Bólu, który towarzyszy porodowi obawia się praktycznie każda przyszła mama. Choć dzięki podanym odpowiednio wcześnie lekom można mu zaradzić, to zdarza się, że niektóre kobiety sięgają po mniej oczywiste rozwiązania. Jednym z nich jest zabranie na salę porodową niewielkiego grzebienia. Jak ten niepozorny przedmiot może pomóc w uwolnieniu się od bólu?
- Dopóki się nie odwrócę - komentuje przyszła mama.
Mogą zaszkodzić zdrowiu dziecka.
- Musiałam później zrozumieć, że nie był on moją winą - opowiada mama wcześniaka.
Kobiety często decydują na udział w sesjach zdjęciowych z zaokrąglonym brzuchem, by mieć pamiątkę na przyszłość.
Podczas ciąży ciało kobiety zmienia się w ekspresowym tempie. Warto więc już na samym jej początku zadbać o uzupełnienie swojej garderoby o ubrania i bieliznę dla ciężarnych.
Od soboty, 1 października lekarze zobligowani są wpisywać kilka dodatkowych informacji o pacjentce do ministerialnego Systemu Informacji Medycznej (SIM). Wśród nich - te o ciąży.
O odpowiednich ćwiczeniach dla młodych mam w Dzień Dobry TVN opowiedziała Magdalena Zielińska, trenerka medyczna.
Zdjęcia dokumentujące badanie przeprowadzone przez brytyjskich naukowców zaintrygowały internautów.
Młode mamy nieustannie próbują dążyć do ideału. Kilka tygodni po porodzie porównują się do innych i pragną chwalić się płaskim i jędrnym brzuchem. Jedna z TikTokerek postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i bez ogródek opowiedziała o tym, jak zmienia się ciało pań po porodzie.
Tematy związane z ciążą i narodzinami dziecka cieszą się ogromną popularnością w Internecie. Doświadcza tego 32-letnia Emily Mai, która zamieszcza w sieci relacje z przebiegu swoich ciąż. Właśnie przygotowuje się na powitanie drugiego dziecka, a internauci oferują jej krocie, za transmitowanie tego momentu na żywo.
"Żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej".
- Musiałem się przełamać, żeby spojrzeć w narząd rodny - przyznaje Mateusz Białkowski.
Niektóre położne nie gryzą się w język.
Vivian Wise Ruizvelasco z Meksyku w najlepsze bawiła się w klubie, gdy nagle poczuła bardzo silny ból brzucha. Kilkanaście godzin później trafiła do szpitala i dowiedziała się, że właśnie zaczęła rodzić.
O operacjach i zabiegach przeprowadzanych w łonie matki w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści: prof. Mirosław Wielgoś i prof. Marzena Dębska.
Na fotografii dumnie prezentuje zaokrąglony brzuszek.
"Tego typy wypowiedzi są cynicznymi kłamstwami".
Pasażerka obok: "Obudził mnie krzyk. Myślałam, że ktoś umiera".
Lara Gessler, Katarzyna Burzyńska-Sychowicz i Dagmara Kaczmarek-Szałkow opowiedziały o blaskach i cieniach rodzinnego porodu.
"Kończy mi się czas".
Trenerka porodów naturalnych pokazuje sprawdzony sposób.
Niepłodność to choroba, która w równym stopniu dotyka kobiety, jak i mężczyzn. Choć bardzo często jest związana z jakimś schorzeniem, to styl życia oraz nawyki żywieniowe nie są bez znaczenia. Jakie są przyczyny problemów z płodnością? Jak można ją leczyć? Czy zmiana stylu życia wystarczy, aby zajść w ciąże? Zapytaliśmy o to prof. Roberta Jacha ginekologa, Kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Tzw. cesarka skoncentrowana na rodzinie zyskuje coraz więcej zwolenników.
To zdarza się na 10 mln przypadków.
Aleksandra Żebrowska zna odpowiedź.
W czasie ciąży kobiece ciało przechodzi niemałą rewolucję. Przyszłej mamie rośnie brzuch, powiększają się piersi. Im większe jest dziecko, tym zwiększa jest masa ciała kobiety. Ale ciąża to nie tylko maluch w brzuchu mamy. Co się składa na dodatkowe kilogramy zgromadzone w tym wyjątkowym okresie? Odpowiedzi na to pytania na swoim profilu na Instagramie udzieliła położna Kasia.
Trzy kobiety, trzy różne historie, trzy tragedie.
- Pielęgniarki myślały, że to ojciec dziecka - opowiada Alyssa Jane.