Zwierzęta

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa co jakiś czas wysyła nam różnego rodzaju alerty. Na początku roku przekazało informacje o przypadkach wścieklizny w Warszawie i okolicach. Jak rozpoznać, że zwierzę jest chore? Jak chronić naszych pupili przed wścieklizną? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Kostrzyńskim, przyrodnikiem i filmowcem.

  Linka treningowa dla psa jest najczęściej wykorzystywana w celu nauki komend i podczas intensywnych ćwiczeń. Zapewnia czworonogowi poczucie swobody, nie ogranicza ruchów, a jednocześnie pozwala właścicielowi kontrolować zachowanie pupila. Odpowiednio dobrana linka dla psa jest kluczem do odniesienia sukcesów w tresurze.

  Śmierć ukochanego psa to dla opiekuna jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Emocjonalna więź, która tworzy się między właścicielem a pupilem, niewiele różni się od tej, która łączy członków rodziny. Czy można ten moment przewidzieć? Jakie są oznaki, że nasz najlepszy przyjaciel odchodzi? O tym porozmawialiśmy z lek. wet. Magdą Firlej-Oliwą.

  Psy i koty to najczęściej wybierane zwierzęta domowe, zwłaszcza przez rodziny, które mieszkają w miastach. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie zwierzątko, czy to ze względu na alergie, czy np. z powodu lęku przed psami. Alternatywą dla osób, które bardzo chcą mieć jakieś zwierzę, może być fretka, potocznie zwana łasica domowa.

  Jesień to czas, kiedy bardzo często można spotkać jeża. Młode, osierocone osobniki mogą mieć jednak trudności z przetrwaniem zimy. Jak im pomóc? Czy ingerencja człowieka zawsze jest konieczna? Dowiecie się tego z naszego materiału. 

  Akcja bałtycka, czyli liczenie ptaków na polskim wybrzeżu trwa nieprzerwanie od ponad 60 lat i szczyci się największą bazą danych na całym świecie. Po co wykonuje się te badanie i na czym dokładanie one polegają? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Jeże to jedne z najstarszych ssaków, które przez miliony lat ewolucji niewiele się zmieniły. Jeże są nie tylko przeurocze, ale również bardzo pożyteczne, ponieważ zjadają ślimaki. Jeże są zupełnie pozbawione agresji. Czasami spotykamy je w miastach. Jak pomóc jeżom w studiu Dzień dobry TVN opowiedział Marcin Kostrzyński.

  Jesień to czas, kiedy łatwiej spotkać zwierzynę na drodze. Kolizja może być bardzo niebezpieczna. Kierowcy, którym zdarzy się taka sytuacja, mają obowiązki, o których często nie zdają sobie sprawy. W efekcie pozostawiają potrącone zwierzęta na drodze. Jak powinniśmy się zachować po potrąceniu dzikiego lub domowego zwierzęcia? Jaka są kary za brak właściwej reakcji?

  Każdy pies potrzebuje miejsca, w którym może się schronić i odpocząć. Niezależnie od tego, czy nie ma nastroju, czy po prostu jest zmęczony, od czasu do czasu potrzebuje nieco odetchnąć od towarzystwa ludzi.

  Akwarium, postawione w salonie lub w centralnym punkcie naszego mieszkania, przyciąga uwagę. Prócz pięknych okazów ryb i roślin, które w nim żyją, warto zadbać o jego dekorację. Wykorzystując ciekawe elementy w prosty sposób, można stworzyć nietypową dekorację naszego mieszkania. Dekoracje akwarium powinny również spełniać rolę użytkową i jak najbardziej imitować naturalne środowisko występowania rybek.