Urodziny dziecka w czasach izolacji. Jak sprawić, aby pomimo kwarantanny ten dzień był wyjątkowy?

Od wielu tygodni szkoły w całym kraju są zamknięte. Uczniowie nie tylko nie mogą się bezpiecznie uczyć, ale i spotykać z rówieśnikami. Sytuacja jest szczególnie dotkliwa dla dzieci, które nie mogą wyprawić urodzin. Jak świętować ten szczególny dzień, aby - wbrew okolicznościom - był pełen radości i śmiechu?

Urodziny dziecka w dobie koronawirusa

Wszystkie dzieci bardzo przeżywają swoje urodziny. Niestety w obecnych warunkach świętowanie tej wyjątkowej okazji w tradycyjny sposób nie jest możliwe. Istnieją jednak sposoby na to, aby uczcić ten dzień nawet podczas kwarantanny.

Ja jestem zwolennikiem wszelkich form, które możemy zrobić samodzielnie

– powiedziała Kinga Kołodziejak-Gul, organizatorka przyjęć.

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko, któremu chcemy sprawić radość i przyjemność

– dodała nasza rozmówczyni.

Wspólnie upieczony tort i samodzielnie wykonane dekoracje bez wątpienia umilą świętowanie i wprowadzą do domu wiele radości. Do ich zrobienia możemy wykorzystać balony, suszki czy świeże kwiaty, np. konwalie, które obecnie kwitną.

Co można zaplanować na ten wyjątkowy dla malucha dzień?

Przede wszystkim trzeba ostrożnie zaplanować ten dzień i zadać sobie pytanie o to, co będzie najlepsze nie tylko dla nas, ale też dla osób, które spotkamy, więc natura w tym momencie daje nam najwięcej możliwości, bądź dom, jeżeli mamy dom z ogrodem to warto wykorzystać tę pogodę, która teraz będzie coraz piękniejsza

- radziła specjalistka. Zachęcała jednocześnie do spędzenia tego czasu w domu i wykorzystania możliwości, którymi dysponujemy.

Urodziny drive thru

Córka Moniki Jaskólskiej świętowała niedawno 9 urodziny. Z tej okazji jej mama zaaranżowała wyjątkową niespodziankę. Zaprosiła na swoją ulicę dzieci z klasy wraz z rodzicami. Sznur samochodów przejechał obok stojącej na chodniku Basi. Dziewczynka była bardzo zaskoczona i wzruszona, gdy wszyscy składali jej życzenia, trzymali transparenty z radosnymi napisami i balony.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak ulepić arbuza z plasteliny? Idealna rozrywka dla dzieci i dorosłych

Jak budować odporność u dziecka? Pan Tabletka: "Podstawą jest 5 filarów"

Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka? Fizjoterapeuta: „Na początek rowerek biegowy”

Autor: Agata Polak

podziel się:

Pozostałe wiadomości