotkał się z ostrym komentarzem NHS, czyli brytyjskim odpowiednikiem Ministerstwa Zdrowia.

  Silne bóle brzucha, głowy, rozdrażnienie, złość i płaczliwość to typowe objawy występujące u kobiet tydzień przed menstruacją. Jak się okazuje, na zespół napięcia przedmiesiączkowego cierpi aż 95 proc. kobiet. W tym czasie kluczową rolę odgrywa dieta. To właśnie dzięki odpowiednim produktom możemy poprawić lub pogorszyć nasze samopoczucie. Co więc jeść, aby przeżyć PMS?

  Każda osoba dbająca o własne zdrowie powinna zastanowić się, jak obniżyć poziom cukru, o ile jest on za wysoki. Jest to ważne nie tylko dla cukrzyków i osób odchudzających się, ale dla każdego człowieka troszczącego się o własne ciało i zdrowie. Większość produktów spożywczych, które spożywamy każdego dnia, doprowadzają do szkodliwego i gwałtownego podwyższenia poziomu cukru we krwi.

  Dane demograficzne wyraźnie pokazują, że Polaków jest coraz mniej. Miniony rok pod względem zgonów był rekordowy, do tego znacząco skróciła się średnia długość życia Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem?

  Staroindyjska metoda leczenia Ajurweda zaleca, abyśmy zimą spożywali jak najwięcej ciepłych, gotowanych posiłków. Napoje powinniśmy zaś pić przynajmniej w temperaturze pokojowej. Mówi się, że temperatura posiłku wpływa znacząco na jego smak. To obróbka termiczna wydobywa z dania aromat i sprawia, że żołądek wydziela soki trawienne. Jaka jest najlepsza temperatura dań i napojów na zimę? Z odpowiedziami spieszy Agnieszka Cegielska.

  23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia, choroba ta jest jedną z najczęstszych, z jakimi się borykamy. Zalicza się do głównych przyczyn samobójstw. Upowszechnianie wiedzy na jej temat poszerza społeczną świadomość oraz obala stereotypy i uprzedzenia. W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się Joanna Poremba, prezeska Fundacji Melancholia, razem z mężem Jackiem oraz psychiatra, Sławomir Murawiec.

  Zawierają wiele składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, zdrowe tłuszcze, aminokwasy i witaminy. Ryby – bo o nich mowa – coraz częściej pojawiają się na naszych talerzach. Dlaczego warto je jeść? Jakie wybrać? Czy te pochodzące z Bałtyku to faktycznie taki przysmak, jak twierdzą nasi rybacy? O tym mówił nam dr inż. Wojciech Sawicki, ekspert ds. bezpieczeństwa żywności.

  To nie tak, że wszyscy od razu mamy zamieniać się w postać ze słynnego obrazu Edwarda Muncha. Krzyk pomaga. Pozwala się oczyścić z negatywnych emocji. Nic dziwnego, że coraz więcej terapeutów zaleca go jako terapię. Zwłaszcza na Islandii praktyka staje się coraz popularniejsza. Dlaczego? I jak terapia krzykiem może pomóc nam w walce ze stresem?

  Hejt dotyka coraz więcej młodych osób. Przekonała się o tym Wiktoria Berka, która w szkolnej ławce przeżywała prawdziwe piekło. Uczniowie poniżali ją oraz obrażali jej rodzinę. Dzięki dobrym ludziom, których spotkała na swojej drodze, sięgnęła po marzenia i oddała się sportowym pasjom. Jej historia to nadzieja dla nastolatków, którzy podobnie jak Wiktoria, mierzą się z nienawistnymi komentarzami.

  Tafla wody na Bałtyku zamarza w całości zaledwie raz na kilka lat. Przy takich warunkach zimą można po niej pojeździć. Sęk w tym, żeby trafić na odpowiednie warunki atmosferyczne. Robert Stockinger wybrał się do Władysławowa, gdzie spotkał ekspertów od snowkite'a. Zobaczcie, jak rozpocząć przygodę z tym niezwykłym sportem.

  Matilda Salejko była zdrową i bardzo energiczną dziewczynką, dla której świat nie miał żadnych przeszkód. Jej życie się całkowicie zmieniło, gdy okazało się, że cierpi na występującą raz na milion urodzeń chorobę genetyczną, która charakteryzuje się postępującym zanikiem mięśni. Ratunkiem dla siedmiolatki jest niezwykle kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych. Zobacz, jak można pomóc.

  Skoki na trampolinie to nie tylko świetna forma zabawy dla dzieci, ale również skuteczny trening fitness dla dorosłych. To idealny wysiłek dla tych, którzy chcą w szybkim tempie zrzucić kilka kilogramów i zatroszczyć się o wygląd swojej figury. O tym, jak ćwiczyć w Dzień Dobry TVN opowiedziała instruktorka tańca, a także fitnessu na trampolinach, Małgorzata Grzywińska "Grzywa".