Ciąża

  Ciąża

  Przyjście dziecka na świat zawsze jest długo wyczekiwaną i wyjątkową chwilą. W normalnej sytuacji przyszli rodzice mogą liczyć na pomoc pediatry, położnej czy doradcy laktacyjnego. Natomiast teraz, w czasie epidemii, pozostają niejako sami, mogą się konsultować ze specjalistami tylko online. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy z Haliną Dudek, ekspertką BebiProgram.pl

  Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?

  W związku z epidemią koronawirusa dzieci spędzają czas w domu ze swoimi rodzicami. Dlaczego nie mogą z niego wyjść? Dlaczego trzeba myć ręce? Obecną sytuację w Polsce i na świecie można wytłumaczyć za pomocą prostych eksperymentów. Zobaczcie, jak przeprowadzają je popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Adrianna.

  Samodzielne wychowywanie dzieci wymaga świetnej organizacji, a w czasie pandemii stanowi wręcz podwójne wyzwanie. Rozprzestrzenianie się koronawirusa znacząco odbiło się na sytuacji finansowej wielu rodziców. Z powodu niższych zarobków część z nich występuje do sądu o zrewidowanie obowiązku alimentacyjnego. Na czym polega ta procedura - wyjaśniała w naszym studiu adwokat Eliza Kuna.

  Siedzisz z dziećmi w domu i skończyły się pomysły na kolejne zabawy? Wraz z doktorem Mariuszem Gogólem mamy świetne rozwiązanie. Przedstawiamy laboratorium młodego chemika, czyli domowe eksperymenty, które są nie tylko świetną rozrywką dla całej rodziny, ale także ciekawą lekcją zjawisk zachodzących w przyrodzie.

  Z powodu pandemii koronawirusa jedyną opcją dla dzieci zostaje nauka w domu przez specjalne platformy do zdalnych lekcji. W studiu programu Edyta Pilch doradziła rodzicom, jak pomagać maluchom w tym czasie. O swoich doświadczeniach w domowej edukacji opowiedzieli za to Ilona Wrońska i Leszek Lichota, którzy już kilka lat temu zdecydowali się na taki typ nauczania dla swoich dzieci.

  Epidemia koronawirusa wymusiła zamknięcie szkół i przeniesienie nauki do domów, co jest wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli, ale także rodzin uczniów. - To rzeczywiście jest duży stres, zwłaszcza dla rodziców, którzy pracują zdalnie i muszą połączyć dwa różne światy - przyznał Marcin Perfuński, tata pięciu córek.

  Każda mama pragnie, by łóżeczko dziecka było piękne i przytulne, a maluch czuł się komfortowo podczas snu, dlatego też często decyduje się na umieszczenie w nich dodatkowych elementów, takich jak poduszka. Czy jednak poduszka dla niemowląt jest potrzeba? Jeśli tak, to w jakich przypadkach warto ją stosować i jaką poduszkę wybrać?

  Panująca obecnie pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian nie tylko w społeczeństwie jako ogóle, lecz także w przypadku kobiet ciężarnych. Co ze szkołami rodzenia i jak obecnie wyglądają porody?

  Osoby starsze i osłabione oraz przewlekle chore są najbardziej narażone na zarażenie się koronawirusem. Szczególnie niebezpieczny jest on dla tych, którzy zmagają się chorobami układu oddechowego. Co z kobietami w ciąży? Czy wirus zagraża dziecku?