Poroniła podczas dyżuru w przychodni. "Płakałam między pacjentkami"

Miasto Kobiet odcinek 13. Długie starania o dziecko
Źródło: TVN
Poronienie lub urodzenie martwego dziecka to zawsze wielka trauma dla rodziny. Swoją przejmująca historią podzielili się lekarz ginekolog i blogerka Nicole Sochacki-Wójcicka oraz lekarz i przedsiębiorca Jakub Wójcicki. - To jeden z najbardziej powszechnych problemów, jeśli chodzi o położnictwo i ginekologię - podkreśliła gościni programu "Miasto kobiet".

Poronienie jako temat tabu

Nicole Sochacki-Wójcicka w "Mieście Kobiet" powiedziała, że utrata dziecka to w Polsce wciąż trudna kwestia.

- Jeszcze kilka lat temu to był temat, o którym się w ogóle nie rozmawiało, a to jest bardzo powszechne. Jest około 40 tysięcy poronień w Polsce co roku. Tak że jest to jeden z takich najbardziej powszechnych problemów, jeśli chodzi o położnictwo i ginekologię - stwierdziła ginekolog.

- Bardzo łatwo jest przemilczeć ten temat. Pod takim kątem, że jest to trudny temat, więc jeżeli się go nie będzie poruszać, to zniknie - dodał Jakub Wójcicki.

Praca mimo utraty dziecka

Lekarka opowiedziała w programie swoją dramatyczną historię. Urodziła martwe dziecko, ale wcześniej straciła inne, także będąc w pracy. - Wbrew pozorom dla mnie najbardziej traumatyczne było pierwsze poronienie, które było w dziesiątym tygodniu. Miałam idealną ciążę, robiłam wszystko, pracowałam - wspominała.

Jak opowiadała, jeszcze w czwartek była na wizycie i wszystko było idealnie. W sobotę przyjmowała pacjentki w przychodni i postanowiła przyłożyć sobie sondę. - Patrzę, nie ma tętna, więc ja między pacjentkami płakałam. To było absolutnie tak traumatyczne wydarzenie dla mnie i kompletnie się tego nie spodziewałam - dodała Nicole Sochacki-Wójcicka.

"Miasto kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

Premiera 12. odcinka 3. sezonu programu "Miasto kobiet" odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 grudnia o godz. 12:30 i 22:00. Wszystkie dotychczasowe odcinki można oglądać na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości