Do grona osób rapujących w ramach #hot16challenge12 dołączył 11-letni Szymon Prokop z zespołem Aspergera. Chłopiec przeczy mitom dotyczącym różnych form autyzmu i jest nastawiony na kontakt z drugą osobą. Marzy o tym, aby normalnie żyć.
"Wielofunkcyjny domek" LEGO® DUPLO® to wszechstronnie rozwijająca zabawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. To również idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka!
Kasia i Krzysiek Spychałowie nagrywają śpiewane bajki dla dzieci. Co jest w nich niezwykłego? To, że każda opowiastka jest tworzona indywidualnie dla każdego malucha. Sekretami swojej pracy autorzy podzielili się w naszym programie.
Nie chce posprzątać, iść do dentysty, wrócić z podwórka do domu. Dziecko nas nie słucha. Gdzie tkwi problem? Przyczyn szukaliśmy razem z naszymi gośćmi: Moniką Perkowską - psychologiem oraz Lidią Piechotą, dziennikarką i blogerką.
Od wielu tygodni szkoły w całym kraju są zamknięte. Uczniowie nie tylko nie mogą się bezpiecznie uczyć, ale i spotykać z rówieśnikami. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa dla dzieci, które nie mogą wyprawić urodzin. Jak świętować ten szczególny dzień, aby - wbrew okolicznościom - był pełen radości i śmiechu?
Gotować każdy może, nawet jeśli ledwo sięga kuchennego blatu. Udowadniają to przedszkolaki i żłobkowicze z Gdańska. Dzieci zgromadziły dziesiątki doskonałych przepisów i wydały książkę kucharską. Zyski z jej sprzedaży przeznaczą na pomoc chorej koleżance i walkę z koronawirusem.
Duża rodzina to oczywiście dużo radości, miłości, ale i wysiłku. Pewne małżeństwo z Wrocławia niedawno powitało na świecie trojaczki. Szczęśliwi rodzice Milenki, Lilianki i Karolinki opowiedzieli o swojej wyjątkowej przygodzie.
Mariusz Bocian musiał nieoczekiwanie przyjąć poród swojej partnerki, ponieważ dziecko postanowiło przyjść na świat trzy tygodnie przed terminem. Na szczęście mógł liczyć na wskazówki położnej, z którą połączył się przez telefon. O tym niezwykłym wydarzeniu świeżo upieczeni rodzice opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Na początku marca w Bydgoszczy na świat przyszły czworaczki. Ich rodzice Anna i Remigiusz Kocowie przez miesiąc byli rozdzieleni z maluszkami, które trafiły do inkubatorów. Od końca kwietnia cała rodzina jest już na szczęście w komplecie i odnajduje się w nowej codzienności.
Jeśli nudzicie się podczas izolacji, mamy dla was nowe zajęcie. Animatorka, Kasia Wierbiłowicz, w Dzień Dobry TVN pokazała, jak w łatwy sposób przy pomocy plasteliny, nożyka i wykałaczki wykonać arbuza. Gotowi na nowe hobby?
Objawy tej choroby, a szczególnie wysoka gorączka utrzymująca się przez wiele dni, przypominają koronawirusa. Jak jednak przekonuje dr n. med. Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog – choroba ta nie jest nowa. Mowa o zespole Kawasakiego, którego przypadki zaobserwowano w ostatnim czasie w Nowym Jorku, UK i we Francji.
W ostatnim czasie w wyniku pandemii w szpitalach nie odbywały się porody rodzinne. Obecnie część placówek po konsultacjach z Polskim Towarzystwem Ginekologów i Położników podjęły decyzję o powrocie do takiej możliwości. Jakich jeszcze zmian mogą spodziewać się mamy rodzące w maju? O tym opowiedziała nam położna, Izabela Dembińska.
Sezon rowerowy trwa w najlepsze, a wiosenna aura zachęca do rodzinnych przejażdżek. Wspólne wypady nie obejdą się bez odpowiedniego sprzętu. W programie rozmawialiśmy o tym, jak wybrać swojemu dziecku pierwszy rower, żeby zaszczepić w nim kolarskiego bakcyla.
W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, od środy 6 maja będzie można otwierać żłobki i przedszkola. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do ich organów prowadzących, czyli samorządów. O co muszą zadbać rodzice, zanim zaprowadzą dziecko do placówki?
Teo od początku był wymagającym dzieckiem. Jednak dopiero w zeszłym roku został zdiagnozowany. Lekarze stwierdzili u niego zespół Aspergera. O opiece nad synem i wyjątkowym macierzyństwie opowiedziała nam DJka, Maria Tymańska.
Są niecałe trzy lata po ślubie. Już mają trójkę dzieci, a czwarte jest w drodze. O opiece nad wyjątkowymi maluchami opowiedzieli nam Monika Hoffman- Piszora, autorka bloga „Dzieciaki cudaki” i jej mąż Wojciech. Poznajcie historię niezwykłej miłości.
