Marcin Margielewski w swojej książce "Tajemnice arabskich szpitali" odkrywa wstrząsające realia opieki zdrowotnej w Arabii Saudyjskiej z perspektywy kobiet.
Mało która pani zdaje sobie sprawę, że nadejście chłodniejszych dni może niekorzystnie wpływać na zdrowie części intymnych. Nie chodzi jednak o samą niską temperaturę, a nawyki, które spora grupa praktykuje w tym okresie. Czego lepiej nie robić i na co zwrócić szczególną uwagę?
Poznaj porady specjalistki.
Endometrioza to choroba, która dotyka jedną kobietę na dziesięć. Mimo że jest tak powszechna, to wielu lekarzy nie potrafi jej rozpoznać. Chore latami chodzą od lekarza do lekarza w poszukiwaniu pomocy. Jak wygląda życie z endometriozą? Jak ważne dla chorych pań jest wsparcie bliskich? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały endoPolki - Agnieszka Ornoch, Katarzyna Różak oraz Katarzyna Gieroba, prezeska Fundacji EndoPolki.
O tym, z czym mierzą się świeżo upieczone mamy, rozmawialiśmy z ginekolog-położnik dr n. med. Małgorzatą Nowicką.
Wszystkie porody odbyły się przez cesarskie cięcie.
Regularne badania i wizyty u ginekologa pozwalają odkryć niepokojące zmiany na początkowym etapie. Wczesne wykrycie zwiększa szanse na pokonanie choroby i całkowity powrót do zdrowia.
Co znaleźli?
U każdej dziewczynki w pewnym momencie powinien pojawić się okres. Brak miesiączki może sugerować, że w ciele młodej kobiety dzieje się coś niepokojącego. Tak było w przypadku pewnej 14-latki. Co było przyczyną problemu?
Jak się chronić przed wirusem?
Ginekolożki postanowiły wykorzystać nowy trend na TikToku, by obalić mity związane z ich zawodem.
Sędziowie ze Stowarzyszenia Iustitia spotkali się z sędziami z całej Polski, by rozmawiać o przywróceniu praworządności w naszym kraju. Jak należy to zrobić? O tym i innych ważnych newsach z Polski opowiedziała w Dzień Dobry TVN dziennikarka Marta Kuligowska.
Dr Maria Kubisa usłyszała zarzuty popełnienia pięciu przestępstw udzielenia pomocy przy przerywaniu ciąży.
Poród i przyjście dziecka na świat to dla części kobiet najważniejszy moment w życiu. Przyszłe mamy – do pewnego stopnia – mogą zdecydować, w jaki sposób chcą, aby ich pociecha przyszła na świat. Co mają do wyboru? Czy wszystkie możliwe formy porodu są tak samo bezpieczne? Zapytaliśmy o to dr Annę Horbaczewską, ginekologa.
Jakie choroby można dzięki nim wykryć i leczyć już w trakcie życia płodowego?
Medycy w Dzień Dobry TVN opowiedzieli o kulisach swojej pracy. Jak pomagają ciężarnym?
Maria Kubisa to doświadczona ginekolożka. Kilka miesięcy temu do jej gabinetu weszli agenci CBA i zabrali dokumentację pacjentek. Dlaczego? Sprawie przyglądała się Daria Górka z Uwagi TVN. Dziennikarka opowiedziała w Dzień Dobry TVN o najnowszych ustaleniach.
Reportaż Uwagi! TVN.
O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie?
Czy kobieta może sama ocenić, czy krwawi zbyt intensywnie?
"Nie wytrzymał napięcia".
W przeglądzie najważniejszych wydarzeń dnia Dagmara Kaczmarek-Szałkow opowiedziała o sytuacji, która niezwykle niepokoi kobiety. Polki dostają telefony z policji, a nawet są wzywane na komisariat w związku z tym, że z gabinetu dr Marii Kubisy wypłynęły ich dane. Jakie jeszcze ważne newsy poruszyliśmy w programie Dzień Dobry TVN?
Odsłonięcie przed ginekologiem miejsc intymnych dla wielu kobiet stanowi spore wyzwanie. Dlatego, żeby zminimalizować stres, warto wiedzieć, czy do takiej wizyty trzeba się konkretnie przygotować. Zapytaliśmy ginekolożkę dr Agnieszkę Nalewczyńską o to, co wymaga się od pacjentek, a także, czy konieczne jest ogolenie miejsc intymnych.
Czy chwila uniesienia może się skończyć infekcją?
Wynik badania USG zaskoczył nie tylko pacjentkę, ale i lekarzy, którzy odkryli w jej ciele zmianę rozmiarów piłki lekarskiej.
Czy może być oznaką choroby? W jakim przypadku warto udać się do ginekologa na badanie?
Tabletki, plastry, implanty - co będzie najlepsze na początek? O tym opowiedziała nam dr n. med. Anetta Karwacka, specjalistka ginekolog-położnik.
- Wiele lat temu decyzja lekarza ginekologa uratowała mi życie - napisała podróżniczka.
Pacjentka ze strachu nie poszukała pomocy wcześniej.