Ciąża

  Ciąża

  Pacjentka zakażona koronawirusem w 29. tygodniu ciąży urodziła zdrową córkę. Lekarze z Wrocławia wykonali cesarskie cięcie, gdy pacjentka była podłączona do aparatury ECMO z powodu niewydolności oddechowej. Jak powinny postępować ciężarne, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-2? O tym mówił w naszym programie dr n. med. Maciej Jędrzejko, specjalista ginekologii i położnictwa.

  Sylwia Nycz i Marcin Mościński są szczęśliwymi rodzicami trojaczków. Początek nie zapowiadał się jednak dobrze. - Nie płacz mamo, bo masz być silna. (...) Pomimo że są w tych pudełkach, ty masz zadanie do wykonania, bo mleko twoje to jest lek dla nich - usłyszała świeżo upieczona mama od pielęgniarki. I tak rozpoczęła się walka o zdrowie i życie dzieci.

  Atlas Antykoncepcyjny jest raportem, w którym przeanalizowano dostęp do środków zapobiegających ciąży w 46 krajach europejskich. Okazało się, że Polska, na tle innych krajów europejskich wygląda najgorzej. W naszym programie dr n. med. Maciej Jędrzejko, specjalista ginekologii i położnictwa, wyjaśnił dlaczego.

  Kobiety w ciąży narażone są na obciążenia kolan i kręgosłupa. Jak można im pomóc? Zbawienny może okazać się masaż. Efektywne techniki w naszym programie przedstawił ekspert Łukasz Rękawek.

  Gdy rok temu media obiegła informacja, że Borys Szyc i Justyna Nagłowska wzięli ślub, w mediach zawrzało. Wszystko przez fakt, że wcześniej uparcie milczeli na temat ceremonii. Wydarzenie było prawdziwym zaskoczeniem dla ich fanów. Teraz, świętując pierwszą rocznicę, reżyserka opublikowała w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie. Nawiązuje nim do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

  W ostatnich dniach nie cichną głosy kobiet oburzonych decyzją Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Teraz do ich grona dołączyła Paulina Smaszcz. Dziennikarka podzieliła się w mediach społecznościowych swoją poruszającą historią. W walce o dziecko musiała wybierać między jedzeniem, a lekami. Powiadomiła również o przeżytej traumie związanej z urodzeniem martwych dzieci.

  Kilkanaście dni temu Julia Kuczyńska i Sebastian Fabijański po raz pierwszy zostali rodzicami. Blogerka zarówno informację o ciąży, jak i szczegóły porodu trzymała w tajemnicy. Aż do teraz. Maffashion uchyliła rąbka tajemnicy. Jak wspomina narodziny syna?

  April i Phil Gardner są ze sobą od wczesnych lat młodzieńczych. Ich pierwsze dziecko przyszło na świat, gdy byli nastolatkami. Potem urodziła się kolejna dwójka maluchów, ale ich rodzice mieli apetyt na więcej. Niestety u kobiety zdiagnozowano zespół policystycznych jajników oraz endomitozę. Po trudnych doświadczeniach z poronieniami włącznie udało jej się donosić kolejną ciążę i urodziła czworaczki.

  Ciąża nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z aktywności fizycznej. Część kobiet decyduje się na treningi nawet w ostatnich chwilach przed narodzinami dziecka. Wcześniej należy jednak skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym. Jakie są przeciwwskazania do uprawiania sportu w błogosławionym stanie?

  Ubrania dla kobiet w ciąży zostały tak zaprojektowane, by panie spodziewające się dziecka czuły się w nich komfortowo. Przekonanie, że odzież dla ciężarnych musi być luźna i przypominająca namiot, jest błędne. Ubrania ciążowe często są bowiem niezwykle kobiece i seksowne.