Przed pojawieniem się epidemii, wiele rodzin rozpoczęło procesy adopcyjne, na które czekali nawet kilka lat. Niestety, z powodu obecnej sytuacji wszystkie procedury zostały wstrzymane. Gdzie znajdują się dzieci, które miały zamieszkać z nowymi rodzinami? Kiedy będzie można kontynuować proces adopcyjny? O tym porozmawialiśmy z Agnieszką Ziętarską, dyrektorką ośrodka adopcyjnego w Krakowie.
Proces wychowania dziecka łączy się ze stopniowym wdrażaniem go w kolejne obowiązki. Dzięki temu maluch uczy się samodzielności i może pomagać swoim rodzicom. Kiedy jest najlepszy moment, by wprowadzać dziecko w domowe prace i jak powinno się to odbywać?
Akademia Małego Lekarza to projekt, który ma na celu rozwijanie pasji do nauk medycznych u dzieci. Zajęcia prowadzone są przez studentów medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zobacz, jak przyszli lekarze dzielą się swoją pasją z najmłodszymi.
W związku z epidemią koronawirusa dzieci uczą się zdalnie, spędzając czas w domu z rodzicami. Jak oderwać je od telefonu? Proponujemy proste zabawy edukacyjne, które nie wymagają trudno dostępnych rekwizytów ani specjalnych umiejętności. Kilka eksperymentów pokazali nam popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Ada.
Zaledwie w styczniu Weronika Marczuk po raz pierwszy została mamą. Córeczka przyszła na świat 17 stycznia. Marczuk udostępniła właśnie na Instagramie zdjęcia ze spaceru z malutką Anią. Fani nie kryją zachwytu nad świetną sylwetką Weroniki zaledwie kilka miesięcy po porodzie.
Od równo miesiąca – według rozporządzenia MEN - szkoły mają obowiązek prowadzenia zajęć online. Jak uczniowie i rodzice poradzili sobie z nauką na odległość? O swoich doświadczeniach opowiedziała nam Agnieszka Stefaniuk - mama siedmiorga dzieci.
Poród brzuszny to nadzieja dla przyszłych mam. Jest bezpieczny, mniej bolesny i pozwala na szybszy powrót do formy. Od niedawna dostępny również w Polsce. Na czym dokładnie polega ta metoda? O szczegółach opowiedział dr n. med. Tomasz Waśniewski.
Obowiązujące wytyczne zalecają wszystkim pozostanie w domu. Istnieją jednak przypadki, gdy dzieci żyją w dwóch domach jednocześnie. Jak w obecnej sytuacji mają poradzić sobie rozwodnicy, którzy wspólnie wychowują swoje pociechy?
Kończą ci się pomysły na spędzanie czasu z dziećmi? Warto zbudować z nimi bazę. Ta ponadczasowa zabawa sprawdza się od kilku pokoleń i z pewnością spodoba się również twoim maluchom. A i rodzice będą mieć przy tym sporo frajdy.
Młode osoby wchodzące w wiek nastoletni coraz bardziej czują potrzebę silniejszego wyrażania swojej opinii, a bardziej niż rodzice, liczą się dla nich rówieśnicy. Prowadzi to często do konfliktów. Czego nie robić podczas kłótni z nastolatkiem, by nie pogorszyć całej sytuacji?
Proste, łatwe i przyjemne. Karina Majak, która pracuje w Centrum Nauki Kopernik podsunęła kilka pomysłów, jak przy pomocy rzeczy, które mamy w domu stworzyć zaskakujące eksperymenty. Gwarantujemy, że zachwycą każdego malucha!
Michał przykleił na samochodzie kartki z napisem "Kochanie 3maj się" i zaparkował przed szpitalem św. Zofii w Warszawie. Chciał w ten sposób wesprzeć żonę, której nie mógł towarzyszyć podczas porodu. Zdjęcie auta pana Michała zrobiło furorę w internecie. Z parą skontaktował się nasz reporter Michał Nobis.
Obecna sytuacja dotyka każdego, także kobiety w ciąży, które muszą przygotować się na poród bez obecności najbliższych. W związku z pojawiającymi się regulacjami oraz wytycznymi, przyszłe mamy zastanawiają się, jak będzie wyglądało przyjście na świat ich dziecka. Na najczęściej pojawiające się pytanie odpowiedział dr Wojciech Falęcki.
Kwarantanna z małymi dziećmi stawia przed rodzicami szereg wyzwań. Maluchy potrzebują ciągłej uwagi i rozrywek. Sprawdź, jak zorganizować czas swoim pociechom, aby Wasz wspólny dzień upłynął miło i przyjemnie.