Kwarantanna z małymi dziećmi stawia przed rodzicami szereg wyzwań. Maluchy potrzebują ciągłej uwagi i rozrywek. Sprawdź, jak zorganizować czas swoim pociechom, aby Wasz wspólny dzień upłynął miło i przyjemnie.
Bańki mydlane zawsze cieszą najmłodszych. Czasami jednak płyn potrzebny do ich zrobienia niespodziewanie się kończy. W takich sytuacjach przyda się wiedza na temat tego, jak go przygotować samodzielnie i to dość tanim kosztem. Oto przepis animatorki i mistrzyni baniek Mai Chorzępy.
Sytuacja dzieci w czasie pandemii koronawirusa staje się coraz trudniejsza - alarmuje UNICEF. Wobec najmłodszych nasila się przemoc domowa. Problemem jest również narastający w nich gniew i smutek wywołane izolacją od rówieśników i dalszej rodziny. To, że dzieciom jest teraz szczególnie trudno, potwierdzają dane Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".
W szpitalach trwa walka o zdrowie wielu dzieci. W dobie koronawirusa oddziały onkologiczne nie przestały pracować. Niestety, w tych trudnych czasach małym pacjentom szczególnie doskwiera samotność. Odwiedziny są ograniczone lub zupełnie zabronione. Na ratunek przychodzi Liga Superbohaterów ze Szczecina. Zobacz, jak pomaga chorym dzieciom.
Przyjście dziecka na świat zawsze jest długo wyczekiwaną i wyjątkową chwilą. W normalnej sytuacji przyszli rodzice mogą liczyć na pomoc pediatry, położnej czy doradcy laktacyjnego. Natomiast teraz, w czasie epidemii, pozostają niejako sami, mogą się konsultować ze specjalistami tylko online. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy z Haliną Dudek, ekspertką BebiProgram.pl
Obecna sytuacja jest wyjątkowo trudna dla kobiet w ciąży. Lęk o bezpieczeństwo swoje i dziecka narasta, dlatego bardzo ważne, żeby w tym trudnym czasie przyszłe mamy zadbały o swoje ciało i umysł. Basia Tworek – psycholożka i nauczycielka jogi pokazała nam kilka relaksujących ćwiczeń.
Co łączy roboty i zabawki? Jak się okazuje - bardzo wiele. W naszym studiu pokazaliśmy, jak z pomocą klocków zbudować pojazd wyścigowy. Do połączenia nauki z zabawą zachęcał robotyk Bożydar Milewski.
Tylko niewielki procent mężczyzn w Polsce decyduje się korzystać z urlopu rodzicielskiego. W tym zacnym gronie znalazł się Łukasz Ciesielski, tata Marysi i Stasia. Z zawodu jest ratownikiem i pracuje w wojsku. Skąd decyzja, żeby zostać w domu z dziećmi?
Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?
Na Ziemi istnieje ok. 800 czynnych wulkanów, a prócz nich są jeszcze te drzemiące i wygasłe. Pod powierzchnią Ziemi kotłuje się gorąca magma. Pokażemy, co bysie stało, gdyby zabrakło wulkanów i lawa nie mogła wydostać się na powierzchnię.
W związku z epidemią koronawirusa dzieci spędzają czas w domu ze swoimi rodzicami. Dlaczego nie mogą z niego wyjść? Dlaczego trzeba myć ręce? Obecną sytuację w Polsce i na świecie można wytłumaczyć za pomocą prostych eksperymentów. Zobaczcie, jak przeprowadzają je popularyzator nauki Karol Wójcicki i jego córka Adrianna.
Aktualna sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla kobiet w ciąży. Odwoływane są wizyty lekarskie, zamknięto szkoły rodzenia i uniemożliwiono porody rodzinne. Przyszłe mamy są zdezorientowane i zaniepokojone. W studiu Dzień Dobry TVN, doświadczony ginekolog-położnik dr Grzegorz Południewski rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące ciąży i samego porodu.
Kamil Wójcik od 17 lat sędziuje mecze piłkarskie, a od dwóch jest międzynarodowym sędzią UEFA. Tłumaczy, że to dzięki swojemu synowi spełnia swoje marzenia. Poznajcie wzruszającą historię o walce, chęci życia i miłości ojca do dziecka.
Obecna sytuacja, związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, może wywoływać wiele lęków u kobiet, które oczekują narodzin dziecka. Jak wyglądają porody podczas pandemii i czy karmienie piersią jest obecnie bezpiecznym rozwiązaniem?
Mariusz Rzepka, znany szerzej jako #TataMariusz, od ponad roku nagrywa i czyta w wirtualnym świecie wiersze, opowiadania i bajki. Jego projekt dostępny jest w Internecie za darmo dla każdego, kto zechce go posłuchać.
Dla dobra wszystkich musimy pozostać w domach. To trudny czas zwłaszcza dla dzieci, którym ciężko jest odnaleźć się bez kolegów i koleżanek z przedszkola czy szkoły. Jakie konsekwencje może mieć izolacja rówieśnicza? O tym porozmawialiśmy z psycholog Justyną Korzeniewską.
