Rodzina pacjentki oskarżyła lekarzy, że nie usunęli na czas martwych płodów, czym doprowadzili do śmierci ciężarnej. Sprawą zajęła się prokuratura.
Odzież ciążowa obecnie stanowi osobny dział mody kobiecej. Do tego szczególnego okresu dopasowane zostały nie tylko tuniki, bluzki i spodnie, ale i bielizna ciążowa. Odzież w trakcie ciąży przede wszystkim ma zapewnić przyszłej mamie komfort poruszania się, musi być więc luźna i przewiewna.
16. tydzień ciąży to spokojny czas zarówno dla kobiety, jak i dziecka. Przyszłej matce nie dokuczają już uciążliwe objawy i ma ona w sobie dużo energii. W tym czasie płód intensywnie się rozwija – zaczyna odczuwać emocje, które towarzyszą jego mamie. Jest to dobry czas na budowanie relacji i bliskości.
"Od kilkunastu dni z nami" - poinformowała na Instagramie i wyjawiła płeć maluszka.
Na widok rozwartej pochwy mogą stracić pożądanie. Porozmawialiśmy o tym ze specjalistką ginekologii i położnictwa Hanną Błaszczyk.
Komórka jajowa jest mało zróżnicowana pod względem morfologicznym. Dojrzała kobieta wytwarza w ciągu swojego życia 400–500 komórek jajowych, z czego każda z nich powstaje jedynie w ściśle określonych warunkach biochemicznych organizmu i wąskim przedziale czasowym.
O poronieniu mówimy, kiedy doszło do obumarcia płodu przed ukończeniem 22. tygodnia trwania ciąży. Z kolei ukończenie ciąży po 23. tygodniu nazywane jest porodem przedwczesnym. Istnieje wiele przyczyn, które mogą spowodować poronienie. Aktualnie szacuje się, że w Polsce jedna na pięć ciąż kończy się poronieniem.
"Jakby to było nasze pierwsze dziecko".
"Kobiety, które ćwiczą, łatwiej przechodzą poród".
Twoje dziecko wciąż rośnie i nabiera sił, które będą mu potrzebne po przyjściu na świat. To już 23. tydzień ciąży – czas, kiedy Twój brzuszek cały czas się powiększa, a Ty odczuwasz nowe dolegliwości z tym związane – przede wszystkim ból pleców. Każda mama jest ciekawa, jak rozwija się dziecko w 23. tygodniu ciąży, czy możliwy jest poród w 23. tygodniu ciąży i jak wygląda dziecko obecnie.
Maree Arnold postanowiła pomóc swojej córce w spełnieniu marzenia o powiększeniu rodziny. Została surogatką, ponieważ Meagan White od 17. roku życia wiedziała, że nie może zajść w ciążę. Dwa tygodnie temu 54-letnia Australijka urodziła własnego wnuka. Jak do tego doszło?
Duńska influencerka wywołała w sieci spore zamieszanie. Mama trojaczków pochwaliła się w mediach społecznościowych nietypowym kształtem swojego brzucha. "Nigdy czegoś takiego nie widziałam" – pisali fani.
Rebecca Roberts z Wielkiej Brytanii przekonała się, że będąc w ciąży, można zająć w nią kolejny raz. Choć zjawisko to wydaje się niemożliwe, okazuje się, że jest prawdopodobne. Mama "bliźniaków" miała bowiem do czynienia z superfekundacją. Co to takiego?
Badania krwi to wspaniałe rozwiązanie nie tylko wtedy, kiedy chcemy dowiedzieć się, czy jesteśmy zdrowe przed planowaną ciążą. Mogą nam również pomóc sprawdzić, czy w ogóle jesteśmy w ciąży. Czy badanie krwi na ciążę pokaże nam właściwy wynik? I jakie badanie krwi wykonać, kiedy wiemy, że już na 100% będziemy mamami?
Za nami kolejna edycja konkursu "Położna na medal". W Dzień Dobry TVN gościliśmy jedną z laureatek – Monikę Całko, która opowiedziała nam, co w ramach pakietu NFZ przysługuje kobietom w ciąży i po porodzie.
Mówi się, że ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Tymczasem rzeczywistość bywa mniej różowa. Zdarza się, że przyszłe mamy nie najlepiej znoszą ciążę, a przez towarzyszące jej objawy nie mogą normalnie funkcjonować. Jedną z nieprzyjemnych przypadłości są żylaki sromu. Dlaczego powstają? Kiedy wymagają leczenia? Zapytaliśmy o to dr Annę Horbaczewską, ginekologa.
