Ciąża

  Ciąża

  Aplikacja z kalendarzem dni płodnych pomoże określić, w jakie dni szansa na zajście w ciążę jest największa. Przyda się także wszystkim, którzy są preferują naturalne metody zapobiegania ciąży. Dowiedz się, jak działa kalendarz dni płodnych oraz jak wybrać najlepszą aplikację, która określi dzień owulacji.

  Istnieje wiele mniej lub bardziej skomplikowanych sposobów na to, by dowiedzieć się, kiedy są dni płodne i niepłodne. Cykl miesięczny wydaje się być na tyle przewidywalny, że w Internecie aż roi się od prostych kalkulatorów obliczających moment owulacji na podstawie samej długości cyklu.

  Kiedy jesteś w ciąży, często chcesz pochwalić się swoim szczęściem całemu światu. Dlaczego nie powiadomić wszystkich o odmiennym stanie za pomocą śmiesznego napisu na koszulce? Do wyboru masz zabawne bluzki ciążowe pełne ciekawych wzorów – wybierz swój ulubiony. Jeśli jednak wolisz wyglądać elegancko, lepiej postawić na klasyczne kroje dostosowane do zmieniającego się rozmiaru.

  Przyszłe mamy powinny stronić od nadmiernego wysiłku, co nie oznacza, że mają w ogóle rezygnować z ćwiczeń. Pilates wydaje się dobrym rozwiązaniem. Jednak czy zajęcia pilates są odpowiednie w ciąży?

  Podczas pierwszej wizyty u ginekologa, na podstawie ostatniej miesiączki, wyznaczany jest termin porodu. Jednak jest to data orientacyjna. Bardziej wiarygodną datę można uzyskać w późniejszym etapie ciąży na podstawie badanie ultrasonograficznego, dzięki któremu można określić dojrzałość i rozmiary dziecka.

  Wiele kobiet zastanawia się, czy poród naturalny po cesarskim cięciu jest możliwy. Powszechnie uważa się, że jednym ze wskazań ukończenia ciąży drogą cięcia cesarskiego jest cesarka przy poprzedniej ciąży. Jeśli jednak kobiecie bardzo zależy na porodzie naturalnym i nie ma innych przeciwwskazań, jest to możliwe.

  Kobiety pragnące zostać mamami, bardzo często szukają metod, które przyspieszą zajście w ciążę. Wiele z nich chciałoby, żeby udało się zajść już w pierwszym miesiącu starań, co nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Na szczęście są pewne akcesoria, dzięki którym można to wszystko przyspieszyć.

  Obrzęki w ciąży dotyczą głównie stóp, dłoni i kostek. Niejedna ciężarna twierdzi, że to właśnie obrzęki nóg w ciąży sprawiają, że czuje się bardziej zmęczona i potrzebuje wówczas więcej odpoczynku. Warto pamiętać, że jest to całkiem normalna przypadłość ciążowa.

  Ciąża nie zawsze jest wydarzeniem zaplanowanym i szczęśliwym. Niechciana ciąża dotyczy często nastolatek, ale także dojrzałych kobiet. Przyczyną tego problemu nie zawsze jest brak odpowiedniego zabezpieczenia. Jakie są przyczyny niechcianej ciąży i jak sobie poradzić w tak trudnej życiowej sytuacji?

  Od kilkudziesięciu lat kobiety w ciąży słuchają muzyki klasycznej, a rodzice puszczają swoim nowo narodzonym dzieciom symfonie i koncerty Wolfganga Mozarta czy kompozycje Bacha, przekonani, że dzięki tym zabiegom wzrośnie poziom inteligencji ich dzieci. Nikt jednak nie wie, skąd posiadł tę wiedzę i czy aby na pewno divertimenta, serenady i kwartety sprzed ponad dwustu lat sprawią, że malutki osesek wyrośnie na geniusza. Wszystko przez pewnego otolaryngologa i niefortunnie zinterpretowane badania z 1993 roku.

  Obliczenie miesiąca ciąży w oparciu o fazy cyklu miesięcznego nie jest zbyt skomplikowaną rzeczą, pod warunkiem, że pamięta się o tym, w którym momencie ginekolodzy mówią o jej rozpoczęciu. Znając szczegółowy rozkład kalendarza ciąży, przyszła mama wie, na jakim etapie rozwoju znajduje się jej dziecko.

  Częstość występowania rzucawki oceniana jest na 4–6 aż do 100 przypadków na 10 000 żywych urodzeń. Rzucawka porodowa jest poważnym powikłaniem stanu przedrzucawkowego. Około 50 proc. przypadków rzucawki porodowej pojawia się w trzecim trymestrze, 30 proc. podczas porodu, a pozostała część na początku połogu.

  Jedz dla dwojga, nie za dwoje – takie zdanie powinno przyświecać wszystkim przyszłym mamom. Prawidłowy przyrost wagi to jeden z najbardziej istotnych tematów w trakcie całej ciąży – dotyczy zarówno mamy, jak i dziecka. Warto pamiętać, że jest to kwestia indywidualna, a to, ile ważysz Ty i Twoje maleństwo w brzuszku, zależy od wielu rozmaitych czynników.

  Aromaterapia jest zabiegiem, który ma na celu rozluźnić ciało, uwolnić je od stresu i zrelaksować umysł. Jest ona na tyle prosta do wykonania, że wiele osób przeprowadza ją we własnym domu. Aromaterapię stosuje się też w salonach kosmetycznych jako dodatek do większości zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i relaksujących na ciało.

  Na tak wczesnym etapie ciąży wiele kobiet doświadcza plamień lub krwawień. Zazwyczaj są to niegroźne symptomy spowodowane procesami fizjologicznymi zachodzącymi w kobiecym organizmie. Jednak warto skontaktować się wówczas z lekarzem.

  Aby Twoje maleństwo mogło urodzić się naprawdę zdrowe, warto przed podjęciem decyzji o rodzicielstwie przeprowadzić szereg badań. Dzięki temu można na odpowiednio wczesnym etapie sprawdzić i jak najszybciej doprowadzić do ładu wszelkie możliwe nieprawidłowości. W tym okresie przebadać powinni się także przyszli tatusiowie.

  Siódmy miesiąc ciąży to czas między 28. a 31. tygodniem. Jest to trudny fizycznie czas dla przyszłej mamy. W okresie tym może dojść do przedwczesnych skurczów i porodu.