Samodzielne wychowywanie dzieci wymaga świetnej organizacji, a w czasie pandemii stanowi wręcz podwójne wyzwanie. Rozprzestrzenianie się koronawirusa znacząco odbiło się na sytuacji finansowej wielu rodziców. Z powodu niższych zarobków część z nich występuje do sądu o zrewidowanie obowiązku alimentacyjnego. Na czym polega ta procedura - wyjaśniała w naszym studiu adwokat Eliza Kuna.
Siedzisz z dziećmi w domu i skończyły się pomysły na kolejne zabawy? Wraz z doktorem Mariuszem Gogólem mamy świetne rozwiązanie. Przedstawiamy laboratorium młodego chemika, czyli domowe eksperymenty, które są nie tylko świetną rozrywką dla całej rodziny, ale także ciekawą lekcją zjawisk zachodzących w przyrodzie.
Z powodu pandemii koronawirusa jedyną opcją dla dzieci zostaje nauka w domu przez specjalne platformy do zdalnych lekcji. W studiu programu Edyta Pilch doradziła rodzicom, jak pomagać maluchom w tym czasie. O swoich doświadczeniach w domowej edukacji opowiedzieli za to Ilona Wrońska i Leszek Lichota, którzy już kilka lat temu zdecydowali się na taki typ nauczania dla swoich dzieci.
Uczestniczką kolejnego odcinka programu "Kto to kupi" będzie Katarzyna Skowerska, która jest pomysłodawczynią poduszki do usypiania niemowląt. Dlaczego ten gadżet jest taki wyjątkowy? Jak działa?
Dużo czasu spędzamy obecnie z dziećmi w domu. Warto więc przyjrzeć się, jakie źródła mają niektóre konflikty z naszymi pociechami. Często upominamy za coś dziecko, a chwilę później popełniamy dokładnie te same błędy. Jaki mogą być tego skutki? O tym rozmawialiśmy z dziennikarką Lidią Piechotą oraz psychoterapeutką Katarzyną Kucewicz.
Epidemia koronawirusa wymusiła zamknięcie szkół i przeniesienie nauki do domów, co jest wyzwaniem nie tylko dla nauczycieli, ale także rodzin uczniów. - To rzeczywiście jest duży stres, zwłaszcza dla rodziców, którzy pracują zdalnie i muszą połączyć dwa różne światy - przyznał Marcin Perfuński, tata pięciu córek.
Przyszła mamo, nie musisz już obawiać się o swój poród w trakcie kwarantanny. „Szkoła Dobrego rodzenia Mamo!Tato!” udostępniła całkowicie darmowego e-booka „Ciąża i poród w kwarantannie”.
Każda mama pragnie, by łóżeczko dziecka było piękne i przytulne, a maluch czuł się komfortowo podczas snu, dlatego też często decyduje się na umieszczenie w nich dodatkowych elementów, takich jak poduszka. Czy jednak poduszka dla niemowląt jest potrzeba? Jeśli tak, to w jakich przypadkach warto ją stosować i jaką poduszkę wybrać?
Podczas kwarantanny spędzamy dużo czasu w domu z rodziną. Może to być idealny moment na odpieluchowanie dziecka, pod warunkiem, że maluch jest na to gotowy. Kiedy następuje ten moment? Na co zwrócić uwagę? O tym w naszym studiu mówiła pedagog Mariola Kurczyńska.
W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie szkoły rodzenia w naszym kraju zostały zamknięte. Fizjoterapeutka Joanna Mróz postanowiła prowadzić zajęcia online. Dowiedzcie się, jak wyglądają takie lekcje.
Panująca obecnie pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian nie tylko w społeczeństwie jako ogóle, lecz także w przypadku kobiet ciężarnych. Co ze szkołami rodzenia i jak obecnie wyglądają porody?
Wszyscy znamy przykłady dziwnych zachcianek kobiet w ciąży. Bigos z truskawkami, ogórek kiszony z czekoladą, kanapka z dżemem i chrzanem. Czy takie połączenia są bezpieczne dla zdrowia? Czy kobiety w ciąży powinny walczyć z zachciankami?
Powrót to formy po urlopie macierzyńskim często spędza sen z powiek młodym mamom. Oprócz odpowiedniej diety trzeba zastosować także aktywność fizyczną. Trenerzy: Katarzyna Kępka i Szymon Gaś doradzają, jak zrobić to z głową.
Wiele kobiet stara się o dziecko, aż w pewnym momencie, po kilku nieudanych próbach traci nadzieję. W podobnej sytuacji były Wiola i Agnieszka, które usłyszały od lekarzy, że już nigdy nie zostaną po raz drugi mamami. Mimo diagnozy, udało się im zajść w ciążę. Oto ich wzruszające wspomnienia. Zobaczcie także, jak za pomocą diety można wspomóc płodność.