Fizjoterapeutka Aleksandra Polanowska-Lenart na antenie Dzień Dobry TVN podkreślała, że "To szczególny okres". Na co zwrócić szczególną uwagę w pierwszej dobie po porodzie? Oto cenne porady.
Dorota Zawadzka zniosła poród w trudnych warunkach. Ekspertka od wychowywania dzieci zdradziła, jak niestosownie zachowywał się wobec pacjentek personel szpitala, w którym na świat przyszedł jej syn. Wspomnienia wzbogaciła zdjęciem z młodości.
Suchość w pochwie w ciąży dotyczy dużej liczby kobiet. Dla większości jest to jednak dolegliwość bardzo krępująca. Obecnie na rynku farmaceutycznym istnieje wiele wyrobów medycznych, takich jak lubrykanty, dzięki którym łatwo można sobie poradzić z tym problemem.
Uderzenia gorąca to problem, który może dotknąć każdego. Choć najczęściej kojarzony jest z okresem menopauzy, na dolegliwość tę cierpią również mężczyźni, kobiety w ciąży, a nawet dzieci czy nastolatki.
Ciąża jest okresem, w którym w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian. Oprócz tak powszechnych objawów ciąży, jak np. brak miesiączki czy nudności, kobietom towarzyszyć może szereg innych dolegliwości. Bardzo często pojawiającymi się są: zgaga, skurcze łydek, problemy z oddychaniem czy drętwienie rąk.
Kiedy nosisz pod sercem maluszka, priorytetowo traktujesz dbanie o Wasze zdrowie oraz swoją wygodę. Dodatkowo, jak każda kobieta, chcesz czuć się pięknie i stylowo. Jak to zrobić, gdy temperatury spadają poniżej zera, a świat przykrywa biały puch? Odpowiedzią może być modna, zimowa kurtka ciążowa.
Jakub Tolak i Zofia Samsel od kilkunastu miesięcy podróżują po świecie kamperem. Niedawno dowiedzieli się, że zostaną rodzicami, jednak nie planują zmienić swojego trybu życia. Gdzie niebawem chcą się udać? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
W 7. miesiącu ciąży rozwój płodu przebiega niezwykle dynamicznie. U malucha wykształcają się poszczególne narządy, zarysowują się kończyny, a serce, mózg i płuca pracują już na pełnych obrotach. To trudny czas dla przyszłej mamy, gdyż właśnie teraz mogą jej doskwierać uciążliwe objawy. W drugim miesiącu lekarz przeprowadza pierwsze badanie USG, które pozwoli określić, czy ciąża rozwija się prawidłowo.
Wielu ludzi pyta ciężarną kobietę o to, w którym jest ona miesiącu ciąży. Jednak odpowiedź nie jest taka oczywista – wiek ciąży należy liczyć od początku cyklu, w którym kobieta zaszła w ciążę, nie zaś od samego dnia zapłodnienia.
W Polsce prawie połowa porodów jest rozwiązywana za pomocą cesarskiego cięcia. Jesteśmy w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę wykonywanych operacji. Choć dziś jest to popularny zabieg, niewielu wie, że sięga swoimi korzeniami starożytności i ma makabryczny rodowód.
Anna Kibortt, wiceprzeprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, tuż po porodzie dołączyła na sesję rady miasta. Czy tzw. szybki poród jest bezpieczny dla dziecka? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Kibortt, Marią Konarowską, aktorką oraz dr. n. med. Grzegorzem Południewskim, ginekologiem.
11 tydzień ciąży to nadal pierwszy trymestr, jednak Twoje dziecko rośnie w bardzo szybkim tempie: pod koniec 11 tygodnia ciąży może osiągać już od 5 do 6 cm i ważyć do 8 gramów. W tym tygodniu powinnaś wybrać się na USG. Jest to również czas, w którym Twój brzuch zacznie się zaokrąglać, a ciąża może stać się dostrzegalna dla innych ludzi.
Ciężarne kobiety często skarżą się na ból mięśni i stawów. W celi ich odciążenia stosuje się kinesiotaping. W Dzień Dobry TVN Celina Wycech, fizjoterapeutka uroginekologiczna opowiedziała o tej metodzie.